Medijsko mastarenje

Umri_muski

Legenda
Poruka
56.483
Ne znam da li ste primetili nesto , ali sigurno nesto i jeste....
Posle puno medijskih neistina, ali u obliku obecanja, pocinju da se javljaju kod ljudi neke cudne stvari...
Pocinju da mastare.
Pod pojmom mastarenja zovem ono cudno stanje kad ne znaju da li je san ili java, kad im se cini da je obecano ili izmastano tu na korak i imaju osecanje kao da je i ostvareno, a nije...kao kad posle letnje kise mislite da osecate miris trave a svuda oko vas je samo asfalt i to sto osecate nije miris trave niti je trava u blizini...

Mozda sam temu trebao da nazovem politicko mastarenje...ali mediji su tu presudni faktor..

Umesto da postanu neverne tome, ljudi na taj samouvereni ton neispunjenih obecanja reaguju kao da su ostvarena, ali tu je uvek neki mali oportunisticki podsticaj koji se psiholoski veze u glavi kao da jeste ostvareno...
Kao da taj oportunisticki dobitak ili potez ili nada ucine prajming za osecaj ispunjenog obecanja...kao da navode osobe na to kao da se to desava i da ce se desiti, a kad se ne desi kao da se desilo....
E ovo poslednje je kao rezultat mastarenja..

Ako se pitate kako ljudi mogu i posle toliko puta neipunjenih i netacnih iskaza da budu u uverenju da je vecina ispunjena, to vam je zbog tog osecaja, izmaglice kao da je deja vu...

Prvo sam pricao sa ljudima , pa video nelogicnosti, a onda sam slucajno primetio trenutke kad su u tim mastarenjima...
Pitanje je da li jos neko primecuje samo posledice, efekte mastarenja ili primecuje i sam trenutak i koja se tu psiholoska metoda koristi...neke asocijacije, ali koje su to asocijacije koje su slicne tolikom broju ljudi...i sa razlicitim godistima...
A i sto mene takve metode nerviraju vise nego da mi donose to mastarenje...

Nisam jos siguran da li se javlja i pojava da gledaoci dnevnika pokusavaju to mastarenje da primene i na meni, ali sam video kad majke koriste kod dece neke finte koje su bas ono pozajmljene iz politickih debata i skupstine..
 
Pa mene interesuje koja je to pojava....ne interesuje me politika nego sta to pravi od ljudi zombije...tj mastare....

Mozda je to samo propratna pojava neke druge psihicke bolesti, ali to bi onda bilo masovno...

Jel moguce da se nlp tako podesi da ljudi upadnu u mastarenje...
 
Pa mene interesuje koja je to pojava....ne interesuje me politika nego sta to pravi od ljudi zombije...tj mastare....

Mozda je to samo propratna pojava neke druge psihicke bolesti, ali to bi onda bilo masovno...

Jel moguce da se nlp tako podesi da ljudi upadnu u mastarenje...

Ta pojava se zove kolektivizam. Nema veze sa maštanjem ni sa zombijima.

Mejnstrim mediji su u obavezi da veličaju jednog čoveka i njegova obećanja koja se nikada neće ispuniti. Većina naroda teži ka kolektivizmu, jer se tu najbolje oseća. I dok gledaju neke srećne i ružičaste televizije počinju kolektivno da veruju u obećanja, a samim tim veličaju i čoveka koji je njihov vođa.

Ta pojava nema veze sa psihičkim poremećajima i psihičkim bolestima, mada u kolektivu postoje oni koji imaju neki psihički poremećaj. I u individualizmu takođe postoje individualisti koji imaju psihičke poremećaje.

NPL ili narcistički poremećaj ličnosti nema nikakve veze sa tim maštarenjem ni sa tvojim uvodnim postom.
 
Ma nije, i ranije je bilo velicanja jedne licnosti, a plus ovde oni ne mastaju o toj licnosti, nego sad banalizujem, kao da su ako vide suvog prsuta, kupili tog suvog prsuta, iako znaju da nisu...
Smejte se sad, ali mi sve to lici na ono kad pink panter przi isecene slike ribice jer halucinira od gladi..
Nesto je drugacije ...

Mozda ima veze sa tim sto od 2012 ovo traje, mozda...ali nije pojava od 2012 nego od skorije...mozda ima 6 meseci , mozda ima malo vise, nisam primetio to mastarenje toliko pre. da je bilo...

Tacno je da ja tumacim da je to sve u vezi sa stalnim laznim obecanjima, ali to su samo moje racionalizacije necega sto se desava...
Logicnije bi bilo da okrenu plocu, kao to su price za malu decu...
Ali evo cak i kad ovde pricam, cini mi se kao da pricam sa varijantom kad ni ja nisam primecivao to mastarenje kod gledalaca dnevnika ili ne znam cega.., obicno mislim na gledaoce dnevnika..Mozda i onih poslednevnika politickih emisija..

Sto se tice dnevnika, jos odavno sam dnevnik poceo da tumacim kao garanciju normalnosti....kod gledalaca, tj primetio sam da oni u dnevniku traze sigurnost da ce sutra biti isto kao danas....ma koliko nemali sta da izgube, oni su ubedjeni da imaju i onda i to malo a bas malo , treba im nekako uciniti sigurnim a to cine sebi preko dnevnika....On ih ubedi da ce sutra biti isto kao sto je danas....

E sad to je psiholoski logicno i ne znam tacno kako se to zove, ali na neki nacin i ne mozete to zvati zloupotrebom, iako dnevnik onda gubi karakter informativne emisije..
Meni se cini da onda nisu u istom rangu dnevnik i bilo koja emisija posle dnevnika...tj raskida se taj emotivni status odmah kad se dnevnik zavrsi..

Ali ono sto je ovde tema je izgleda nadgradnja toga..
Da se desava samo kod starijih osoba koji vec imaju gubljenje svojih fokusa, pa hajde...

Mozda je neki derivat kolektivizma, posmatracu to..
 
Mozda je neki derivat kolektivizma, posmatracu to..
Ona je u pravu jer je pojava globalna, a zahvaceni su cak i apoliticni ameri npr. kroz virtuelne kockarnice, mastare o milijardama [bilione cujem pominju dok drndaju mobilnie, a ja citam vesti na pauzi].
Ljudi su se oprostili od realnosti, i onda kroz mastaranje ne mozes da im skreses da su u lazi, da su potpali pod djavola, koji je otac lazi...
Mediji u sluzbi imperiji lazi igraju tu svoju prljavu ulogu, npr. evo ti jedno vidjenje

The Empire of Lies elucidates the major deceptions that have played a central role in shaping history in the 21st century. Dr. Paul Craig Roberts, the former Assistant Secretary of the US Treasury, draws upon his experience as a Washington insider to reveal the truth about the manipulation of the gold market, 9/11, COVID-19, the war in Ukraine, and several other mass deceptions. https://www.barnesandnoble.com/w/empire-of-lies-paul-craig-roberts/1143198640

mi cak imamo i
https://en.wikipedia.org/wiki/Weapons_of_Mass_Deception
i sta onda preostaje obicnom smrtniku nego da pobegne u mastaranja?

pazi, mi sada definisemo pojmove lazi i prevare, gde spada maSTA


Is a deception a lie?


The Difference between Lying and Deception. Lying differs from deception in two important respects. First, in order to lie, one must make a false statement. Deception does not require that one make a false statement or make any statement at al

znaci samozavaravanje, a da ne ispadnes slagan ili lazov, znaci kao bajagi nisi djavolji, ali ide se ka potpunom ispiranju pameti
 

Back
Top