McDonald's se potpuno povlači iz Rusije

Sensei

Master
Moderator
Poruka
66.918
Nekada moćan simbol u Rusiji, McDonald's se povlači

Dva meseca nakon pada Berlinskog zida, još jedan moćni simbol otvorio je svoja vrata usred Moskve: blistavi novi Mekdonalds.

Bio je to prvi američki restoran brze hrane koji je ušao u Sovjetski Savez, odražavajući novu političku otvorenost tog doba.

AAXlBP4.jpg


McDonald's je u ponedeljak najavio da će prodati svojih 850 ruskih prodavnica i napustiti tržište kao odgovor na rusku invaziju na Ukrajinu. McDonald's je rekao da je to prvi put u istoriji kompanije da je napustila veliko tržište.

McDonald's je saopštio da će tražiti kupca koji će zaposliti njegovih 62.000 ruskih radnika i da će nastaviti da ih plaća dok se prodaja ne završi.

A ja se mislim, zašto bi neko kupova od tebe kad mogu da nacionalizuju i otvore svoje lokalne restorane?
 
Власници Мека исто мисле као и команда Натоа ?
И сви на западу исто мисле ?

Моја дефиниција фашизма је управо та:
"Фашизам, то је кад сви исто мисле и спремни су да убијају за та своја уверења !"
 
Фашизам, то је кад сви исто мисле и спремни су да убијају за та своја уверења !
Fasizam je diktatura, gde onaj ko drugacije misli biva sklonjen.
Ovo sa mekdonaldsom i ostalim firmama je posledica pritiska maticne zemlje. To je ujedno i znak da je ww3 poceo,
i da su dve super sile postale totalno neprijateljske.
 
Nekada moćan simbol u Rusiji, McDonald's se povlači

Dva meseca nakon pada Berlinskog zida, još jedan moćni simbol otvorio je svoja vrata usred Moskve: blistavi novi Mekdonalds.

Bio je to prvi američki restoran brze hrane koji je ušao u Sovjetski Savez, odražavajući novu političku otvorenost tog doba.

Pogledajte prilog 1154890

McDonald's je u ponedeljak najavio da će prodati svojih 850 ruskih prodavnica i napustiti tržište kao odgovor na rusku invaziju na Ukrajinu. McDonald's je rekao da je to prvi put u istoriji kompanije da je napustila veliko tržište.

McDonald's je saopštio da će tražiti kupca koji će zaposliti njegovih 62.000 ruskih radnika i da će nastaviti da ih plaća dok se prodaja ne završi.

A ja se mislim, zašto bi neko kupova od tebe kad mogu da nacionalizuju i otvore svoje lokalne restorane?
Мек је симбол САД-а а у Русији је био сензација 90- тих а данас слабо посећени ланац идиотске америчке хране.
Не би они отишли да су популарни као 90- тих.
Далеко је популарнија у Русији брза храна типа гироса "шаверма" и јефтинија и укуснија.
Сада су у опцији две верзије. Прва, купује их неки турски бренд брзе хране а друга, све остаје исто само под другим брендом.
Све у свему, хамбургера одабно нису више атракција.
 
Ако не буде светског рата, Русија ће врло брзо бити изузетно атрактивна земља за нови живот.
Огромна и богата земља са потпуно другачијим менталитетом. Земља у којој можете подизати децу у нормалним условима, где дете има мајку и оца а не родитеља 1 и родитеља 2.
Земља која има изузетно квалитетан школски систем, одличне универзитете.
Време када су западне вредности, попут Мека, биле атракција давно су прошла. Генерације које су рођене после слома СССР-а увелико имају децу у основној школи. Они старији, после опијања меком и сличним, сада са носталгијом причају о СССР-у.
Све у свему, и дан данас влада неки глупо стереотип о Русима и Русији.
Сви моји пријатељи из Србије који су долазили код мене у госте одушевљени су и свима је коментар, зашто толико лажи о Русији и животу у Русији?
Некоме много смета јака Русија али баш много!
 
Fasizam je diktatura, gde onaj ko drugacije misli biva sklonjen.
Ovo sa mekdonaldsom i ostalim firmama je posledica pritiska maticne zemlje. To je ujedno i znak da je ww3 poceo,
i da su dve super sile postale totalno neprijateljske.

ww3 je uveliko počeo, jedina je razlika što se, bar za sad, ne vodi po čitavom svetu, već čitav svet roka u jednoj državi. Očigledno se svet podelio na dva bloka, par država protiv celog sveta.
 
Njihova popularnost u Rusiji je konstantno rasla.

Pogledajte prilog 1154911
Не, растао је број ресторана. Само код мене, град од пола милиона људи, отворили су неколико нових. Колико знам, нисам сигуран, реч је о франшизи? Ево, у тржном центру који је близу мене, на последњем спрату је доста таквих "ресторана" и тамо често навратим на добру шаверму. На једног купца у Меку, миниму пет је у локалу за шаверму. Где су још руски локали, попут "Картошке"... Сем Мека, ту су и Бургер Кинг, КФЦ, пица Хат, јапанска брза храна која је у Русији убедљиво на првом месту и остали....
 
Не, растао је број ресторана. Само код мене, град од пола милиона људи, отворили су неколико нових. Колико знам, нисам сигуран, реч је о франшизи? Ево, у тржном центру који је близу мене, на последњем спрату је доста таквих "ресторана" и тамо често навратим на добру шаверму. На једног купца у Меку, миниму пет је у локалу за шаверму. Где су још руски локали, попут "Картошке"... Сем Мека, ту су и Бургер Кинг, КФЦ, пица Хат, јапанска брза храна која је у Русији убедљиво на првом месту и остали....
Ne sumnjam da ima popularnih alternativnih restorana, ali sumnjam da bi ovi iz Meka otvarali nove restorane ako im popularnost opada. Ako pogledaš profit, on je isto rastao iz godine u godinu, isto kao i broj restorana. Čini mi se da je sa porastom standarda od raspada SSSR-a do danas sve više ljudi počelo da jede van kuće, te je zato bilo sve više potrebe za otvaranjem svega i svačega. Juče sam se vozao po Berlinu i primetio da na svakom ćošku ima neki kebab, i pogledam na netu i vidim da ih ima 4000, samo u Berlinu. To i ovde daleko prevazilazi broj Mekova. (a i meni je kebab svakako bolji izbor od Meka).
 
Ne sumnjam da ima popularnih alternativnih restorana, ali sumnjam da bi ovi iz Meka otvarali nove restorane ako im popularnost opada. Ako pogledaš profit, on je isto rastao iz godine u godinu, isto kao i broj restorana. Čini mi se da je sa porastom standarda od raspada SSSR-a do danas sve više ljudi počelo da jede van kuće, te je zato bilo sve više potrebe za otvaranjem svega i svačega. Juče sam se vozao po Berlinu i primetio da na svakom ćošku ima neki kebab, i pogledam na netu i vidim da ih ima 4000, samo u Berlinu. To i ovde daleko prevazilazi broj Mekova. (a i meni je kebab svakako bolji izbor od Meka).
Није Мек него франшиза. Зато се и говори да ће се само променити име а све остало остаје исто?
Колико је то тачно, не знам, нити ме посебно интересује јер нисам љубитељ америчке брзе хране.
 
Није Мек него франшиза. Зато се и говори да ће се само променити име а све остало остаје исто?
Колико је то тачно, не знам, нити ме посебно интересује јер нисам љубитељ америчке брзе хране.
To je tačno, mada je ionako svaki McDonald's na svetu franšiza, i u Rusiji i u Kini, i u USA. Ko god ima pare, može da otvori svoj McDonald's, bitno je samo da dobije dozvolu od centrale u USA.
 
Par država protiv ostatka sveta.
Ovo je rat jednog poludelog patuljastog čoveka iz Kremlja protiv ostatka sveta.

Svi Rusi sa kojima sam pričao ovde u Nemačkoj kažu sve najgore za njega. Kapiram da mu je popularnost najveća u raznim ruskim pripizdinama gde ima potpunu kontrolu nad medijima - ista priča kao i kod nas u Srbiji.
 
Licno Mek ne podnosim i smatram da njihovo meso nije za ljudsku upotrebu.
Ako cemo posteno, u krstaski rat protiv Meka je usao Dzejmi Oliver, Britanac koji je hrabro dokazao da je meso preliveno amonijakom.
U taj rat nisu usle druge nacije vec Englez... tuzili su se, dokazivali i na kraju je Mek priznao i kazao da ce promeniti recept.
Meni sasvim dovoljno da te restorane zaobilazim sto vise mogu.

Ali...nikada nije dobro kada se iz drzave neko povlaci. Ne treba sebe ograditi, nije sreca u visokim zidovima.
Mene uvek plasi povlacenje "sveta"...ma kakav taj svet bio, trenutno imamo takav svet kakav imamo i mozemo se samo truditi da bude bolji na pitom nacin.
Zatvaranja, zabrane, videla sam neke Ruskinje na visokim stiklama kako rezu bastenskim makazama i nozevima Sanel tasne...iskreno, bilo mi je muka...i od tih makaza koje rezu onu meku kozu i od Sanela koji je potrcao da se politizuje...situacija ce doci do tacke mucnine i ljudima ce biti dosta i jednih i drugih.
 

Back
Top