Odugovlačenje u fudbalu

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.600
Jedna od stvari koja mi uopšte nije jasna u fudbalu je odugovlačenje sa izvođenjem prekida, sa golmanskim ispucavanjem, sa valjanjem po travi, izmenama i slično. Mislim jasna mi je zašto se radi, ali mi nije jasno zašto se ne uvede pravilo da se prilikom svakog prekida stopira vreme utakmice do njenog nastavka?

Na jednom od domaćih derbija sam dobio podatak da se od 90 minuta fudbala, zaista igrao fudbal nekih 20 ili 25 minuta?! Pre svega, niko nije došao to da gleda, a i time se ne može reći da je bolji pobedio, jer je igra bukvalno bila unakažena.

Lično mislim da bi svaki prekid trebao da znači i prekid vremenski, pa ti izvoli valjaj se u 85-om minutu utakmice pilikom vođstva pola sata, ali igra će se nastaviti od trenutka kad je bio faul.

Šta vi mislite o tome?
 
Jedna od stvari koja mi uopšte nije jasna u fudbalu je odugovlačenje sa izvođenjem prekida, sa golmanskim ispucavanjem, sa valjanjem po travi, izmenama i slično. Mislim jasna mi je zašto se radi, ali mi nije jasno zašto se ne uvede pravilo da se prilikom svakog prekida stopira vreme utakmice do njenog nastavka?

Na jednom od domaćih derbija sam dobio podatak da se od 90 minuta fudbala, zaista igrao fudbal nekih 20 ili 25 minuta?! Pre svega, niko nije došao to da gleda, a i time se ne može reći da je bolji pobedio, jer je igra bukvalno bila unakažena.

Lično mislim da bi svaki prekid trebao da znači i prekid vremenski, pa ti izvoli valjaj se u 85-om minutu utakmice pilikom vođstva pola sata, ali igra će se nastaviti od trenutka kad je bio faul.

Šta vi mislite o tome?
Mislim da je fudbal unistio italijanski i spanski mentalitet.Oni su uveli sve ono sto fudbal ubija.Ja pamtim fudbal od 1982. pa do sada.Nekada je bilo sramota glumatati po terenu sada je to pravilo.
Fudbal je ostao u malom fudbalu.Veliki fudbal je postao sran. je koje donosi ogromnu zaradu.
 
Na jednom od domaćih derbija sam dobio podatak da se od 90 minuta fudbala, zaista igrao fudbal nekih 20 ili 25 minuta?! Pre svega, niko nije došao to da gleda, a i time se ne može reći da je bolji pobedio, jer je igra bukvalno bila unakažena.
Preterao si ga malo. Taj problem je rešen, sada je nadoknada vremena uglavnom 4,5, pa i 8,9,10 minuta. Uračunava se vreme unapred verovatno statistički ili na neki sličan način. Možda i mere svako odugovlačenje igre, mada ne verujem da je toliko dovoljno.
 
Poslednja izmena:
Preterao si ga malo. Taj problem je rešen, sada je nadoknada vremena uglavnom 4,5, pa i 8,9,10 minuta. Uračunava se vreme unapred verovatno statistički ili na neki sličan način. Možda i mere svako odugovlačenje, mada ne verujem da je toliko dovoljno.

Nisam preterao, zaista sam dobio podatak da je jedan od prethodnih derbija igran doslovno u trajanju od 25 minuta, tako nešto, sve ostalo tuče, prekidi baklji, odugovlačenje i slično, ja ostao frapiran.

I nadoknada od 5 minuta ne može doslovno da dopuni ništa, pa kad krene da se odugovlači sa vremenom samo izvođenje od strane golmana lopte u igru traje po dva minuta.
 
Mislim da je fudbal unistio italijanski i spanski mentalitet.Oni su uveli sve ono sto fudbal ubija.Ja pamtim fudbal od 1982. pa do sada.Nekada je bilo sramota glumatati po terenu sada je to pravilo.
Fudbal je ostao u malom fudbalu.Veliki fudbal je postao sran. je koje donosi ogromnu zaradu.

Lično mi je to katastrofa, od fudbala nema ni F, napravi se takva mučna situacija za gledati da ti zapravo tu gledaš neko valjanje, prenemaganje, nema akcija, nema šuteva, nema ništa...
 
Pa teško, zato naši derbiji traju činjenično po pola sata zapravo, ali zato i ne prodajemo nikog jako dugo.

Da bi prodao nekog mora i da se dokaže.
ne znam zasto nema energije i volje, pa je fudbal dosadan... a znam da mnogi roditelji pokusavaju da prodaju decu klubovima, cesto i bez nekog talenta, jer vec unapred mastaju da ce to dete zaraditi pare i oduziti im se...
 
Ja da se tako igra kao što piše u tom članku fudbal uopšte ne bih pratio. Sada je to korigovano i rešen ke problem. Sada su nadoknade i po 10 minuta.

U ovom članku je naveden tačno jedan derbi i navedeno koji. Lično sam gledao fudbal gde golmani odugovlače po 1,5 minut do 2 minuta da vrate loptu. Potpisujem da zaustavno treba da bude bar 20 minuta po utakmici. Kad uđu lekari da pruže pomoć, to ne traje ispod tri minuta.
 
U ovom članku je naveden tačno jedan derbi i navedeno koji. Lično sam gledao fudbal gde golmani odugovlače po 1,5 minut do 2 minuta da vrate loptu. Potpisujem da zaustavno treba da bude bar 20 minuta po utakmici. Kad uđu lekari da pruže pomoć, to ne traje ispod tri minuta.
Znaš li ti koliko je dva minuta? Stani dva minuta i gledaj na sat da prođu dosadiće ti se.
 
Znaš li ti koliko je dva minuta? Stani dva minuta i gledaj na sat da prođu dosadiće ti se.

Znam koliko je, pratim vrlo često. Samo što meni prekid ne znači momenat od kad golman namesti loptu na ispucavanje, već momenat od kad lopta pređe liniju ili se desi prekršaj.

Dok se uzme nova lopta, dok se vrati na mesto, onda se uhvati zalet, pa se malo sačeka, lagano prođe toliko.
 

Back
Top