Mogucnost ucenja engleskog jezika u Kanadi (za sve uzraste)!

ManagerGer

Početnik
Poruka
8
(Prvo bih zelela da zamolim moderatore ukoliko je moguce da izbrisu moji prethodnu temu na ovaj naslov, a ne ovu novu, jer nova sadrzi bitne izmene(ja nisam bila u mogucnosti to da ucinim))

Postovani,

Zivim i radim u Kanadi na internacionalnom koledzu engleskog jezika (Skola Engleskog jezika za medjunarodne studente svih uzrasta).

Ucenje engleskog u Kanadi na SGIC (St. George International College)- Toronto i Vankuver

Nedavno mi je moj menadzer rekao da sada postoji mogucnost da i iz Srbije svi koji su zainteresovani mogu da dodju na koledz da uce engleski jezik (na 3, 6 meseci ili godinu dana, uz mogucnost studiranja i sticanja radnog iskustva u kanadskoj firmi).

Prva polovina navedenog preioda je predvidjena za ucenje jezika (3 ili 6 meseci), dok je druga polovina predvidjena za prakticni rad u zeljenoj struci, sto takodje obezbedjuje koledz za svoje studente, u nekoj od prestiznih kompanija (npr. hoteli sa pet zvezdica, velike korporacije za injzenjere IT, mehanike, elektrotehnike, ili bilo kojeg inzenjeringa). Nakon prakse studenti dobijaju pismo kao preporuku firme koje uvek mogu da pokazu kada traze posao.

Ovaj program tzv. "internship" je veoma popularan medju azijskim studentima i studentima iz Zapadne Evrope i Brazila. Ja bih zelela da omogucim i studentima iz Srbije da dodju u Kanadu radi usavrsavanja i sticanja radnog iskustva koje ce im dati vece sanse zaposlenje.

Rad i studiranje (preporucljivo za studente koji vec imaju dobro znanje engleskog).
Postoji i program tzv. CIJP (Canadian Industry Jargon Program) koji dozvoljava ucenicima da pohadjaju redovnu nastavu od 9:00 ujutro do 12:30 i da popodne rade u usluznim delatnostima, to je placen posao. Studenti obicno sami nalaze posao, ali ih savetnici pripremaju i pomazu im da naprave odlican rezime, da se dobro pripreme za intervju i uce ih potrebne radne vestine. Takodje, savetnici im pomazu u trazenju posla i daju im informacije o najnovijim oglasima. Za ovaj program mora da se ima i viza za studiranje i radna viza (Co-Op viza).

Znacajna povoljnost je sto cena svega znatno niza za razliku od ostalih slicnih koledza u Vankuveru i Torontu, a kvalitet nastave i prakticnog rada je zaista vrhunski, govoreci bez ikakvih pretenzija. Trenutno radim na promociji za nase studente gde bi cena bila cak i znatno povoljnija, i do 30% niza, od ove dole nevedene!

Prva mogucnost:

3 meseca jezik + 3 meseca rad = $ 3. 325 (Cena ukljucuje registracionu taksu, knjige, prvih mesec dana smestaj sa hranom (tri obroka na dan) i dolazak na aerodrom po studente)
6 meseci jezik + 6 meseci rad = $ 5. 725 (Cena ukljucuje registracionu taksu, knjige, prvih mesec dana smestaj sa hranom (tri obroka na dan) i dolazak na aerodrom po studente)
U ovom slucaju studenti sami pronalaze posao, ova viza daje pravo na rad.

Druga mogucnost:

3 meseca jezik + 3 meseca rad = $ 3. 000 (Cena ukljucuje registracionu taksu i knjige)
6 meseci jezik + 6 meseci rad = $ 5. 500 (Cena ukljucuje registracionu taksu i knjige)
U ovom slucaju koledz pronalazi posao za studnte.

Druga pogodnost je to sto prilikom upisa na koledz nije potrebna nikava potvrda o poznavanju engleskog jezika poput TOEFL-a ili IELTS-a, vec upravo sa ciljem da naucite jezik dolazite ovde. Sve sto je potrebno je da se uradi je ulazni test kako bi se odredilo kom nivou pripadate.

Takodje, za ucenike srednjih skola koji su zainteresovani da studiraju na zapadu, postoji tzv. program UCPP koji studente koji nemaju kanadsko osnovno i srednjoskolsko obrazovanje priprema iz predmetne nastave engleskog kao drugog jezika i pomaze im da se upisu na elitne univerzitete.

Sto se tice dobijanja studentske vize, nakon upisa na koledz, koledz obezbedjuje prijemno pismo kao dokaz o Registraciji na koledz koje prilazete prilikom apliciranja za Co-Op visu (viza za rad i studiranje). U slucaju da je vasa visa odbijena, vi cete dobiti novac nazad, s tim da ce vam koledz odbiti $250 za administrativnu taksu i registracije.

Takodje je vazno napomenuti da sve upisani ucenici dobijaju konstantnu podrsku dok uce i rade praksu.

Trenutno je vest objavljena samo na par foruma. Sto se tice promocije za studente iz Srbije ovo je nesto potpuno novo, a uskoro ce u pripremi biti i sajt.

Svi zainateresovani kao i vasi prijatelji neka mi se jave na mejl i dobice sve potrebne informacije za pocetak: dragana_bizic@yahoo.com

A ovo je sajt samog koledza za one koji zele da procitaju vise: http://www.sgiccanada.com/index.php

Pozdrav.
 
Evo i dodatnih informacija:

Upis

Za sve zainteresovane osobe koji zele da uce engleski jezik ili da rade u Kanadi.

Uzrast
Engleski kao drugi jezik: od 12 – 60 godina.
Programi za one koji zele da rade i studiraju, moraju biti stariji od 18 godina.

Programi:
ESL
Razni nivoi i programi engleski kao drugi jezik: gramatika, izgovor, pisanje, citanje, konverzacija.

BEDP
Engleski za profesionalce: Business English Diploma Program
Marketing i promocije, profesionalna kompeticija, kultura ponasanja u korporacijama, poslovna komunikacija: emails, pisma, telefon, pripremanje rezimea, propratnog pisma i visi level pripreme za intervju.

CIJP
Engleski za one koji zele da rade u Canadi: Canadian Industry Program
Studenti moraju da imaju barem Intermediate II ili III level.

Akademski uslovi:
Svi koji se upisu ce biti testirati. Na osnovu rezultata testa studenti ce biti smesteni u odredjeni nivo.

Ukoliko je znanje engleskog veoma nisko studenti se ne mogu upisati ni u jedan program vezan za rad u firmama, bilo placeno ili neplaceno dok ne dostignu odredjeno znanje jezika.

Ukoliko je znanje engleskog visi nivo, studenti mogu direktno da se upisu u profesionalne nivoe.

Viza
Svi studenti moraju da imaju kanadske vize. Prema zakonskim odredbama kanadske vlade, da bi se studenti prijavili za vize, bilo studentsku ili i studentsku i radnu, studenti moraju da budu upisani na koledz. Zatim koledz izdaje potvrdu o upisanom studentu i tu potvrdu student prilaze za vizu. Pored ove potvrde vlada ce da trazi izvjestaj o finansijama, da se vidi da student ima dovoljno novca na racunu i da moze sam da snosi troskove puta i zivota dok je u Kanadi. Ukoliko je studentu odbijena viza, koledz u tom slucaju vraca novac studentu, s tim da zadrzava $300 za administrativne usluge i troskove.

Ni jedan medjunarodni student ili radnik nema nikakva useljenicka prava dok boravi u Kanadi. Ovo mora svima biti izricito jasno. Svaki student mora da ima svoje vlastito zdravstveno osiguranje. Osiguranje moze da se kupi i u Srbiji, ako to postoje firme koje pruzaju zdravstveno osiguranje za inostranstvo. To se zove globalno osiguranje specijalno za studente koji rade i studiraju u stranoj zemlji. O ovome cemo jos da se raspitamo. Viza ne pokriva zdravstveno.

Studenti mogu da produze svoje vize. Ukoliko studenti zele da ostanu da zive i rade u Kanadi, mogu da se prijave za stalni boravak. Da bi se kvalifikovali moraju da ispunjavaju uslove. Ovo se razmatra na individualnoj bazi. Znaci svaki student bi morao da nam se obrati sa svojom situacijom da bi mogli da ga usmjerimo dalje.

Ovakav nacin ucenja i rada u Kanadi do sada je najvise bio zastupljen od strane azijskih i brazilskih studenata, ali pravila su ista za sve. Pa sigurno da ce se i nasim studentima vize odboriti ukoliko ispunjavaju uslove.

Ukoliko imate jos pitanja slobodno nas kontaktirajte: dragana_bizic@yahoo.com

Srecno svima!

Nas je moto: Samo napred!

St.George Agency for Serbia
 
Poslednja izmena:
Hmm... zvuci dobro? $5,5k+ samo skolarina za 6 meseci?
Koliko jos dodatno treba za avionsku kartu, stan, hranu i ostale troskove? Pretpostavljam da vizu nece niko dobiti tako sto ce reci da ce da radi i zaradi za zivot, nego mora da pokaze da ima novca u startu da pokrije troskove za celu duzinu programa. Po mojim proracunima cifra lako ide preko $10k+.

Pitanje: koliko iznose administrativni troskovi, $250 ili $300? Cifre u prvom i drugom postu se razlikuju... z:hm:

Jos jedna stvar me brine... a to je da se uplata radi unapred. Ja sam dosla u USA da radim MSCS na privatnom Univerzitetu i za dobijanje papira za ambasadu sam trebala pokazati da imam novac/stipendiju da pokrijem troskove, a uplatu sam uradila kad sam stigla na Univerzitet pre pocetka nastave. Hocu reci da nisam nista platila pre nego sto sam stigla u USA. Ovde se trazi $3k ili skoro $6k unapred - to je mnogo novca za nase uslove; a moje pitanje je: zasto se trazi unapred, pre nego sto je viza uopste odobrena?
 
Poslednja izmena:

Back
Top