NAS problem

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Radio je do super, u pitanju je Qnap Ts 212. Onda sam greskom kliknuo na upgrejd firmwera i od tada mu ne mogu prici nikako.
Nema ga na ruteru, probao sam da ga resetujem, vracao i vadio diskove, ubadao ga direkto u komp, ma nema sta nisam probao. Ima li neko ideju kako da mu pridjem?
Znaci, kad ga ubodem u bilo koji ruter nema ga na listi prikacenih uredjaja, ali mu led lampice sijaju. Cuje se jedan pisak, a trebalo bi dva da budu. Status lampice je crveno, ali to je zato sto nema diskova. Kad je prazan isto pisti jednom.
Ne moze ni qnap finder da ga nadje. Nema ga ni u arp tabeli.

Moja pretpostavka je da je dobio neka mrezna podesavanja i da ne kontaktira dhcp uopste, da je izabrao neku svoju levu adresu i cao. Kako ja to mogu da saznam i da mu pristupim?
 
Angry ip scanner pa redom po opsezima, ali moras i na racunaru da menjas adresu.

I sto si uopste stavljao na dhcp. Kako da mu pristupe ljudi u mrezi, da ga traze po imenu. Sta ako su na vpn-u.

Mora uvek da ima fiksnu adresu. Ili ako ima dve mrezne karte, qnap obicno ima, na jednoj zakucaj adresu, a na drugoj stavi dhcp ako ti to nesto znaci.
 
Pogledaj i uputstvo za njega mozda pise koja mu je default adresa. Moze da se desi da je uzeo neku default adresu koja je sad ista kao adresa nekog uredjaja koji je vec u mrezi.
 
Puko firmware, popravio sam to. Sad je samo dilema kako da vratim diskove i podatke. Bili su u raid 1, i jedan disk je crkao izgleda. Sad ako ubacim ih nazad bojim se inicijalizacije i brisanja svega. Ako ubacim nove diskove, kako da prebacim podatke sa ispravnog diska. Ne moze da se mountuje jer je sjeban raid, a nemam raid controlor.
 
Puko firmware, popravio sam to. Sad je samo dilema kako da vratim diskove i podatke. Bili su u raid 1, i jedan disk je crkao izgleda. Sad ako ubacim ih nazad bojim se inicijalizacije i brisanja svega. Ako ubacim nove diskove, kako da prebacim podatke sa ispravnog diska. Ne moze da se mountuje jer je sjeban raid, a nemam raid controlor.
Pokusaj macrium reflect, on pravi 1 na 1 image diska, tako sam kopirao innstalacije win gomilu ssd-ova. Jedino ti treba mesta da ga prikljucio negde I taj na koji ces kopirati
 
Resio sam sve probleme i vratio nas i podatke u prvobitno stanje. Bilo je cupavo. :D Vece sranje od uredjaja nisam video.
***** uredjaj koji kaze da pre upgrejda uzmes i bekapujes svoje podatke da ih ne bi izgubio. Msm koja je onda tvoja poenta kao bekapa.
 
Jes brt, serem pare. :D Ma kakvi, sad me je guja ujela, nema sanse. Pre cu kupiti server pravi i roknuti tu raid 1 nego ovo.
uzmeš server i zasebnu odvojenu mašinu za diskove minimum 4 u raid 5-0 i onda bekapuješ mašinu na NAS sa 4 hdd-a takođe u raid 5-0 na nas praviš inkrementalni bekap dva puta dnevno , jednom u 3 meseca okineš offline bekap i miran si
 
To ce da kosta namjamanje 2000 jura. Imas podatke na client masini, bekap na serveru i mozes da dodas cloud/exsterni disk combo.
Cena, 5000 za novi ext disk. To zvuci vrh, ali to je za neka velika/medium preduzeca. Vecini to ne treba.
 

Back
Top