narodni lek za kosu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sama sam napravila smešu za pranje, regeneraciju i oporavak kose.
Kosa mi je gusta, duga i godinama plava (farbana). Krajevi oštećeni od feniranja su se oporavili, kosa postala još gušća (a to baš i ne volim).

Najobičniji šampon od koprive, dodati bočicu Pantenol rastvora, AD kapi i bočicu ricinusovog ulja.
Sve pomešati u litarsku bocu šampona, pre svake upotrebe dobro promućkati.

Juče sam ponovo kupila bočicu ricinusovog ulja - 300 din, AD kapi 175 din, šampon iz Lidla, rastvor pantenola sam imala od ranije, on je nešto oko 200 din.
Za 800 din. ćeš oporaviti kosu ( i biti zadovoljna, nadam se).

Meni je ova kombinacija još pogoršala sve, i kosu i teme. Koristila sam ga davno. Što ne znači da nekome neće pomoći, ovo je samo moje iskustvo. Lično mislim da mnogo više efekta ima sastojke iz tog šampona koristiti zasebno, onako kako je propisano, umesto što se mešaju sa šamponom i koriste za pranje kose.
 
Možda tebi smeta miris, koji jeste specifičan. Sigurno ne odgovara svakome. Mnogima se i sviđa, meni je onako.

To ulje koristim i ja i dosta njih koje znam, i to prilično dugo. Zaista ne bih preporučivala nešto čisto eto da se kaže da sam napisala post.

Košta oko 400-500 din, traje relativno dugo, ne mislim da je preskupo posebno s obzirom na kvalitet ali to i onako svako treba da proceni za sebe. Ko želi da proba uzeće ga svakako.
 
Možda tebi smeta miris, koji jeste specifičan. Sigurno ne odgovara svakome. Mnogima se i sviđa, meni je onako.

To ulje koristim i ja i dosta njih koje znam, i to prilično dugo. Zaista ne bih preporučivala nešto čisto eto da se kaže da sam napisala post.

Košta oko 400-500 din, traje relativno dugo, ne mislim da je preskupo posebno s obzirom na kvalitet ali to i onako svako treba da proceni za sebe. Ko želi da proba uzeće ga svakako.
To nije los miris,to je smrad.Smrad koji ulazi direkt u pluca i gusi.Ja tako nesto u zivotu nisam vidjela.A nesto sto smrdi,ne moze vala valjati nicemu.
Izvinjavam se ako ne govorimo o istom proizvodu.Žao mi je što ne znam konkretan naziv tog proizvoda.
 
Onda ne znam šta si ti uzimala. Ili nešto s tvojim nije bilo u redu, ali prvi put čujem tako nešto (ne da ti ne verujem, nego samo konstatujem). Ovo nije smrad u svakom slučaju :) Nije čak ni neprijatan miris, samo je egzotičan, mnogi ga vole i umiruje.
 
Za žalfiju nisam čula da se koristi za kosu ali se inače koristi protiv upala (grlo i sl.)

Kopriva se koristi za jačanje i rast kose i protiv opadanja, ne samo kao čaj kao u tom tekstu nego i kao tinktura odnosno kapi.

Za vinsko sirće takođe nisam čula da se koristi za kosu, ne znam iskustva ali znam da jabukovo sirće može da se koristi za ispiranje kose, za sjaj.

Nastavak na novoj temi

https://forum.krstarica.com/threads/narodni-lekovi-protiv-opadanja-kose.925528/
 
Poslednja izmena od moderatora:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top