Pas u stanu, Zašto?

Ja nema stan, živim u kući i moj pas je u dvorištu.
Zašto želite psa u stanu?
Da li mislite da je taj prostor idealan za njega?
Ko je su prednosti a koje mane?
Živela sam i u stanu, a i u kući. Stan je robija za čoveka, a kamoli životinju. Nisam za držanje pasa u zgradama osim, ako nisu u pitanju oni mali psi poput čivave, pomeranca, maltezera, bišona..Ili onih kojima nije potrebna prekomerna aktivnost poput engleskih buldoga. Veliki psi nisu za stan i nikada neće biti, njima je potrebna konstantna aktivnost i sloboda. Patnja je i za psa i za vlasnika.
 
Niste nikako u pravu. Ovo sada ne pisem jer ja imam psa u stanu nego pas zeli da zivi sa svojim
coporom, a copor smo tu mi, ljudi, deca ( ako ih ima). Radni psi moraju da zive sa svojim ljiudima
koji ih obucavaju i rade s njima, oni su 24 sata zajedno, a policajci obicno nemaju vile sa dvoristima od
jednog hektara nego neki i dvosoban stan.

Ja licno imam veliki stan, a i ogromnu terasu ( 100 qm terasa, stan je veci), moj pas nece nikada
na terasu ako ja nisam tamo jer je navikao da uvek bude s nama. Psi koji zive kao moj pas, a nadam
se da se vlasnici tako ponasaju, sa psom idu barem 3 puta u setnje ( mi sa nasim idemo 5x, ali zato
sto mi tako hocemo), srecemo druge pse, decu, ljude, socijalizujemo se svi zajedno.
Inace samo kao stenci ( od 8-16 nedelja) grickaju po stanu sta nadju, sa stencima izlazim cak
i nocu jer ne zelim da piske u stanu, a nikada nisu kakili u stanu ili na terasi.
 
Niste nikako u pravu. Ovo sada ne pisem jer ja imam psa u stanu nego pas zeli da zivi sa svojim
coporom, a copor smo tu mi, ljudi, deca ( ako ih ima). Radni psi moraju da zive sa svojim ljiudima
koji ih obucavaju i rade s njima, oni su 24 sata zajedno, a policajci obicno nemaju vile sa dvoristima od
jednog hektara nego neki i dvosoban stan.

Ja licno imam veliki stan, a i ogromnu terasu ( 100 qm terasa, stan je veci), moj pas nece nikada
na terasu ako ja nisam tamo jer je navikao da uvek bude s nama. Psi koji zive kao moj pas, a nadam
se da se vlasnici tako ponasaju, sa psom idu barem 3 puta u setnje ( mi sa nasim idemo 5x, ali zato
sto mi tako hocemo), srecemo druge pse, decu, ljude, socijalizujemo se svi zajedno.
Inace samo kao stenci ( od 8-16 nedelja) grickaju po stanu sta nadju, sa stencima izlazim cak
i nocu jer ne zelim da piske u stanu, a nikada nisu kakili u stanu ili na terasi.
To je ok. Mene je zanimalo zašto jer ja nemam takva iskustva.
Hvala na odgovoru :)
 
Niste nikako u pravu. Ovo sada ne pisem jer ja imam psa u stanu nego pas zeli da zivi sa svojim
coporom, a copor smo tu mi, ljudi, deca ( ako ih ima). Radni psi moraju da zive sa svojim ljiudima
koji ih obucavaju i rade s njima, oni su 24 sata zajedno, a policajci obicno nemaju vile sa dvoristima od
jednog hektara nego neki i dvosoban stan.

Ja licno imam veliki stan, a i ogromnu terasu ( 100 qm terasa, stan je veci), moj pas nece nikada
na terasu ako ja nisam tamo jer je navikao da uvek bude s nama. Psi koji zive kao moj pas, a nadam
se da se vlasnici tako ponasaju, sa psom idu barem 3 puta u setnje ( mi sa nasim idemo 5x, ali zato
sto mi tako hocemo), srecemo druge pse, decu, ljude, socijalizujemo se svi zajedno.
Inace samo kao stenci ( od 8-16 nedelja) grickaju po stanu sta nadju, sa stencima izlazim cak
i nocu jer ne zelim da piske u stanu, a nikada nisu kakili u stanu ili na terasi.
Ako vidim da psa ne drzis na lancu i u stanu prijavit cu te.
 
Ako se pas "slaže" i osjeća se komotno, onda što da ne. Drugo je kada pas ili neka druga životinja osjeća strah, tugu, potištenost.. zbog prostora u kome se nalazi. To se i te kako vidi i osjeća i moraš biti ono baš bezosjećajan ili da ne pišem šta.. pa da to ne primjetiš.
Svakako, odlična i zanimljiva tema kolegice.. iskustva i mišljenja koja se u njoj prenose i dijele su neprocjenjiva.
 
Ako se pas "slaže" i osjeća se komotno, onda što da ne. Drugo je kada pas ili neka druga životinja osjeća strah, tugu, potištenost.. zbog prostora u kome se nalazi. To se i te kako vidi i osjeća i moraš biti ono baš bezosjećajan ili da ne pišem šta.. pa da to ne primjetiš.
Svakako, odlična i zanimljiva tema kolegice.. iskustva i mišljenja koja se u njoj prenose i dijele su neprocjenjiva.
I ja sam protiv da se ima pas a da mu prostor ne godi.
Zato sam i postavila pitanje, prednosti i mane.
Realno ima pasa kojima ne godi život u stanu, možda takvih vlasnika nema ovde na temi a možda i ima. Svakako treba o tome komentarisati.
 
Ako vidim da psa ne drzis na lancu i u stanu prijavit cu te.
romeo.jpg
 
Lijep.
Mada sam ja ljubitelj mjesanaca lutalica.Uvijek imam jednog takvog kojeg nadjem.
Trenutno tj.zadnje 3 godine imam jednog invalida.Ima 3 noge u funkciji.Prednja desna mu je stradala u saobracaju.Takvog sam ga nasao.Krvavog sa dvije rane.
Lud pas.Ali mi je bas drag.
To je bas humano od tebe, a nedostatak prednje noge bas je gadan, ali naviknu pa kao da imaju
sve 4.Ja imam ovu rasu jer mi odgovara ( ne laje, nema ni trunke agresije, sportski je tip, prilicno
pametan, polozi ispite u skoli iz pse iz prve) a bogami i vrlo je atraktivan pa i ja profitiram pored njegaz:lol:
 
sve zavisi...u toku zivota imala sam razne ljubimce i vise pasa...svi su bili udomljeni, jedan je bio poklon ali mesanac mali....
svi su imali razlicite karaktere...valjda je i do pola, zenka mi je bila 10x mirnija i maznija od ovih muskih :)

imam kucu...po stanovima ih nikada nisam drzala...ali i te poludivlje sa ulice sam pustala unutra makar u hodnik ili sam im u garazi namestila zimi da se ne smrzavaju...sami su trazili da udju, nisu voleli uvek dvoriste...kod mene je bilo kako oni hoce samo u spavace sobe nisu smeli...tj. na sprat...

dnevna soba mi izlazi na terasu koja je spojena sa dvoristem...i tu balkonska vrata ne zatvaram ni danju ni nocu od aprila do oktobra...ova poslednja mala je ulazila izlazila kada je htela...nikada nije prljala, nije skakala na garniture imala je svoje jastuce, nije grizla nista...i vecinu vremena je bila unutra pored slobode da bira...volela je da bude u drustvu...

u stanu vece pse ne bih drzala ipak...cak i kada bih udomljavala a zivela u stanu gledala bih onda da to bude neko manje kuce...
 
Ja nemam stan, živim u kući i moj pas je u dvorištu.
Zašto želite psa u stanu?
Da li mislite da je taj prostor idealan za njega?
Ko je su prednosti a koje mane?


Ako imaš ljubavi u srcu koju možeš i želiš podeliti, ako imaš koji dinar viška kojim možeš kupiti hranu i pokoju slasticu, te platiti veterinara ako ne daj bože zatreba, onda nabavi psa (ne kupi, najbolje uzmi iz azila i spasi).
Pokoja piškica i govance dok ga ne naučiš da vrši nuždu u šetnji i pokoja dlaka su ništa prema ljubavi i sreći kojom će ti to dlakavo čudo sjajnih vernih očiju vratiti i ulepšati svaki sekund vašeg druženja.
Svejedno gde živiš, da li u kući, stanu, čergi. Nevažno koji je prostor.

Svaki od njih će ti pas ulepšati i učiniti mestom gde uvek možeš osetiti ljubav, sreću i zadovoljstvo. :mazipsa:
 
Ja nemam stan, živim u kući i moj pas je u dvorištu.
Zašto želite psa u stanu?
Da li mislite da je taj prostor idealan za njega?
Ko je su prednosti a koje mane?
Imala sam psa u stanu deset godina.

Nakon deset godina, mogu reći dve stvari: jeste, za VRSTU psa koju sam birala bilo je odlično, jer je to rasa koja se neverovatno veže za ljude i konstantno želi biti u blizini svojih vlasnika. Njemu je bilo super. Njegova je ljubav pasala i meni, jer je istina da te niko ne može voleti ko pas. Ja znam, ja sam u oči svog psa gledala kad mi je bilo najteže.

I onda, pas se zavoli ko dete, bukvalno. Uradićeš za njega sve kao što bi i za rođeno dete. I to znam, lično.

Druga stvar koju želim reći: ni slučajno ne radite to AKO imate rasu kojoj stan ne paše (naprimer, haski) i ako niste spremni da vam stan stalno smrdi na kera (mužjaci imaju specifičan miris koji se ničim ne može ukloniti ni maskirati, s druge strane ženke imaju menzes), ako niste spremni da čistite tepih bar dvaput na dan (ja jesam) ako vam je pas dugodlak, pa ćete i tako nalaziti dlake u ormaru međ gaćama. Naročito ako niste spremni da idete dvaput dnevno u šetnju (ili bar jednom ako imate pudle i slično, onu kučad kratkih nogu koja pada u nesvest čim jednom optrči oko zgrade), i to, ukoliko ko ja, imate dripca od 40 kila, idete na DUGE šetnje - bez obzira padalo, grmelo il bila mećava. Pas mora da hoda, MORA da se istrči. Stan nije za psa.

Najposle, mislim da je to ono što sam naučila.
 
Druga stvar koju želim reći: ni slučajno ne radite to AKO imate rasu kojoj stan ne paše (naprimer, haski) i ako niste spremni da vam stan stalno smrdi na kera (mužjaci imaju specifičan miris koji se ničim ne može ukloniti ni maskirati, s druge strane ženke imaju menzes), ako niste spremni da čistite tepih bar dvaput na dan (ja jesam) ako vam je pas dugodlak, pa ćete i tako nalaziti dlake u ormaru međ gaćama. Naročito ako niste spremni da idete dvaput dnevno u šetnju (ili bar jednom ako imate pudle i slično, onu kučad kratkih nogu koja pada u nesvest čim jednom optrči oko zgrade), i to, ukoliko ko ja, imate dripca od 40 kila, idete na DUGE šetnje - bez obzira padalo, grmelo il bila mećava. Pas mora da hoda, MORA da se istrči. Stan nije za psa.

Najposle, mislim da je to ono što sam naučila.
Pas ne smrdi ukoliko živi u čistom okruženju, redovno se kupa i zdrav je. Znam na mojim psima. Malo se može osetiti specifičan miris kod većih pasa, ali to je prosto normalno. Haski uopšte ne smrdi, znam na mom psu. Dugodlaki psi se linjaju tokom toplih dana, četkanjem se problem rešava. Svaki pas se treba šetati 2 puta dnevno, to je osnova. Imam i pudlu, ona je aktivna, trčkara, luduje, možeš s njom ceo grad da pretrčiš,a sa druge strane moj Kane korso..Ta lenčuga bi ceo dan spavala.
Psi se razlikuju..
 

Back
Top