''OVK''

Nemojte tako, momci......
Da budemo casni i iskreni, treba reci da su pojedinci iz srpskih redova cinili zlocine nad siptarima. Ja licno nisam bio tamo ali znam ljude koji jesu. Takve gadosti koje su radili tesko mogu da se opisu. Zlocine su uglavnom radile psihopate i krimosi koji su tu uglavnom dosli dobrovoljno ili preko nekih struktura u MUP-u. Nista dobro oni nisu doneli srpskom narodu osim sto su ubijali iz koristoljublja.

Veliko je pitanje, zasto je neko dozvolio da se ponavljaju situacije iz Hrvatske i BiH kada su te iste psihopate daleko vise dolazile radi pljacke nego radi srpstva (ne svi dobrovoljci, naravno)

A s druge strane... OVK je nista drugo do "kukavicje jaje" kreirano od strane SAD.

Neka se neko seti onog NATO dokumentarca iz 1981 godine u kome se kaze "Pristina, mesto gde pocinje III sv rat". Nije tada bilo nikakvog Milosevica i raznih petih i desetih. Taj plan je napravljen jos 1976 godine od strane CIA.

Neka se onda seti reci Holbruka "OVK je teroristicka organizacija" koji je posle toga Slobi dao 2 meseca "odresenih ruku" da ih "pocisti" sa Kosova. I kada je naivni Sloba krenuo da "cisti" taj isti Holbruk to naziva "prekomernom upotrebom sile" i od tada pocinje zestoki pritisak na Srbiju. Sloba se kao najveci naivko upecao u americku zamku.

A onda se treba setiti Iraka i "sankanja" Sadama na istu foru 1990 godine

Ono sto sad proishodi u Libiji je slicno onome sto je proishodilo u Srbiji i na Kosovu. Udar na suverenitet jedne zemlje uz vojnu podrsku kvazidemokratskim snagama a sve u cilju zauzimanja za njih vaznih terotorija.

Da su kojim slucajem Rusi formirali i podrzavali OVK ona bi se na zapadu smatrala teroristickom organizacijom. Ovako, to su ipak bili borci za slobodu i demokratiju posto su radili u anglosaksonskom interesu. Na temi Velika igra se moze procitati analogicna istorija sa podrskom Engleza Cerkezima.
Dovoljno je samo promeniti rec Cerkez i Albanac i dobija se uppravo ono sto smo sluzali svih ovih godina.
 
Pa sam kažeš da je bilo prekomerna upotrebe sile sa naše strane...Možda je to doprinelo da oni postanu ''borci za slobodu''.

Sve je to samo bio deo dobro smisljenog plana. Holbruk je podstrekivao Milosevica da silom resi situaciju. Sve je to dokumentovano.

Treba jos reci da je srpski vojno-politicki vrh bio prepun tipova koji su radili za strane sluzbe. Infiltracija je obavljena jos u vreme SFRJ. Doduse, nije ni sada nista bolje (vec samo gore) :D
 
Nismo mi bili neka sila...Trebo je Sloba odma Rugovi da da republiku.Oni u to vreme više od autonomije nisu ni tražili...Makar bi se uštedela krv nevinih.
 
Nismo mi bili neka sila...Trebo je Sloba odma Rugovi da da republiku.Oni u to vreme više od autonomije nisu ni tražili...Makar bi se uštedela krv nevinih.

Varas se.
Tek da je bilo dozvoljeno otvaranje NATO baza tada bi mogli racunati na izbegavanje sukoba. Seti se samo onih apendiksa u Rambujeu. To bi znacilo direktno pristajanje na gubitak suvereniteta. Ni jedna normalna drzava na to ne moze da pristane. Od Srbije je trazena bezuslovna kapitulacija.

Da li mislis da je slucajno to stu su bas americki vojnici dosli u Tuzlu a ne recimo u Bihac? Sve je to samo bila priprema onoga sto je predvidjao plan iz 1976.
 
I šta sad možemo da prihvatimo sa slomljenim zubima i bez...To je sve prazan patriotizam i zabluda da je Srbija neki faktor koji može samostalno da donosi odluke...
 
Организацију ОВК основали су најекстремнији чланови Националног покрета Косова (НПК) и Народног покрета за ослобођење Косова (НПОК), тада илегалних групација, које су предводили љевичарски екстремисти, припадници такозване марксистичко-лењинистичке струје.

Прве оружане групе ОВК на подручју Дренице предводио је Адем Јашари, из Доњег Преказа, а чланови су били његови ближи и даљи рођаци, углавном лица склона насилничком понашању и вршењу ситних криминалних радњи. Касније су им се придружили бивши официри ЈНА и припадници МУП-а Србије албанске националности, који су одбили лојалност држави и њеним органима, као и учесници оружаних сукоба на подручју Хрватске.

Највећу бројност ОВК је имала током НАТО бомбардовања,када је под оружјем окупила преко 20.000 припадника. Формиране су бригаде које су, без значајније међусобне координације, дејствовале у седам оперативних зона - Дреница, Паштрик, Дукађин, Шаља, Лаб, Неродимље и Карадак Централна команда успостав1ена је доласком Агима Чекуа на чело Главног штаба, а извршено је и територијално прекомандовање формација, што је довело до укидања зоне Неродимље.

Трансформацијом ОВК, око 5.000 њених чланова остало је у војним структурама, под надзором међународних снага, углавном у редовима Косовског заштитног корпуса. С обзиром да је КЗК преузео Главни штаб ОВК, на челу са Агимом Чекуом, али и готово комплетан командни састав ОВК, намеће се закључак да је формација задржала и сачувала организационо и оперативно језгро ОВК.Ангажовањем тих лица, бивших терориста који су, у оквиру легалне институције, наставили да се обучавају и стручно усавршавају, саставу КЗК је дата могућност да, кроз обуку и инструктажу, као и непосредним учешћем у акцијама, пружа кадровску и логистичку помоћ касније насталим албанским терористичким и већ постојећим криминалним организацијама.

Значи, терористичка ОВК и даље постоји, али сада као дио регуларних формација Косова и под окриљем НАТО-а.
 
Tako je...Ono što je mene šokiralo je kada sam saznao šta je u stvari ''Drenica''...To nije neka vukohebina na granici sa Prokletijama kao što sam mislio nego...Oblast u centralnom Kosovu na pljuckomet od Prištine:eek:
250px-Drenica_region.png
 
I šta sad možemo da prihvatimo sa slomljenim zubima i bez...To je sve prazan patriotizam i zabluda da je Srbija neki faktor koji može samostalno da donosi odluke...

Zube smo uglavnom polomili posle 05.10. I to sistematski, po narudzbi.
A ovo nije "sport" za malodusne. Sve dok te neprijatelj ne slomije iznutra ti nisi porazen. Tek kada potpises kapitulaciju sa samim sobom tada si je potpisao i pred neprijateljem.
Ovo su procesi koji traju decenijama i nisu za slabice. Da su se Srbi kroz istoriju tako lako predavali, danas ih uopste ne bi ni bilo. Da ti pradeda nije bio nepotkupljiv i snazan duhom, danas bi ti bio neki tamo Bosnjak :)
 
I šta sad možemo da prihvatimo sa slomljenim zubima i bez...To je sve prazan patriotizam i zabluda da je Srbija neki faktor koji može samostalno da donosi odluke...

Zube smo uglavnom polomili posle 05.10. I to sistematski, po narudzbi.
A ovo nije "sport" za malodusne. Sve dok te neprijatelj ne slomije iznutra ti nisi porazen. Tek kada potpises kapitulaciju sa samim sobom tada si je potpisao i pred neprijateljem.
Ovo su procesi koji traju decenijama i nisu za slabice. Da su se Srbi kroz istoriju tako lako predavali, danas ih uopste ne bi ni bilo. Da ti pradeda nije bio nepotkupljiv i snazan duhom, danas bi ti bio neki tamo Bosnjak :)
 
Tako je...Ono što je mene šokiralo je kada sam saznao šta je u stvari ''Drenica''...To nije neka vukohebina na granici sa Prokletijama kao što sam mislio nego...Oblast u centralnom Kosovu na pljuckomet od Prištine:eek:
250px-Drenica_region.png

Да,то је данас упориште једног од јачих шиптарских кланова познатијег као "Дреничка долина" чији је вођа Хашим Тачи
 
Jedan od vodja OVK je bio Adem Jasari, koji je od vojne obuke ima dve nedelje sto je proveo u jednom vojnom kampu u Albaniji, i da se vojska i policija natezala sa njim nekoliko meseci ?
 
Jedan od vodja OVK je bio Adem Jasari, koji je od vojne obuke ima dve nedelje sto je proveo u jednom vojnom kampu u Albaniji, i da se vojska i policija natezala sa njim nekoliko meseci ?
Zvanična verzija što nije došlo ranije do napada jeste to što je uvek bio okružen ženama i decom. Lično, mislim da je neko s njim pokušavao da napravi neki dogovor. U svakom slučaju, napad na utvrđene objekte prepune civila je prilično opasan posao. Imaš za paralelu napad FBI na Mont Karmel i sektu Davidijanaca (?) 1993.

https://en.wikipedia.org/wiki/Waco_siege
 

Back
Top