Pitanje sarma

А они ће као приметити да има свињетине.
Mogu kasnije imati probavne smetnje.
Stara mi poznaje jednu Iračanku, kod nas je prvi put pojela svinjetinu i kasnije je bilo problema s probavom.
Njen suprug, isto musliman, tamani sve i ne smeta mu.
Kao pravilo je da ako ne znaš nije grijeh, a čovjek jednostavno nikada ne pita.

Slična stvar je bila s putopisom nekih Amera, zatekli su se u Seoulu i odlučiti probati doga, da li u obliku gulaša ili pečenog, ne znam više, kaže lik da je bilo ukusno ali su kasnije svi odreda do zadnjeg povraćali, znači da organizam nije naviknut na tu vrstu mesa.
 
Poslednja izmena:
Ja uvek pitam kada kuvam za više ljudi na nekim druženjima dal ima muslimana i vegana. Za svakoga se nešto spremi sa ljubavlju pa onda ako ima vegana ja nspravim salatu da svi dođu za recept i vegani i nevegani. To je stvar kulture i lepog vaspitanja ne gurati ljudima hranu u usta kao da su svinje
Čak nije ni stvar kulture, pa ni osećaja, koliko logike. Ajde da te država tera da zoveš muslimana na ručak pa ti je zaebeš tako što mu podmetneš svinjetinu. Ili znaš da ti je gost dijabetičar a nudiš mu baklavu, i kao - ako nećeš ne moraš, ponuđen ko počašćen, šta ja tu mogu.
 
Čak nije ni stvar kulture, pa ni osećaja, koliko logike. Ajde da te država tera da zoveš muslimana na ručak pa ti je zaebeš tako što mu podmetneš svinjetinu. Ili znaš da ti je gost dijabetičar a nudiš mu baklavu, i kao - ako nećeš ne moraš, ponuđen ko počašćen, šta ja tu mogu.
Tako je, znaci nista od sarme.
 
Кад неко крене да извољева на верској бази...
Не бих марила за то, једи шта има.

dok sam se bavio hranom komsije kinezi su dolazili u picu da naprave sebi picu. I tako dodje komsinica i napravi picu kakvu hoce i stavi mrvicak sira. Ja joj kazem: budi liberalna sa sirom, nije pica ako nema dosta sira. Ona kaze ne treba. Slegnem ramenima i ponesem rucak koji mi je spakovala (kad radis picu, pojeo bi bilo sta drugo, a ja kinesku hranu bas volim)

Posle mnogo godina citam, uzeli kinezi nekog amerikanca da im trenira bejzbol tim za olimpijadu. On spakovao sve njih i odveo u Italiju. Trenirali oni neko vreme pa poceli da se razboljevaju. Moz misliti sva ta kvalitetna italijanska kuhinja jedna od vrhunskih na svetu.

i tako, krenu da istrazuju sta je problem.

Ispostavi se da je ceo tim laktozno-netolerantan i svi ti sirevi i mlecni proizvodi, oni to ne mogu da vare i razboljevaju se. Moz misliti stete sve te fine italijanske hrane. Citam ja to i saznam da u celoj Kini samo jedna provincija proizvodi mleko (neki tamo na severu verovatno pola-mongoli). Kinezi nisu navikli na mlecne proizvode, a mi ih po evropi tamanimo, mi varimo to oni ne.

ako je neko navikao na neku hranu, mozda mu druga hrana i ne prija. Nista se ne postize time sto insistiramo da nam je hrana najbolja ako nasim gostima ne prija. Zato je bolje pitati i biti siguran sta ide a sta ne.

Ja na primer ne mogu da jedem ljuto, bio sam par puta sa dragim ljudima po indijskim restoranima ali ja to ne mogu da jedem jer im je vecina zacina ljuta vise nego sto ja mogu da podnesem. Tako da moze da bude i individualno.
 

Back
Top