Није било двотрећинске већине у НСРС за Додиков вето на закључивање Споразума о партнерству између БиХ и Британије

комшија

Stara legenda
Poruka
96.548
1655731696344.png



Nije bilo dvotrećinske većine u NSRS za Dodikov veto


1655731703958.png


20. jun. 2022

Poslanici u NSRS danas su se izjasnili o Odluci o pokretanju postupka za vođenje pregovora radi zaključivanja Sporazuma o partnerstvu, trgovini i saradnji između Bosne i Hercegovine, Velike Britanije i Sjeverne Irske, usvojenoj bez konsenzusa na sjednici Predsjedništva BiH 8. juna koju je Dodik proglasio veoma štetnom po vitalne interese RS i pozvao narodne poslanike da se izjasne.

Nije bilo dvotrećinske podrške u Narodnoj skupštini Republike Srpske za veto člana Predsjedništva Bosne i Hercegovine Milorada Dodika. Od 62 prisutna poslanika “ZA” je glasao 51 poslanik, što nije dovoljno da bi odluka Predsjedništva Bosne i Hercegovine bila osporena.

Na posebnoj sjednici Narodne škupštine Republike Srpske koja se održala na zatjev člana Predsjedništva BiH Milorada Dodika danas je protekla u žestokoj debati poslanika.

Vladajuća koalicija i opozicija u RS su jedne druge optuživali. Vladajuća koalicija je stava da bi opozicija morala glasati u interesu RS i glasati za veto člana Predsjedništva BiH, dok je opozicija imala suprotno mišljenje, govoreći da su kapitulirali u Briselu.


Milorad Dodik je optužio opoziciju zbog ovakvog glasanja rekavši da je protiv interesa RS.

link




Па зар то није фантастично?! Опозиција у мањем босанско-херцеговачком ентитету је коначно "одјавила" Додига. Сад кадa иза њих стоји председник СНС-а, више не морају да ко` сомови гутају Додиково "патриотско" бућкало.
 

Back
Top