Monumentalna skulptura „Otac“ koja redefiniše kinesko umetničko nasleđe

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
378.150
Umetničko delo „Otac“ umetnika Luo Džonglijeva, naslikano je 1980. godine, kamen je temeljac kineske umetnosti, otelotvorujući sirovu stvarnost seoskog života. Ova slika, koja je debitovala u značajnom trenutku kineske istorije, odstupila je od tradicionalnih prikaza idiličnog seljačkog života, umesto toga nudeći surov, fotorealističan prikaz seoskog čoveka. Luov izbor da istakne istrošeno lice i umorne oči čoveka koji se obično ne vidi u tako velikim umetničkim razmerama bio je revolucionaran..
general.jpg
 
Ova impresivna slika je nedavno preobražena u masivnu skulpturu, otkrivenu u Institutu likovnih umetnosti Sičuana u Čongkingu. Visoka sedam metara i široka pet metara, ova skulptura je izrađena za jedanaest godina. Ona prevodi detaljne teksture i emocionalnu dubinu originalne uljane slike u trodimenzionalni oblik, omogućavajući gledaocima da se angažuju sa delom na nov i dinamičan način.

Transformacija „Otaca“ iz slike u skulpturu nije samo promena medija, već nastavak i proširenje Luo Džonglijevog dijaloga sa gledaocima o otpornosti i dostojanstvu seoskog života u Kini. Ona premošćuje prošlost i sadašnjost, održavajući relevantnost Luove poruke i osiguravajući da suština umetničkog dela nastavi da provocira razmišljanje i budi empatiju u modernom kontekstu.
01.jpg
 
U oba oblika, kao slika i kao skulptura „Otac“ izaziva gledaoce da razmišljaju o stvarnosti seoskog postojanja i dubokoj snazi koja se u njemu nalazi, ističući bezvremensku prirodu njegovih tema i trajnu relevantnost Luo Džonglijeve umetničke vizije. Kroz ovu monumentalnu skulpturu, Luova naracija živi dalje, svedočanstvo moći umetnosti da prevaziđe vreme i transformiše perspektive.
02.jpg
 

Back
Top