Nikola Jokić: sezonu započeo novom lekcijom Lejkersima i tripl-dablom

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
392.132
203875_tan2023-10-2502192667-7_s.jpg

Denver je sezonu završio šampionski, Nikola Jokić dokazivanjem da je prvi as NBA lige, a novu sezonu su otvorili u istom stilu: pometlali su Los Anđeles Lejkerse kao u finalu Zapada 119:107, a "Džoker" je sve to potkrepio 106. tripl-dablom u karijeri - 29 poena, 13 skokova i 11 asistencija!

Svečarska atmosfera u "Bol areni", dodeljivanje šampionskih prstenova pre početka i usklik trenera Majka Melouna "Prošla sezona je bila fantastična, jedan prsten imamo, ko hoće još jedan?", uz sjajnu atmosferu poneli su Denver ka pobedi u laganom ritmu, jer su Lejkersi već posle prve četvrtine zaostajali 14 poena (34:20), a do kraja nisu uspeli da ozbiljnije priprete šampionau iako su to gromoglasno najavljivali.

Ubeležili su šestio uzastopni poraz protiv Denvera, pa je Lebron Džejms, koji je bio najefikasniji u redovima "jezerdžija" sa 21 poenom (8 sk, 5 as), počeo da strepi da će ga Jokić prestići vrlo brzo po broju tripl-dablova. On ima 107, a Jokić je upisao 106.
Nikola Jokić (29 poena, 12/22 šut, 3/5 za tri, 13 sk, 11 as za 36 minuta), Džamal Marej (21 poen, 3/5 za tri, 6 as), Koldvel Poup (20), Eron Gordon (15, 7 sk, 5 as) i Majkl Porter džunior (12, 12 sk) potvrdili su da su šampionska petorka, a na Braunu, Dđeksonu, Gilespiju, Kiju, Nanjiju je da im pomognu da odbrane tron.

Lejkersi sada već imaju fobiju igranja protiv Denvera, ali Lebron, Dejvis (17, 8 sk), Tauren Prins (18, 4/6 za tri), Dianđelo Rael (11) i Ostin Rivs (14, 8 sk), uz Hačimuru, Vuda, Luisa imaće šta da pokažu ove sezone.
Finiks Sansi su bez Bredlija Bila u poslednjoj četvrtini preokrenuli rezultat i pobedili kao gosti Golden Stejt 108:104. Devin Buker je ubacio 32 poena (3/8 za tri), Kevin Durent je dodao 18 uz 10 skokova, Okogi 17, a Jusuf Nurkić 14 uz isto toliko uhvaćenih lopti. Golden stejt je imao šestoricu dvocifrenih na kraju, a prednjačio je Stef Kari sa 27 poena, ali i lošim procentom za tri poena jer je pogodio samo četiri od 14 pokušaja. Tompson je dodao 15, a novajlija Kris Pol 14 uz devet asistencija.

NBA liga
Golden Stejt - Finiks 104:108
Denver - LA Lejkersi 119:107

link
 
NBA asovi Šekil O' Nil, Čarls Barkli u emisiji "Insajd NBA" nisu krili koliko obožavaju način na koji igra srpski as. Kada se Jokić uključio u emisiju svako od njih je imao po jedno pitanje, a "Šek" je morao da završi u svom stilu.

"Volim te, brate", rekao je Šekil O Nil na srpskom, objasnio zatim na engleskom šta to znači, a zatim navijačima, koji su ostali u hali da odgledaju ovu emisiju počeo da skandira "Volim te, volim te", što su oni prihvatili i nastavili da usklikuju.

Jokić je uzvratio Šeku "Volim i ja tebe, brate", ali se i nasmejao do suza.

"Mislim da smo kontrolisali utakmicu sve vreme. Možda u jednom momentu nismo imali dovoljno energije, ali publika nam je dala tu dodatnu snagu pa smo na kraju rešili meč", istakao je Jokić.

Nikola Jokić je započeo novu NBA sezonu na način na koji je igrao poslednje tri - magičnom partijom i 106. tripl dablom u karijeri. Denver je odbranu titule započeo pobedom nad Lejkersima, koji su pokušavali tokom meča da naprave preokret, ali kad god bi se primakli na manje od 10 poena razlike, Jokić je ili pogađao ili asistirao do konfornih 119:107.

Imprsivna je bila atmosfera u Bol Areni, navijači Denvera su igračima priredili šou pre početka kada su dodeljeni i šampionski prstenovi.
"Atmosfera je bila neverovatna, meni je puno srce što smo uspeli da usrećimo toliko mnogo ljudi", istakao je JOkić.

Barkli i O' Nil su u komentaru meča istakli da Jokić i Marej, uz članove prve petorke (Koldvel Poup, Porter junior, Gordon) ne mogu sami ako ne pomognu i igrači sa klupe, kao što je to činio Brus Braun prošle sezone. Jokić je pohvalio Redžija Džeksona i Krisa Brauna:

"Kris je pokazao da je naš 'x faktor', Džekson je iskusan igrač koji nam je odmah doneo i organizaciju i poene. Duga je sezona, iskočiće još neko".
Otkrio je Jokić i da se nije previše odmarao i jahao konje tokom leta:

"Pripremio sam telo za sezonu. Nisam preskakao nijedan dan, možda dva-tri mesečno".

 
Lebron je u besu napustio Bol arenu posle uvredljivih povika sa tribina, ignorisavši Nikolu Jokića koji je želeo da se pozdravi s njim po završetku utakmice.
Kada je shvatio da su Lebron i Dejvis krenuli ka svlačionici, samo je napravio grimasu i odmahnuo rukom.

Ko gubi ima pravo da se ljuti. Nekorektan potez košarkaša kojeg zovu ,,kralj''.
 

Back
Top