Мила Ђинђић: Љута сам на Тадића и Ђелића

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Љута сам на Тадића и Ђелића
Дачић има доказе, способан је, нек изађе и каже именом и презименом ко је то нудио дебеле паре да се мој син убије
И Јочић је знао ко је наручио убиство мога сина, али није хтео да каже
Улемек и Звездан тврде да су невини, па зашто онда не кажу ко им је то обећао дебеле паре за смрт мога сина
Љута сам на Ђелића, мог сина нека не узима у уста. Ако хоће да се улизује Тадићу, то није мој проблем, али не може преко Зорановог имена
Ова власт обећава свашта, веће пензије, плате, али од тога нема ништа. Варају овај јадан народ, а ћуте колико су себи повећали примања
Одласком са државне функције Душан Петровић је показао да има карактер, свака му част. Чула сам да је и Шутановац хтео да оде, али се онда предомислио
Приче да се Улемек уплашио да га Зоран не пошаље у Хаг нису тачне. Улемека јесу хушкали на ту тему против Зорана, али је њему мој син објаснио да то није тачно. Зоран није хтео да шаље Улемека у Хаг јер је он њему помогао 5.октобра, када је онај силни народ дошао у Београд
Знам да је Зоран убијен због пара и то дебелих пара. Тај ко је наручио то убиство, е то је прави убица.

Мајка убијеног премијера Зорана Ђинђића, Мила Ђинђић тврди да расветљавање праве истине о убиству њеног сина сада зависи од новог министра полиције Ивице Дачића. Како каже Дачић је од старе гарнитуре МУП-а наследио сав материјал и доказе ко су Зоранове праве убице.
У интервјуу за Правду, Мила истиче да њен син никада не би довео земљу у овакав положај, као што је то учинио Тадић и опомиње Божидара Ђелића да престане да упоређује некадашњег лидера ДС са новим, јер је то понижавајуће за њеног сина.
Да ли верујете да ће Ивица Дачић обелоданити истину о убиству вашег сина?

- Дачић би требало да зна ко су убице мога сина, јер је гарнитура која је отишла из МУП-а а коју је он наследио то знала, верујем да ће и он добити те доказе.
А хоће ли да уради нешто конкретно?
- Он је способан, а сад ево и има материјал за то. Наследио је он много тих списа, бележака, није баш све уништено. И Јочић је све знао о убиству мога сина. Белешке када је Улемек био код Јочића у три ујутру наводно нема нигде. Том састанку је присуствовала и политичка елита и нико не пита шта ће они тамо; да нису можда били жељни да виде Улемека после толико времена....
Дакле, сада је све на Дачићевој вољи?
- Да, сада све зависи од њега. Истина ће се открити, пре или касније, али ако хоће Дачић може одмах да је обелодани. Само треба да изађе са именом и презименом.
Ви и даље верујете да Легија и Звездан Јовановић нису Зоранове убице?
- Њихови адвокати и они кажу да су невини, па нека онда кажу ко је крив за смрт мога сина. Ја знам да они знају истину, али зашто више ћуте и докле? Знам да је Зоран убијен због пара и то дебелих пара. Тај ко је наручио то убиство, е то је прави убица.
Ипак њих двојица су осуђени за тај злочин?
- Ту пресуду не ценим, то није право. Доћи ће дан када ће јавност знати коме је мој син толико сметао да је морао да буде убијен. Те приче да се Улемек уплашио да га Зоран не пошаље у Хаг нису тачне. Улемека јесу хушкали на ту тему против Зорана, али је њему мој син објаснио да то није тачно. Зоран није хтео да шаље Улемека у Хаг, јер је он њему помогао 5.октобра, када је онај силни народ дошао у Београд.
Ви знате за ту причу?
- Наравно, ја сам му мајка. Ко га је боље познавао од мене. Причао ми је кад је ишао да се види са Улемеком касно ноћу, око два, три ујутру. Казао ми је да га је Улемек чекао у својој канцеларији, а да је он сам морао да оде, није хтео никог са собом да води. „Тишина, нигде се ништа не чује, само моји кораци"- тако ми је рекао Зоран. Морао је да се види са њим, јер је знао да му је његова помоћ потребна 5.октобра.
Како гледате на савез ДС и СПС? Демократе кажу да би и ваш син тако урадио?
- Прво мој син никада не би дошао у такав положај да мора са социјалистима да прави савез. Не може Тадић да се пореди са Зораном. Ево читам шта је Ђелић рекао за мог сина, да би мој Зоран урадио исто што и Тадић. Е па не може то тако. Одакле им право да упоређују мог Зорана са Тадићем, то је понижење за мог сина. Ја најбоље знам шта би мој син урадио.
И Ђелић каже да зна шта би Зоран урадио?
- Љута сам на Ђелу. Мог сина више нека не узима у уста. Ако хоће да се улизује Тадићу, нека ради, то није мој проблем, али не може преко имена мог сина. То не дам.
Људи више воле мог мртвог Зорана него ове из ДС живе

Ко вас је највише разочарао из ДС, а око те приче са националним помирењем?
- Ту нема шта да ме разочара, Тадић је био присиљен да направи савез са СПС, јер није имао већину. Демократска странка је била цењена странка, а ево сад. Али може да буде и горе од овог.
Како горе?
- Па могу да почну да се осипају. Е то је онда разочарење.
Да ли је повлачење Душана Петровића са државне функције тај почетак осипања? Сви причају има раскола у ДС, али они то негирају.
- Душану Петровићу свака част, показао је да има карактер. Чула сам нешто и да је Шутановац требало да оде, али је на крају ипак остао. Та странка без мог сина не може да буде иста. Зоран је имао своје обавезе, идеје, свој циљ и људи су га волели. Људи и данас више воле њега мртвог него ове живе. И сад кад одем на гробље увек има неког од људи, плачу.
 
Opet "Pravda"...nadam se da nece i ceo intervju biti objavljen na radio "Fokusu"....

Iskreno sumnjam da bi Mila Djindjic dala intervju takvom listu...doduse, svasta je moguce.
Мање могуће него да странка њеног покојног сина уђе у коалицију са Миром Марковић?
 
Došlo doba da čitamo i pravdu na netu:mrgreen:

Evo mog ljubimca Todorovića:

Шта ће бити са формирањем власти у Београду?
- Не желим да се бавим прогнозама и предвиђањима. Могу само да кажем да се на неке људе из СПС врши страховит притисак и да им се нуде огромне суме новца. ДС не познаје други начин. Они мисле да све може да се купи и да свако има цену. Међутим, познајем те људе из СПС и знам да су они часни људи. Сигуран сам да би свака промена коалиционог споразума између СРС, ДСС-НС и СПС изазвала несагледиве последице по СПС и зато сам уверен да ће тај споразум остати на снази и да ћемо ми у понедељак имати градску владу на челу са Александром Вучићем. Може се десити да због тога жути поплаве, али од муке.

Izgleda da se opet okrenuo alkoholu:lol:
 
Došlo doba da čitamo i pravdu na netu:mrgreen:

Evo mog ljubimca Todorovića:

Шта ће бити са формирањем власти у Београду?
- Не желим да се бавим прогнозама и предвиђањима. Могу само да кажем да се на неке људе из СПС врши страховит притисак и да им се нуде огромне суме новца. ДС не познаје други начин. Они мисле да све може да се купи и да свако има цену. Међутим, познајем те људе из СПС и знам да су они часни људи. Сигуран сам да би свака промена коалиционог споразума између СРС, ДСС-НС и СПС изазвала несагледиве последице по СПС и зато сам уверен да ће тај споразум остати на снази и да ћемо ми у понедељак имати градску владу на челу са Александром Вучићем. Може се десити да због тога жути поплаве, али од муке.

Izgleda da se opet okrenuo alkoholu:lol:

ДелиБој, макни ту слику са аватара, немој да брукаш тог поштеног момка! Ако толико мрзиш радикале, зашто си Вучића поставио уместо своје свињске њушке?!
:rotf:
 
Čisto sumnjam da je to tako rekla a i da jeste - zar je važno? Koliko ja znam DS je postojao i pre njenog sina i logično je da postoji i dalje. Ona kao majka ima puno pravo da zauzme stav koji zauzima i razumem je u potpunosti ali smešno je da očekuje da se cela stranka ponaša kao da je poštovanje prema njenom sinu jedini prioritet. Zvuči surovo ali živi moraju da budu važniji od mrtvih i oni moraju da idu dalje kako oni misle da treba, bez da njoj polažu račune budući da žena čak i nije stranačka ličnost. Maltene je i Ružica zaboravila šta je sve bilo a ona umesto da proziva nju našla ovu dvojicu kojima je Đinđić bio stranački kolega i ništa više.
 

Back
Top