Нишка тврђава

vlada131

Ističe se
Moderator
Poruka
2.211
Ко што сам наслов каже, моје аматерске фотке Тврђаве у Нишу 🙂 Пошто сам ту често пролазио са апаратом у руци, имам их једно милион...па ћу неке од бољих мало да качим овде. Свако је наравно добродошао да се придружи :zurka:

IMG_5913.JPG
 
Pozdravljam temu.
Usput bi mogao i da das kratak trekst o onome sto je na slici da kada gledamo da znamo šta gledamo mi koji ne živimo u Nišu
Нормално.

Ово су зумирани детаљи са прозора Бали-бегове џамије. Ево то исто само са веће даљине:

IMG_5913.JPG


🙂
 
javi se da te upoznam sa gradom
Sa gradom sam se upoznao tada.prko mosta etaliste,zgrada opstine i cini mi se posta,pa jos vise desno pijaca.Tu u tom okruzenju i autobuska stanica.levo od mosta park i stajaliste za polazak za Nisku banju.Od tvrdjave,pa uzbrdo pomalo ulevo,jedno kilometar bilo nam je naselje,a pored je bila osnovna skola,a iza neko naselje.Odavno je bilo,ali ostala su secanja.
 
Sa gradom sam se upoznao tada.prko mosta etaliste,zgrada opstine i cini mi se posta,pa jos vise desno pijaca.Tu u tom okruzenju i autobuska stanica.levo od mosta park i stajaliste za polazak za Nisku banju.Od tvrdjave,pa uzbrdo pomalo ulevo,jedno kilometar bilo nam je naselje,a pored je bila osnovna skola,a iza neko naselje.Odavno je bilo,ali ostala su secanja.
Grad je pravi. Nije preveliki, a nije ni palanka. Možeš svuda pešaka ili trotinetom, bajsom. Ima extra sadržaja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sa gradom sam se upoznao tada.prko mosta etaliste,zgrada opstine i cini mi se posta,pa jos vise desno pijaca.Tu u tom okruzenju i autobuska stanica.levo od mosta park i stajaliste za polazak za Nisku banju.Od tvrdjave,pa uzbrdo pomalo ulevo,jedno kilometar bilo nam je naselje,a pored je bila osnovna skola,a iza neko naselje.Odavno je bilo,ali ostala su secanja.
Niš je jako sređen grad danas
Lep
Prostran
 
Ко што сам наслов каже, моје аматерске фотке Тврђаве у Нишу 🙂 Пошто сам ту често пролазио са апаратом у руци, имам их једно милион...па ћу неке од бољих мало да качим овде. Свако је наравно добродошао да се придружи :zurka:

Нормално.

Ово су зумирани детаљи са прозора Бали-бегове џамије. Ево то исто само са веће даљине:

🙂
Мала исправка, грешком сам закачио исту слику два пута :kez: Ово је прва, зумирана фотка

IMG_5914.JPG
 
Nis je grad koji moze da bude prelep, ali ga, kao i sve druge gradove u Srbiji, unistise sa ovom novogradnjom bez ikakvog normalnog urbanizma.

Veliki problem je i parking, letos kad sam bio, 40 minuta sam trazio parking.

A tvrdjava je prelepa, definitivno nesto cime retko koji grad moze da se pohvali.
Nisam nikad imala problema sa parkiranjem , verovatno zato što ga dobro poznajem .
 

Back
Top