Plitkoumna shvatanja..

Neno

Elita
Poruka
20.950
Tema bi mogla biti na forumu Žene, ali iz ***** razloga nije tamo.. medjutim podnaslov teme je samopouzdanje a to je već u domenu psihologije.
A bez samopouzdanja džaba pamet, ljepota, materijalna bogatstva, ako nemamo duhovno, tj samopouzdanje, vjeru u sebe.
Kako su danas sve više izopačene vrijednosti, pogrešna i plitkoumna shvatanja i iluzije. ovdje bi o pravim vrijednostima a ne onim lažnim..
Samopouzdanje se ne stiče na osnovu fizičkog izgleda i proporcija, ono se skriva duboko u nama.

Da biste postali uspješna osoba i da bi vaas drugi ljudi obožavali, važno je raditi na sebi, neprestano težiti ka boljem. Moderno doba je iskrivilo sliku ljepote i otišlo daleko od prihvatanja prirodne ljepote. Danas nije lijepo vidjeti ženu koja nije ženstvena;
"Nije lijepo vidjeti ženu kratke ili sijede kose, nije lijepo vidjeti ženu s celulitom, nije lijepo vidjeti debelu ženu, nije lijepo vidjeti ženu koja je svoja".. To su sve plitkoumna shvatanja, ljepota je mnogo dublje sakrivena. Na vama je da je pronađete.

Najveći je problem što nismo dovoljno sebe upoznali. Nedostatak jasnog samoidentiteta su najveći razlozi zašto nismo srećni. Samopouzdanje je temelj odgovarajućeg ljudskog ponašanja, osnova uspjeha i ostvarenja svojih ciljeva.

Samopouzdanje se ne stiče tako što osoba postiže savršene proporcije tijela; Ono se ne postiže sa savršenim proporcijama lica, određenom bojom kose ili načinom oblačenja. Samopozdanje se ne mjeri brojem na vagi - ono se mjeri unutrašnjim vrijednostima.
Čovjek koji je svjestan koliko vrijedi on treba da puca od samopouzdanja. Ne trebate biti fizički privqlačni da bi se smatrale vrijednim osobama. Brojke na vagi ne određuju vašu vrijednost. Vrijedni ste onoliko koliko možete ponuditi ljudima, svijetu i samom sebi.

Vrijedni ste onoliko koliko možete doprinjeti svojoj porodici psihički i materijalno. Vrijedni ste onoliko koliko drugima uljepšavate dan i činite nešto korisno bilo da je to spremanje obroka za voljene ili brinući se za njihove potrebe. Budite svjesni(e) koliko značite ljudima oko sebe i pucajte od samopouzdanja, izgled nema veze sa tim!
Nemojte dozvoliti da vaše duhovne istinske vrijednosti padnu ili pokleknu pred lažnim, neiskrenim pa i amoralnim "vrijednostima".. prostije rečeno onim plitkoumnim, površnim koji variraju kao list na povjetarcu.
 
Poslednja izmena:
Tema bi mogla biti na forumu Žene, ali iz ***** razloga nije tamo.. medjutim podnaslov teme je samopouzdanje a to je već u domenu psihologije.
A bez samopouzdanja džaba pamet, ljepota, materijalna bogatstva, ako nemamo duhovno, tj samopouzdanje, vjeru u sebe.
Kako su danas sve više izopačene vrijednosti, pogrešna i plitkoumna shvatanja i iluzije. ovdje bi o pravim vrijednostima a ne onim lažnim..
Samopouzdanje se ne stiče na osnovu fizičkog izgleda i proporcija, ono se skriva duboko u nama.

Da biste postali uspješna osoba i da bi vaas drugi ljudi obožavali, važno je raditi na sebi, neprestano težiti ka boljem. Moderno doba je iskrivilo sliku ljepote i otišlo daleko od prihvatanja prirodne ljepote. Danas nije lijepo vidjeti ženu koja nije ženstvena;
"Nije lijepo vidjeti ženu kratke ili sijede kose, nije lijepo vidjeti ženu s celulitom, nije lijepo vidjeti debelu ženu, nije lijepo vidjeti ženu koja je svoja".. To su sve plitkoumna shvatanja, ljepota je mnogo dublje sakrivena. Na vama je da je pronađete.

Najveći je problem što nismo dovoljno sebe upoznali. Nedostatak jasnog samoidentiteta su najveći razlozi zašto nismo srećni. Samopouzdanje je temelj odgovarajućeg ljudskog ponašanja, osnova uspjeha i ostvarenja svojih ciljeva.

Samopouzdanje se ne stiče tako što osoba postiže savršene proporcije tijela; Ono se ne postiže sa savršenim proporcijama lica, određenom bojom kose ili načinom oblačenja. Samopozdanje se ne mjeri brojem na vagi - ono se mjeri unutrašnjim vrijednostima.
Čovjek koji je svjestan koliko vrijedi on treba da puca od samopouzdanja. Ne trebate biti fizički privqlačni da bi se smatrale vrijednim osobama. Brojke na vagi ne određuju vašu vrijednost. Vrijedni ste onoliko koliko možete ponuditi ljudima, svijetu i samom sebi.

Vrijedni ste onoliko koliko možete doprinjeti svojoj porodici psihički i materijalno. Vrijedni ste onoliko koliko drugima uljepšavate dan i činite nešto korisno bilo da je to spremanje obroka za voljene ili brinući se za njihove potrebe. Budite svjesni(e) koliko značite ljudima oko sebe i pucajte od samopouzdanja, izgled nema veze sa tim!
Nemojte dozvoliti da vaše duhovne istinske vrijednosti padnu ili pokleknu pred lažnim, neiskrenim pa i amoralnim "vrijednostima".. prostije rečeno onim plitkoumnim, površnim koji variraju kao list na povjetarcu.
Samopouzdanje dolazi iz stabilne porodice i posvećenosti ka lepom vaspitanju. Mi, malo starije generacije, posmatramo kako mladi roditelji uništavaju svoju decu. Roditelje treba prevaspitati, deca su ok. Roditelji su izgubili kompas vrednosti...previše se popušta, ne postoji razgovor roditelj-dete.
 
Ovo je samo floskula....samopouzdanje žene polazi od svesti, ali i od izgleda koji deluje na plitkoumna razmišljanja. Čak je izgled koji deluje, svejedno da li na muškarce ili na žene, višestruko važniji, pa čak i kod žena koje raspolažu svim drugim predispozicijama od svesti, znanja do duboke ljudskosti...
 
Ovo je samo floskula....samopouzdanje žene polazi od svesti, ali i od izgleda koji deluje na plitkoumna razmišljanja. Čak je izgled koji deluje, svejedno da li na muškarce ili na žene, višestruko važniji, pa čak i kod žena koje raspolažu svim drugim predispozicijama od svesti, znanja do duboke ljudskosti...
Izgled svakako utiče na samopouzdanje ali samim tim ne odredjuje neke druge vrijednosti ako ih nemamo. Koliko samo je lijepih, simpatičnih.. a to im ne pomaže da steknu neko samopouzdanje, niti ga imaju, niti im to po tome automatski pripada.. to je psiha a ono je ogledalo naše duše.
 
Zeni ne traba samopouzdanje cak sta vise sputava je samo jer se kurci bez osnova
Ne uvlaci se zenama

Džordži, nemoj molim te, u startu da ideš u off topic. Tema je dobra i mislim da se odnosi ne samo na samopouzdanje žena već i muškaraca.

****

Samopouzdanje se stiče još tokom detinjstva, u funkcionalnoj porodici.

Samopozdanje može srušiti neki veliki problem.

I moderna tehnologija nastala krajem 20 veka a danas usavršena, ruši samopuzdanje. U reklamama i u medijima i u časopisima, na internetu vlada novi trend ponašanja i gube se one tradicionalne vrednosti koje su postojale kod moje generacije i kod onih ranijih generacija.

Danas sve mora da bude u trendu, sve fensi. Oba pola moraju da izgledaju lepo i moderno. Žene posebno.

Kod običnih devojaka, žena, mladića, ljudi koji ne mogu da prate sve trendove dolazi do gubljenja samopouzdanja.

Te osobe su pametne, nose u sebi dobrotu, iskrene su... ali šta im to vredi ako nisu tip top obučeni, ako imaju višak kilograma.

Da li i kako može da se vrati samopouzdanje tim osobama?
 
Za samopouzdanje su bitni ljubav, pažnja i podrška roditelja da bi dete izraslo u stabilnu osobu, osobu svesnu svojih mana i vrlina. Roditelji su tu da spoznaju afinitete i potencijale deteta, da ga podrže, da mu pomognu da razvije i usavrši svoje sposobnosti, veštine.
Čak i ako pogreši, treba da razmisli, "izvuče pouku" i krene napred. Nakon pada treba uvek ustati.
Roditelj treba da pohvali dete, naravno kada dete to zaslužuje. Takođe, treba da mu ukaže na grešku, da ne bi tu grešku ponovilo.
Samopouzdanje se stiče učenjem, čitanjem, radom. Učimo i "razvijamo se"neprekidno, obogaćujemo svoju ličnost.
Život nije trka na 100 metara, već maraton.
Treba živeti, sanjati, stvarati.
 
Džordži, nemoj molim te, u startu da ideš u off topic. Tema je dobra i mislim da se odnosi ne samo na samopouzdanje žena već i muškaraca.

****

Samopouzdanje se stiče još tokom detinjstva, u funkcionalnoj porodici.

Samopozdanje može srušiti neki veliki problem.

I moderna tehnologija nastala krajem 20 veka a danas usavršena, ruši samopuzdanje. U reklamama i u medijima i u časopisima, na internetu vlada novi trend ponašanja i gube se one tradicionalne vrednosti koje su postojale kod moje generacije i kod onih ranijih generacija.

Danas sve mora da bude u trendu, sve fensi. Oba pola moraju da izgledaju lepo i moderno. Žene posebno.

Kod običnih devojaka, žena, mladića, ljudi koji ne mogu da prate sve trendove dolazi do gubljenja samopouzdanja.

Te osobe su pametne, nose u sebi dobrotu, iskrene su... ali šta im to vredi ako nisu tip top obučeni, ako imaju višak kilograma.

Da li i kako može da se vrati samopouzdanje tim osobama?
Vidi cak i ja koji dajem svojim zenama samopouzdanje u svemu sta ti padne na pamet,mi se obije o glavu,ucenik ispadne pametniji od ucitelja, nikad tu nema postovanja sramota jedna,za mene ce moja razredna biti ikona doveka
 
Danas sve mora da bude u trendu, sve fensi. Oba pola moraju da izgledaju lepo i moderno. Žene posebno.

Kod običnih devojaka, žena, mladića, ljudi koji ne mogu da prate sve trendove dolazi do gubljenja samopouzdanja.

Te osobe su pametne, nose u sebi dobrotu, iskrene su... ali šta im to vredi ako nisu tip top obučeni, ako imaju višak kilograma.

Da li i kako može da se vrati samopouzdanje tim osobama?
Ne mora, i ne moraju.
To što konzumerističkom svetu treba non-stop ovaca za šišanje, pa koristi iznova iste fore i fazone da svoje konzumere opčinjava "novitetima" treba da je odvojeno od bilo čije individue.
Uglavnom se odevam kako niko drugi ne bi u ludilu hteo, ali mi ne smeta ni da mi se čude, ni da me gledaju sa zanimanjem ili podsmehom.
Ljudi na koje sam najviše bacala oči oduvek su bili najskromnije i najjednostavnije odeveni, podšišani, ali negovani i harizmatični, iako volim i KPOP frikove beskrajno. Bez problema bih išla okolo odevena kao bilo koji KPOP artist (čitaj po srpskom, nešto kao Milić Vukašinović čak i dan-danas).
Viđam i skroz simpatične korpulentnije ljude, ali sebi na praštam kad se udebljam-obično kad sam u nekoj ŠNJ fazi.
Samopouzdanje nam niko ne može DATI ili VRATITI.
Ono se gradi. Kako da očekujemo da nam se gradi samopouzdanje ako smo sutra isti ljudi kao danas? Jeli, pili, radili, malo TV, malo NET, onda u krevet, pa sve isto ispočetka!
Neki ljudi su podložniji brigama o tuđim mišljenjima, a pitanje je da li brinu o svom. Ti samopouzdanje nikad neće ni u čemu pronaći.
 
Poslednja izmena:
Sto kazu koliko snova je sruseno razmisljenjem sta ce drugi reci
Drug se žalio ovde kako mu je nelagodno da prolazi pored kafića jer uvek misli da ljudi otud samo njega komentarišu.
Čoveče, koliko je težak takav život?
Na ljude iz kafića gledam sa blagim prezrenjem, ali mi nije nimalo nelagodno da prođem-pa neka počnu iz sveg glasa da laju za mnom! :D
Da me pipne ne bi smeo niko, a da priča može ko šta hoće u ovoj divnoj demokraciji.
 
Drug se žalio ovde kako mu je nelagodno da prolazi pored kafića jer uvek misli da ljudi otud samo njega komentarišu.
Čoveče, koliko je težak takav život?
Na ljude iz kafića gledam sa blagim prezrenjem, ali mi nije nimalo nelagodno da prođem-pa neka počnu iz sveg glasa da laju za mnom! :D
Da me pipne ne bi smeo niko, a da priča može ko šta hoće u ovoj divnoj demokraciji.
Pa to upravo kad pogledas ljude kad prolaze pred publikom, kako kriju strah u telefonu glume da pricaju s nekim xaxaxa
 
Pa to upravo kad pogledas ljude kad prolaze pred publikom, kako kriju strah u telefonu glume da pricaju s nekim xaxaxa
Neke šetače viđam svakodnevno. Neka opšta kultura mi nalaže da im se po treći put za redom javim pozdravom. Uglavnom su ŠOKIRANI, okreću se za mnom kao da sam im zatražila pare.
I to mi je nešto-prolazim pored istih ljudi svaki dan, i ni A, ni B. Krstom se krstim, svega mi!
Inače, manjak samopouzdanja se namiriše od strane jače persone. Žao mi ih je.
Osećam ih kao što psi osećaju strah jer sam i sama dugo bila bez ikakvog poštovanja za sebe.
 
Neke šetače viđam svakodnevno. Neka opšta kultura mi nalaže da im se po treći put za redom javim pozdravom. Uglavnom su ŠOKIRANI, okreću se za mnom kao da sam im zatražila pare.
I to mi je nešto-prolazim pored istih ljudi svaki dan, i ni A, ni B. Krstom se krstim, svega mi!
Inače, manjak samopouzdanja se namiriše od strane jače persone. Žao mi ih je.
Osećam ih kao što psi osećaju strah jer sam i sama dugo bila bez ikakvog poštovanja za sebe.
Dada ja se namerno javljam retki su tuta mute,masem deci iz auta kad su manja mesta,vaspitaniji su nisu otupeli jos
 
Dada ja se namerno javljam retki su tuta mute,masem deci iz auta kad su manja mesta,vaspitaniji su nisu otupeli jos
Jao... davno to nisam radila!
Nekad jesam!
Svidi mi se neki auto po boji najčešće i mašem im sa osmehom. Malo zdrave ludosti nije na odmet!
Ne treba se kretenisati, ali malo duha, malo nečega...
Ljudi su okovani u sami sebe. Hodaju kao zombiji pored šume i reke, ne gledaju ni levo, ni desno, dok mene npr. zaokuplja uvek neka asocijacija kad gledam raznoliko lišće, cveće i kamenje. List breze, list hrasta, list lipe... cvet jasmin, cvet bulkica, cvet perunika... U svemu postoji značenje.
 
Odem za vikend na selo a burazerovi klinci otisli u drugo 10 km odatle kod babe i dede,pa sam otisao tamo,zezali se neke bajseve probali da skrpimo 1 da voze,pa simpaticno sto nemaju unutrasnju sve krepljene po 5× kao pre 50 godina,pa tresnje,male jage,normalni stariji ljudi neispranih mozgova
 
Samopouzdanje, ili bar potencijal za samopouzdanje, manje se stiču ili ne stiču, a više dobijaju ili ne dobijaju, u primarnoj porodici. Od druge do sedme godine.
Porodica te obično voli i gaji, mada ima porodica koje satiru i spotiču svoju decu. Čini mi se i volim da verujem da su malobrojniji ovi drugi.
Rađamo se kao različite ličnosti bez obzira na porodice.
Samopouzdanje se pronalazi u "biti dobar u nečemu".
Najbolji vodoinstalater u gradu??? Faca!
Najbolji električar u gradu??? Faca!
Najbolji u nečijim-bilo čijim očima? Faca!
To ti napuni dušu i živiš zaljubljeno u život pored svega ružnog što je njegov tj. tog života deo.
 
Porodica te obično voli i gaji, mada ima porodica koje satiru i spotiču svoju decu. Čini mi se i volim da verujem da su malobrojniji ovi drugi.
Rađamo se kao različite ličnosti bez obzira na porodice.
Samopouzdanje se pronalazi u "biti dobar u nečemu".
Najbolji vodoinstalater u gradu??? Faca!
Najbolji električar u gradu??? Faca!
Najbolji u nečijim-bilo čijim očima? Faca!
To ti napuni dušu i živiš zaljubljeno u život pored svega ružnog što je njegov tj. tog života deo.
Verujem da su malobrojniji oni prvi-:( I roditelji su prepuni rana, povreda i nesigurnosti.
 

Back
Top