Mehanizmi odbrane

uglavnom determinizam
zaebala sam jer nije moglo drugacije :mrgreen:
pa to nije odbramben mekanizam nego činjenica lol, zaista i jes tako, dešava se ono što mora da se dešava, da nije tako dešavalo bi se ''nešto drugo'', a nikada i nigde se nije dešavalo ''nešto drugo'' već samo i isključivo ono prvo; ''nešto drugo'' postoji samo u maštama naivnih i lakomislenih
 
Ostalo sve rešavam dubokim disanjem i svešću o sopstvenoj auri, te blokiranjem drugih da uđu u nj.
ovako kad treba nešto ozbiljno i dugotrajno da rešim, a za usputne i nevažne stvari uopšte nemam potrebu da aktiviram ni atom snage

treba da znate kad uopšte treba da se branite, tačnije šta puštate da prođe pored, da vas i ne okrzne
 
Poslednja izmena:
Mehanizmi odbrane su postupci kojima se čovekovo JA brani od ugrožavajućih spoljašnjih opasnosti i od sopstvenih neprihvatljivih želja.
Ljudi ih koriste u raznim situacijama, i najčešće nisu ni svesni da to rade. Oni mogu da nam odmognu u pravoj proceni neke situacije,
ali mogu biti i od koristi kako bismo lakše podneli neku tešku situaciju.N.Rot

Koji je vas odbrambeni mehanizam ?
Činjenica da će sve ovo jednom proći..
 
Mehanizmi odbrane su postupci kojima se čovekovo JA brani od ugrožavajućih spoljašnjih opasnosti i od sopstvenih neprihvatljivih želja.
Ljudi ih koriste u raznim situacijama, i najčešće nisu ni svesni da to rade. Oni mogu da nam odmognu u pravoj proceni neke situacije,
ali mogu biti i od koristi kako bismo lakše podneli neku tešku situaciju.N.Rot

Koji je vas odbrambeni mehanizam ?
e vidite...
ja jesam razvio neke mehanizme za odbranu ali zvanična psihologija tu moju odbranu vodi pod F
 

Back
Top