Noćni život

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
44.057
Evropski grad koji ima bolji noćni život i od Beograda

U pitanju je text o Berlinu i naravno da ima bolji noćni život od Beograda, ali mi je malo čudno po sopstvenom iskustvu da neko uopšte uzima Beograd kao referencu("i od Beograda") osim naravno na lokal nivou jer svakako je u bližem okruženju ex-yu (+- još par) najživlji grad. Porediti beogradsku scenu sa Berlinom,Barselonom,Londonom,Amsterdamom,Budimpeštom .....,od širine izbora do ponuđenog kvaliteta je po meni malo...preambiciozno da ne ulazimo sad u one namenske letnje destinacije tipa Ibica,Mikonos,Ios....

Šta je ono što vi smatrate dobrim noćnim životom,koji grad je na vas ostavio utisak u tom smislu? I gde biste da možete da birate namenski otišli da se malo izduvate, barem na vikend z:lol: ?
 
to je davno iza mene,ovde jedino kad se dovede neki dj moze se reci da imamo nocni zivot,rezidenti rade za pice,dosli preko tetke,muka slusati,kao uvek deca izlaze,bezukusna za procenu takvog ne/kvaliteta
 
Pod noćni život mislio sam na širi pojam od klasičnog clubbing-a.
Ali to ti je dobra poenta a to je širina izbora i kvalitet izvođača,jer generalno ovde je više to na nekom amaterskom nivou uz neke zvezde koje gostuju tu i tamo ali to je u rangu par puta godišnje. Neki gradovi imaju stalne postavke a neki dj-evi su baš zbog nastupa u određenim gradovima i klubovima stekli epitet "zvezde" scene. Beograd je daleko od takvog uticaja.
 
Nocni zivot u Beogradu,vise je nego dosadan i nezanimljiv.Celo nocno" uzivanje", sastoji se iz sedenja (najcesce stajanja) u mraku,sa flesevima koji sevaju s vremena na vreme.Neka ispijena trece razredna pevaljka,mijaukala je svojim rapavim glasom,dok je neki Bend,skupljen kao sa buvljaka,pokusavao bezuspesno,da
"izvuce" neke taktove.Unatoc tome,bio sam skoro dve nedelje u prelepom Zagrebu.Znanci su me odveli u jedan prekrasan Najt Clab. Gospode.Kakav luksuz.Bend je
nevidjeno profi svirao.Decki u smokinzima sa leptirkama.A pevacica,sta da kazem.Ostao sam zblanut,uporedjujuci sve to,sa nasim (meni dragim) ali seljoberskim
Beogradom. Jos ne mogu da verujem,da je Zagreb,u tako relativno kratkom roku,kako se "otkacio" od nas,toliko milja ispred nas,u svakom pogledu.Zalosna cinjenica,ali,
istinita.Mi zaostajemo mnogo...
 
"Pa kako mozete nocni zivot u BG porediti sa nocnim zivotom Berlina!?Nocni zivot BG jeste zanimljiv onima koji uopste nemaju nikakvog nocnog zivota u svom gradu/drzavi. Splavovi...to nije nocni zivot to je nocni izliv nizeg intelektualnog nivoa. Klubovi u BG, u kojima nemas mesta da stanes, a kamoli da normalno sedis i razgovaras...itd itd..Nocni zivot Berlina je u svim apektima 300 godina ispred nocnog zivota u Beogradu."
 
"Pa kako mozete nocni zivot u BG porediti sa nocnim zivotom Berlina!?Nocni zivot BG jeste zanimljiv onima koji uopste nemaju nikakvog nocnog zivota u svom gradu/drzavi. Splavovi...to nije nocni zivot to je nocni izliv nizeg intelektualnog nivoa. Klubovi u BG, u kojima nemas mesta da stanes, a kamoli da normalno sedis i razgovaras...itd itd..Nocni zivot Berlina je u svim apektima 300 godina ispred nocnog zivota u Beogradu."

:lol:

Nije BG tako baš loš tj. ne čini noćni život samo splavovi. Ima u Bg ipak malo više od toga ali nažalost ne u toj širini da bi bio uporediv sa Berlinom...i još par gradova, tj da bi bio u toj ligi.
 
Nocni zivot u Beogradu,vise je nego dosadan i nezanimljiv.Celo nocno" uzivanje", sastoji se iz sedenja (najcesce stajanja) u mraku,sa flesevima koji sevaju s vremena na vreme.Neka ispijena trece razredna pevaljka,mijaukala je svojim rapavim glasom,dok je neki Bend,skupljen kao sa buvljaka,pokusavao bezuspesno,da
"izvuce" neke taktove.Unatoc tome,bio sam skoro dve nedelje u prelepom Zagrebu.Znanci su me odveli u jedan prekrasan Najt Clab. Gospode.Kakav luksuz.Bend je
nevidjeno profi svirao.Decki u smokinzima sa leptirkama.A pevacica,sta da kazem.Ostao sam zblanut,uporedjujuci sve to,sa nasim (meni dragim) ali seljoberskim
Beogradom. Jos ne mogu da verujem,da je Zagreb,u tako relativno kratkom roku,kako se "otkacio" od nas,toliko milja ispred nas,u svakom pogledu.Zalosna cinjenica,ali,
istinita.Mi zaostajemo mnogo...

Ne vidim šta je toliko impresivno u nekom luxuznom klubu i smokinzima, to imaš apsolutno u svakom gradu.To ne čini ni 5% ljudi koje izlaze i ponude da bi nešto smatrao dobrim noćnim životom. Zagreb apsolutno svi uključujući same Zagrepčane smatraju inferiornim u ovom smislu. Ali dobro to je tvoj utisak.
Berlin je recimo upravo poznat po minimalističkom imidžu,industijskom vajbu i nekom fazonu "što jadnije to bolje" tj. što bi ovde rekli klošarski sa čime se tamo ponose. Što je neko lepo rekao,parafraziram "oni provode više vremena trudeći se da namenski izgledaju klošarski nego neki da se srede da izgledaju iznad svoje lige (balkanci) " ;) Kada vidiš devojku na štikli kvota 1.05 da je iz istočne evrope, 1.2 da je sa Balkana :lol:
 
Poslednja izmena:
Na mene generalno je ostavila utisak Juzna Amerika , pogotovo Buenos Aires . Fantastican miks kultura na jednom mestu ali i svakakvih drugih vrhunskih sadrzaja , normalno i bogati nocni zivot .
Tango je po definiciji patetican i kukav ali dozivljaj u Casa Gardel je bio jedinstven i sami argentinci kazu Tango to je Gardel i nema dalje .
Gledao Boca Juniorse i Teveza dok je bio klinja u Boci , opet dozivljaj dosta drugaciji no u Evropi .
Nocni zivot , Recoleta , ceo jedan kvart raznih sadrzaja u punom spektru boja , na vrhu cuveni Black i Madahos .
Klopa posebna prica , baby beef i razni specijaliteti od govedine su staple kao kod nas pljeskavice i cevapi .
Grad kosmopolitski do srzi Rim i Pariz u jedno kako su se hvalili domacini .
Bili posle dva dana do Montevidea , interesantno ali Buenos Airesu ni do kolena . Tamo u Urugvaju ima jedno mesto Punta del Este za koje vazi da je Monte Karlo Juzne Amerike ali nazalost ne vedosmo ga nocu u punom sjaju .
Sto se tice surovog nocnog zivota meni najinteresantniji bio i ostao Rio de Janeiro , opet Juzna Amerika .
Regionalno moze da sporimo sta je sta ali ja znam jedno , za bogat sadrzaj grad treba biti pre svega veliko trzishte tj. multimilionski grad .
Nadjoh se , neko ce reci u bezveznom Istanbulu pre petnaestak godina na nekoj konferenciji i domacini za veceru i provod pitaju za shta ste ? Ima ovo , ima ono , posle vecere birajte za shta ste i kazu izmedju ostalog ima neka new wave zurka u nekom klubu ,a meni kako su dozlogrdile trbusne plesacice i razna orijentalna arlaukanja ,kazem to . Udjemo i cuje se Duran Duran , kazem dobro je poznate stare dobre new wave stvari , kad posle par minuta skontah eto Duran Durana u zivo , licno i personalno .
Kad se gleda iz gornjeg ugla koji Beograd , koji crni Zagreb , koji crni smokinzi i leptir masne .
 
radi par klubova tipa stefan braun=dno,tube ,kafe frida,to drze crnogorci i neka ekipa koja mulja po celom gradu,posebna je prica ko otvara ta mesta,ja tu ne ulazim a ostale zabole,ortak pusta 80e u kaficu i tako dodje mu zena,povede neku drugaricu,par ortaka ako skupi,tuga,blejaci ne traze kvalitet
 
radi par klubova tipa stefan braun=dno,tube ,kafe frida,to drze crnogorci i neka ekipa koja mulja po celom gradu,posebna je prica ko otvara ta mesta,ja tu ne ulazim a ostale zabole,ortak pusta 80e u kaficu i tako dodje mu zena,povede neku drugaricu,par ortaka ako skupi,tuga,blejaci ne traze kvalitet
Ovoga je nama potrebno sto vise https://spaintimo.rs/ naravno higijena na nivou pa sto rekao Toma djindji rindji...
 
apartman--glam-1-011.jpg


Slika obecava :)
 
Night & Romantic 20-12h sa flajkom pića 13.000

ovi što bi da "dremnu" na dva sata :lol: dok im žena usisava kući(ili muž gleda fudbal), njima 4000

Pošteno

Ovo se isplati :think:Mislim za izdavati.
 

Back
Top