Nesto cudno na Firefoxu na Win.7

jolemisa

Buduća legenda
Poruka
28.519
Kada otvorim Firefox na Win.7 trazi mi prijavu,jer ne mogu da udjem u Gmail.Ostalo radi.Skoro sam na Ubuntu sinhronizovao telefon i komp zbog Vibera.I na Ubuntu i na Win 10 nema nikakvih problema niti mi trazi prijavljivanje.Sto je najgore na Win.7 me obavestava da na telefonu imam moguci malware,iako telefon nije prikacen.Cini mi se da sve pokusavaju da ukinu Win.7.Inace imam instaliran i Chrome i tu nema problema na ni jednom OS-u,cak radi normalno i na Win.7.Samo Firefox.Probao sam da ga deinstaliram,pa ponovo instaliram,nema sanse za prijavu.Trazi mi da promenim sifru,a je necu jer je sifr,veoma sigurna iako nije neka duga,ali za te podatke tesko ko moze da sazna.
 
ima programa na win za zakljucavanje foldera koristio sam nekada neke


moguce da je kroz firefox upao neki trojanac ili slicno , pa ceka da iskoristis sifru da bi je pokupio

pusti nekoliko antivirusa, nek procesljaju
Ma nije,nego su oni iz Microsofta ubacili neki sigurnosni program u Gmail,pa se zajebavaju.Tu na Win.7 sam deinstalirao Firefox,posto imam i Chrome,pa sam instalirao i Operu i nema nikakvih problema.Ispituju oni moje zivce.Resio sam ja taj problem,ali su takve hijene,da je ne za poverovati.
 
zamisli,izmislili su da napravis drugi nalog da bi mogao da udjes u Gmail.Srecom moyes posle da se vratis na stari bey problema.Iybrisao sam tu njihovu sigurnosnu aplikaciju,da me ne motaju i ne nerviraju vise.Razumeo bih da je i na Win.10 i na Ubuntu,jer mi je isti nalog i Firefox,ali tamo nema nikakvih problema.Koje zaludjivanje.
 
Pocelo isto i na Google Chromu.Ne znam sta im to znaci i to samo na Win.7.Kakvi to kreteni mogu biti.
Verovatno postoji način da vide da vide da koristiš w7, a to im nije u interesu, jer gugl verovatno šuruje sa MS. Možeš da probaš ekstenziju za Firefox koja menja "agenta" za prijavu na sajtove, i da staviš kao da si korisnik linuxa. To sam ja koristio kad sam hteo da skinem čiste ISO za w10 sa MS sajta, ako dolaziš sa windowsa, nude ti samo kao apdejt, ali ako si sa linuxa, onda dobiješ link za ISO.
EDIT: izgleda da ima i za hrom

 
Verovatno postoji način da vide da vide da koristiš w7, a to im nije u interesu, jer gugl verovatno šuruje sa MS. Možeš da probaš ekstenziju za Firefox koja menja "agenta" za prijavu na sajtove, i da staviš kao da si korisnik linuxa. To sam ja koristio kad sam hteo da skinem čiste ISO za w10 sa MS sajta, ako dolaziš sa windowsa, nude ti samo kao apdejt, ali ako si sa linuxa, onda dobiješ link za ISO.
EDIT: izgleda da ima i za hrom

Hvala ti, resio sam to.
 
Zadivljen sam gluposcu firefox razvojnog projekta.....ali stvarno...

Bio sam zadivljen inteligencijom netscapea u smislu kulture, ali ih sheba ie i microsoft, ali to je naivnost, ali ovo sa firefoxom je za divljenje.
Od popularnog browsera na kraju ce nestati jer je njihovim developerima nebitno da li FF pamti poslednju sesiju i godinama imaju taj problem da im FF radi samo sa dva otvorena prozora, a sve vise od 50 , nedaj boze 100, vodi u demenciju..

Da ne pricam da postoje korisnici koji imaju po 3000 ili i vise otvorenih tabova....

Okrenutost ka korisnicima od 4,5 prozora je naoko dobar potez, ali pokazalo se da nije.....danas FF skoro da i nema....ko ga koristi , ima pri sebi i svecu....ili mu jednostavno nije bitno da li ce sledeci put biti resetovan kao tek instaliran...
Moj buraz kaze covid....po njemu sad su i misevi i bube pametniji od programera i ljudi...
 
FF никада није имао рекламу као Chrome. Са друге стране постоје и FF based браузери - Waterfox, Librewolf и други.
Мала корисничка база, али има разних екстензија за браузер.
 
Ja da mogu da koristim onaj japanac ja bih ga koristio, kakav FF....
Bas mi se ogadili browseri, malo sunca me ogrejalo kad je bio dobar samsung za mobilne, imao solidan browser, ni sam nisam verovao, sad i on od poslednjeg updatea nesto grbavi...

Ali za desktopove nikako da mi se svidi ijedan....sve to trulez...ukljucujuci i chrome...

Japanac mi se svideo, ali polovina sajtova stavi zabranu da njima moze da pridje ili samo chrome ili ff ili neki stavo jos poneki....i onda japanac posto nije nijedan od tih, produva..
 
Jeste i japanac ima mogucnost kao ie i kao ff ali ga sajtovi otkriju i odbiju...mora da probam opet da nisam ja nesto zeznuo, mnogo mi je bitno jer mi najvise godi japanc...
Ne verujem da sajt odbija bilo koji browser, sajtovi traze neke feature koje ovaj nema, najverovatnije... probaj sa teorijiom da ga odbijaju,
pretstavi ga kao Chrome recimo, pa vidi. Onda odi na neki sajt koji proverava kompatibilnost browsera...
 

Back
Top