Pitanje?

Alset612

Početnik
Poruka
2
Nisam znao gde da postavim ovo pitanje, pa sam odlucio ovde, elem...
Ako osoba koristi "Marihuanu" u cetvrtak, da li tokom vadjenja krvi u petak zbog alko testa, koji je nula inace, moze da se otkrije to, ili je potrebna druga analiza koja je specificna za opijate?
I ukoliko se otkrije, uzimo u obzir da ta osoba nije prodavala, niti bilo sta, vec je samo konzumirala malu kolicinu prethodnog dana, hoce li se podneti krivicna prijava zbog toga?
Ukoliko se podnese, postoji li neka odbrana?

Hvala.
 
Nisam znao gde da postavim ovo pitanje, pa sam odlucio ovde, elem...
Ako osoba koristi "Marihuanu" u cetvrtak, da li tokom vadjenja krvi u petak zbog alko testa, koji je nula inace, moze da se otkrije to, ili je potrebna druga analiza koja je specificna za opijate?
I ukoliko se otkrije, uzimo u obzir da ta osoba nije prodavala, niti bilo sta, vec je samo konzumirala malu kolicinu prethodnog dana, hoce li se podneti krivicna prijava zbog toga?
Ukoliko se podnese, postoji li neka odbrana?

Hvala.

Inace testiraju marihuanu sa urinom. Koliko ce ti biti u krvi zavisi od koliko si upotrebijo. Moze trajati par Dana do 3 sedmice dok ti izadje iz krvi.
 
Nista se u krvi ne nalazi slucajno, nego mora da se trazi. Znaci ako testiraju alkohol - traze alkohol. Ako testiraju marihuanu - traze marihuanu.

Za Srbiju (&ex-YU) ne znam, ali znam za Sidnej, recimo, da su pre nekoliko godina bas zbog takvih sto imaju 0% alkohola a 100% gudre u krvi uveli drug test takodje. Znaci postoji test (koji nije onaj klot alko test) kojim se krv testira i to opet ne na "drogu" jer je "droga" rastegljiv pojam, nego na: marihuanu, kokain, ekstazi i sl. Znaci testira se koktel droga koje se cesto koritste. Ovaj test je kao sto rekoh uveden jer su se desavale mnoge nesrece izazvane od strane vozaca koji se ocigledno ponasaju blesavo, a nemaju alkohola u krvi, pa su se izvlacili. Voznja u alkoholisanom/drogiranom stanju je krivicno delo, znaci veoma ozbiljna stvar.

Prema tome ako ti urade test na marihuanu bices pozitivan jer marihuani treba nekoliko nedelja da izadje iz organizma.

Ne verujem da mogu da podnesu krivicnu prijavu za drogu u organizmu jer bi morali da dokazu kako je ta droga dosla u tvoj organizam. Ako te uhvate sa dzointom u zubima onda je taj deo resen, pa imaju osnova za prijavu.

A ako si naduvan izazvao saobracajnu nesrecu trebalo bi te okaciti golog naglavacke u centru grada. Za primer i tebi i ostalima i za nauk da nemas prava da ugrozavas tudje zivote samo zato sto je tvoja glava suplja pa ne konta da je droga djavolja rabota.
 
Poslednja izmena:
Nisam znao gde da postavim ovo pitanje, pa sam odlucio ovde, elem...
Ako osoba koristi "Marihuanu" u cetvrtak, da li tokom vadjenja krvi u petak zbog alko testa, koji je nula inace, moze da se otkrije to, ili je potrebna druga analiza koja je specificna za opijate?
I ukoliko se otkrije, uzimo u obzir da ta osoba nije prodavala, niti bilo sta, vec je samo konzumirala malu kolicinu prethodnog dana, hoce li se podneti krivicna prijava zbog toga?
Ukoliko se podnese, postoji li neka odbrana?

Hvala.
drogerantu:evil:
 

Back
Top