NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI

attachment.php


(sve reči do sad ispisane, pa i ove, samo su zapisi spisateljkine duše i života....prelepog života....da mogu, kada se prozori sećanja isprljaju po malo da ih obrišem i gvirnem kroz njih, kada me život slomi da se podsetim gde spava snaga. Ovo je knjiga koju ostavljam u amanet onima koji hode za nama koračajući tragovima našim.....našoj deci)​



NEK SU NAMA ŽIVI I ZDRAVI....

Neka pravila preživljavanja

1. Nikako I nikada ne udarati na muškarčev ego....ali, sestro slatka, ni pod razno….osim ako nećeš da ga se ratosiljaš……eee, to je onda opravdano
2. Kad kaže “nije važno…”…..onda stvarno nije važno I budi sigurna da je to istog sekunda iščilelo iz njegove glave…..u nepovrat
3. Kad kaže “mislim da to treba ovako…
3.1. ili reci odmah “u redu, uradi tako” ako si saglasna I odmah idi nešto sebi lepo da prirediš da ne ometaš čoveka u radu,
3.2. ili ako si protivna,odmah mu nežno pridji, poljubi ga strasno…onako, da ga prodju nedvosmisleni žmarci celim telom...i “mislim da to treba ovako” ima da nestane….isto kao u tački 2
4. Kada se raspravljaš sa njim oko dece…..za one koji imaju decu….nemoj da te obeshrabri njegova rečenica “kada sam ja bio mlad….” dok istovremeno menja kanale po najnovijem TV-u…..toliko o svesnosti protoka vremena….sačekati da dodje vreme da na TV-u nema za njega ničeg interesantnog I pristupiti mu kao u tački 3 alineja 2…..akcenat je na strastvenoj iskrenosti....bez iskrenosti je sve badava
5. Kada krene da se zagledjuje….pa vanredno sredjuje…..pusti ga….ko zna zašto je to dobro….za njegovu dušu….tj. ego…..a I jedno I drugo nam treba…..da nosi, vuče, nabavlja, premešta nameštaj, popravlja po kući….i za svašta nešto produktivno :zper:
6. Kad se malo prehladi….tetoši ga….ima da pamti kako si ga negovala dok se on jadan rastajao sa životom a sve zbog obične kijavice…..dovoljni su čajevi, C vitamin, limunade I po neka saosećajna reč uz obavezno nepotrebno merenje temperature…..nikako ne primenjivati tačku 3 alineja 2 da se bolesnik dodatno ne iscrpljuje….nije stvarno u redu da bolesnog čoveka stavljamo u iskušenje da dokaže da mu nije ništa :lol:
7. Kad popije…..ne raspravljaj se sa njim…..gledaj da ga smestiš u krevet na najbezbedniji način po sebe…..tek sutradan popodne ili uveče počni da pričaš…do tada ćuti jer ćeš u suprotnom da vodiš jalov razgovor sa pićem
8. Nikako ne skakati odmah na svaku njegovu reč…..muškarci smatraju da imaju pravo da kažu sve I svašta ženi, ali istovremeno osporavaju identično pravo ženi. To još vuče korene od pećinskih ljudi, kad su žene prve progovorile dok su savatavale raščupanu poludivlju decu po šumama i gorama, pa su muški svoju inefirornost iz tog doba vazda kasnije nadoknjađivali kroz vekove, al' žene nikako da stignu.
Klasika…..ništa naročito. Ne nerviraj se….ionako kratko traju ti monolozi….naši su mnogo duži :manikir:
9. “Umoran sam” ne znači isto što I “umorna sam”….zapravo su drastično različita značenja
10. Eh da….na ulici će se okrenuti za svakom lepom ženom….nikako ne prigovarati…puste oči sve vide….a I dokaz su prihičke ispravnosti dotičnog….pobogu draga moja, zar bi želela da imaš robu sa felerom….da ne kažem neispravnu
11. Kad kaže da mu se spava a tebi se ne spava, navali na njega onako kako on to voli….i desiće se jedna od tri situacije:
a) ili mu se više neće spavati kao ni tebi (čest I jako fin doživljaj koji muški vole jer mu govoriš da ga želiš….a kud ćeš lepši kompliment da udeliš odraslom muškarcu…..još ako je sredovečan….ihaaaa)
b) ili će spavati pa ćeš I ti moći mirno da spavaš bez bojazni od prebacivanja da si uvek umorna I nevoljna……u tu svrhu zapamtiti datum radi lakšeg podsećanja prilikom konverzacije na tu temu….a doći će taj momenat
c) ili će zaspati kao beba a tebi se I dalje neće spavati….ebiga….to se zove rizik poslovanja
12. “Da li si videla kako ti muža gleda ona tamo” pita me prijateljica na nekom skupu.
“Jesam, pa šta? Normalno da ga gleda kad je dobar….to sam ja birala…još I ako
je I on video da ga gleda…..ih, puna kapa”
13. Bog je ženama dao jezik I pamet….da ga pametno koriste…..nek su nama živi I zdravi muški korisnici....šta bi mi bez njih


attachment.php


PS Dobro vam jutro :kafa:......neće dan da čeka, a i muškog je pola, al' je zato noć ženskog... :zcepanje:
 
Soradze;bt281863:
Draga Ljiljo, ovo je geijalno napisano...Predivno je!! Mi, supruge sa višedecenijskim stažom, svako slovce umemo da pročitamo baš kako treba.....Ovo Vaše ću stvarno da sačuvam...::zag:

Ama je tačno, što je najvažnije.
Znam da ste tačno pročitali sve opisane trene koji okružuju suštinu.
E, taj staž, baš zbog ženske pameti i prijatne, tolerantne naravi, koja zna suštinu života u dvoje, može i da doživi toliku starost poštujući i voleći svoje muškarce takvi kakvi suštinski jesu....dobri i kvalitetni.
Hvala.....samo nemojte u kuhinji da čuvate :lol:
 

Back
Top