Meril Strip voli svoje bore

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.094
Živimo u svetu u kome bar javne ličnosti ne treba da ostare...

Poželjno je da isprave svaku boru, da iseku svaki višak kože,
sa popune silikonima svaki deo tela kako bi prkosio i godinama
i gravitaciji...

Volela bih da vidim te bolesne umove koji diktiraju ovakav
životni scenario celom svetu, ali, ipak je sasvim jasno da je
ogroman profit u pitanju i da smo svi žrtve permanentnog ispiranja
vijuga...

Volim one javne ličnosti koje se ipak odriču 3 decenije mlađeg
izgleda, pa mi je Meril Strip, inače moja omiljena glumica, posle
ove izjave još omiljenija...

Screenshot_64.png


Kada su pitali Meril Strip zašto ne ide na plastične operacije,
odgovorila je:

"Nikada neću dozvoliti da mi uklone bore sa čela, jer su one rezultat
moje zadivljenosti lepotom života...

Ili onih na mojim usnama, jer one pokazuju koliko sam se smejala
i koliko sam ljubila...

Čak ni crne kolutove ispod očiju, jer iza njih krijem sećanja na svoju
tugu i plač...

Sve je to deo mene i volim njihovu lepotu...

Sačuvaću bore na svom licu, jer su one pokazatelj mojih životnih
iskustava, moje životne priče"...

Mudra i prelepa Meril Strip

:vzagrljaj: :heart2::heart2::heart2:
 
Pa dobro, poznate ličnosti imaju tu naviku izbacivanja kvazi filozofskih fraza i "mudrosti" koje lepo zvuče, ali u suštini ne znače puno.

Kad smo već kod lepih izreka, mislim da je suštinu stvari više opisao stih japanskog aikido majstora Kacudžo Nišija koji je kao uvod u knjigu sa tehnikama podmlađivanja napisao : "Znam da je naše telo prolazno slično nežnoj peni na vodi, ali svejedno se molim za dug život, da se beskonačno produži".

Plastične operacije i druge agresivne tehnike ne bi pomogle nikome u njenim godinama da bude mlađi, pa čak ni da deluje mlađe jer bi postojao nesklad između lica i ostatka tela. To je očito na nekim primerima kad je koža lica mlađa od kože vrata, ruku i ostalog tela, pa je zapravo vidljivije da je nešto rađeno na tom licu. Mislim i da je potreba za ovakvom vrstom intevencije znak nekog unutrašnjeg nemira i nesklada.

Postoje tehnike podmmlađivanja usmerene na podmađivanja celog organizma, a bazirane su na ishrani, treningu i životnim navikama. Njih se na osnovu preporuka savetnika i timova za ishranu sasvim sigurno pridržava i Meril Strip (74 godine) jer i ona izgleda mlađe nego što jeste i pored izbacivanja fraza o tobožnjoj ljubavi za svoje bore i starost.

Donekle je Meril Strip u pravu. Treba prihvatiti sebe onakvim kakvim jesi (ako je to poenta njene izjave), ali je u pravu i Kacužđo Niši koji je pokušao svojim savetima i životnom filozofijom da poveže unutrašnji mir i potrebu čoveka da odloži starost ili da starost učini lepšom.
 

Back
Top