(ne)Zdrava Hrana

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.512
AAET8hH.jpg

Eksperti za ishranu uvek ističu značaj voća i povrća, ali retko ćemo čuti i negativne efekte.
Na primer, prema jednoj poznatoj studiji iz 1983. godine, objavljenoj u C R C Critical Reviews in Food Science and Nutrition, u oblasti nauke o hrani i ishrani, raspadanje kupusastog povrća, kao što je kupus i karfiol, može da omete sintezu hormona štitne žlezde i izazvati hipotireozu, poremećaj koji može da dovede do fatalnih srčanih problema i oštećenje živaca, ako se ne leče.
 
Eksperti za ishranu uvek ističu značaj voća i povrća, ali retko ćemo čuti i negativne efekte.
Na primer, prema jednoj poznatoj studiji iz 1983. godine, objavljenoj u C R C Critical Reviews in Food Science and Nutrition, u oblasti nauke o hrani i ishrani, raspadanje kupusastog povrća, kao što je kupus i karfiol, može da omete sintezu hormona štitne žlezde i izazvati hipotireozu, poremećaj koji može da dovede do fatalnih srčanih problema i oštećenje živaca, ako se ne leče.
Ja sam citao dosta intervjua sa ljudima koji su prelazili na sirovu hranu i imali prilicno problema sa probavnim sistemom,kozom,itd.Ne odgovara svakome isto,ali sad se vise prati moda nego sto se slusa svoje sopstveno telo...
Pa farmakomafija se bori tako protiv hrane koja leci
Zanimljiva teza.Nisam cuo do sada da je bilo koja farmaceutska kuca objavila ili finansirala istrazivanje o 'hrani koja leci'.
Ili mislis da nas namerno odvracaju od mesa i cvaraka da bi pasli kupus? :think:
 
Iako lekovit, sa brojnim prednostima kupus,ali osobama sa dijagnostifikovanim peptičkim ulkusom i gastritisom nije preporucljiv.I kardiol i brokoli su iz vrste kupusa,kao sto je lubenica iz vrste krastavca.
Do danas je utvrđeno da je kupus veoma značajan izvor mineralnih soli, vitamina A, B, C i posebno vitamina K, celuloze, fosfora, kalcijuma, magnezijuma, cinka, sumpora...
U Francuskoj, s kolena na koleno prenosila se legenda da se bebe rađaju u kupusu. Upravo zbog ovakvog značenja, kupusu se u pojedinim zapadnim kulturama pripisuje simbolika jedne tako važne stvari kao što je ljudski život.
 
Ovo je kraljica svih lozaca i samozvanih psihologa
Kakav crni "lek". Ljudi hrana i sve oko hrane, napici i sl, nisu lek aman. Zna se sta je lek.

A u mom licnom slucaju - meni kafa odmaze, i steti mi. I to na vise nivoa. I to bas bas. I veoma lako sam se oslobodio nje, i te "zavisnosti". I uopste mi ne nedostaje. A mnogo mirniji zivot bez nje. I ne robujem eto necemu takvom. Ali verovatno ja nisam adiktivni tip licnosti. Neko ko jeste, ne moze ni to da ostavi, ni cigarete ni droge ako udje u taj svet.
 
Za svaku bolest i za sve što treba čovekovom organizmu lek postoji u prirodi, voće, povrće, biljke...ali to nije varijanta ej bolestan sam, sad ću da pojedem 5kg svega toga i biće mi bolje. Ne, to što je hranljivo treba da se unosi svakodnevno da ne bi došli u situaciju da pijemo gomilu lekova i trujemo želudac.
 
oven-cooked-new-potatoes__hero.jpg

Krompir
kada se kuvani/pečeni krompir ostavi na sobnoj temperaturi ili se podgreje, povišena temperatura podstiče razvoj retke bakterije, botulizam, koja se vrlo često u njemu prirodno nalazi.
 

Back
Top