Luksuzni bunker za sudnji dan

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
388.205
N1-Abiboo-studio-bunker-za-sudnji-dan-luksuzno-sklonište.jpg


Ova skloništa stvorena su kao modularni autonomni bunkeri za katastrofalne događaje kako bi svojim stanovnicima
omogućio opstanak i do godinu dana u zatvorenom prostoru.

Jedan takav projekat predstavio je i ABIBOO studio koji je dizajnirao skloništa za hitne slučajeve po osnovu njihovog pređašnjeg projekta
u ekstremnim okruženjima kao što je Nüwa, prvi grad na Marsu. Osnivač ABIBOO studija, španski arhitekta Alfredo Munjoz je svemirski arhitekta
i član Tehničke komisije za svemirsku arhitekturu pri Američkom institutu za aeronautiku i astronautiku.
 
Sklonište za manju porodicu

Nazvan DBKS2, mini bunker proizvodi se u Evropskoj uniji. U pitanju je montažno sklonište spreman za ugradnju sa najsavremenijom tehnologijom svemirske arhitekture. On može primiti do pet osoba i potpuno je izrađeno od nerđajućeg čelika, što ublažava posledice potencijalnih klimatskih, hemijskih, bioloških ili čak nuklearnih katastrofa.

Uprkos svojoj snažnoj i izdržljivoj konstrukciji, sklonište prenosi toplinu, udobnost i luksuz, zahvaljujući dizajnu enterijera i rasporedu prostora. Bunker zauzima približnu površinu od 28m2. Spavaći prostor sadrži 4 odvojena kreveta koji pružaju određenu fleksibilnost budući da ih korisnici mogu spojiti kako bi stvorili veliki bračni krevet. Ukoliko je potrebno, dodatna osoba može spavati i na sofi.

DBKS2 sklonište za sudnji dan takođe sadrži hladnjaču za hranu sa kapacitetom za zamrzavanje sušene i zapakovane hrane. Takđe sadrži i toalet, tuš i umivaonik koji su odvojeni kako bi pružili dodatnu fleksibilnost. Bunker takođe uključuje i hidroponski vrt, koji deluje kao staklenik. Ovaj sistem zahteva manje vode i prostora od tehnika zasnovanih na zemlji i izbegava pesticide, a omogućava da struktura radi kao kućna farma, čak i ako se ne koristi kao sklonište.
ABIBOO-studio-luksuzni-bunker-za-sudnji-dan-sklonište-manji-luksuzni-bunker-kuhinja-trpezarija...jpg

ABIBOO-studio-luksuzni-bunker-za-sudnji-dan-sklonište-manji-luksuzni-bunker-tuš-kabina-kupatil...jpg

ABIBOO-studio-luksuzni-bunker-za-sudnji-dan-sklonište-spavaća-soba-modularni-kreveti-enterijer.jpg
 
Luksuzni bunker za višečlane porodice

Veće sklonište koje je ABIBOO kreirao može da primi do dve višečlane porodice i najviše deset osoba do godinu dana. Ono je planirano kao potpuno samodovoljan drugi dom koji se prostire na probližno 4512 m2.

Kao manji, tako i ovaj bunker sadrži hidroponski vrt. Ukupne je površine od 111 m2 i sadrži useve koji su osvetljeni 24 sata dnevno sa ljubičastim LED diodama, najefikasnijim načinom za uzgoj bez izlaganja suncu.

Električnu energiju sklonište generiše sa redundantnim sistemima, uključujući generator povezan sa rezervom goriva, geotermalni akumulator i kotla za sagorevanje balirane biomase. Sistem za grejanje i hlađenje vazduha rešava se takođe geotermalnom energijom.

Kada je voda u pitanju, ona se izvlači iz podzemlja i prolazi kroz sistem za filtriranje i ultraljubičasto svetlo koje ubija bakterije. Mreža ventilacionih kanala sa sistemom za filtriranje izvlače ugljen-dioksid, zamenjuju zastareli vazduh, a može da uklanja čak i čestice nuklearne prašine.

(izvor:kucastil)

ABIBOO-studio-luksuzni-bunker-za-sudnji-dan-sklonište-čekaonica-ulaz-lavabo-za-dezinfekciju.jpg

ABIBOO-studio-luksuzni-bunker-za-sudnji-dan-sklonište-dnevna-soba-hidroponski-vrt-enterijer.jpg
 
Hmmm..🤔 od sudnjeg dana nema spasa,tako da ni ovaj bunker ne spasava od sudnjeg dana pogotovo ako je u pitanju nuklearna katastrofa.Mozda ako imas srece produzi ti zivot za tu godinu,onda nakon godine izadjes na svez vazduh,duboko udahnes i opet godinu u bunker.😉 Ko voli nek izvoli,bice kupaca!Bice i kod Kineza za 1000 din. kada provale ovo.Lepa tema i lep rekao bih idilican bunker ali sa duznim postovanjem mislim da bi ovo bila promasena investicija.Bolje mi je i godinu krace ziveti nego u bunkeru godinu duze, ma koliko on luksuzan i idilican bio!👍
 

Najluksuzniji bunkeri na svetu​


Najskuplji bunker na svetu teško je precizno odrediti, jer cena bunkera može varirati zavisno o mnogim činjenicama, uključujući veličinu, lokaciju, stepen zaštite i luksuzne pogodnosti koje se nude u unutrašnjosti bunkera.

Međutim, neki od najluksuznijih i najskupljih bunkera uključuju:


The Oppidum - Češka Republika


The Oppidum je izuzetno luksuzan bunker smešten u Češkoj Republici. Ovaj bunker je dizajniran za pružanje luksuznih stambenih i rekreacionih sadržaja, uključujući bazen, spa, bioskopsku dvoranu, sportske dvorane i drugo. Procenjuje se da je izgradnja The Oppiduma koštala preko 30 miliona dolara.


The Survival Condo Project - SAD


Ovaj projekt pretvara bivši nuklearni raketni silos u luksuzni bunker sa apartmanima. Svaki apartman ima visoku sigurnost, vrhunske pogodnosti i neophodne resurse. Cene apartmana u projektu The Survival Condo poseduju raspon od nekoliko stotina hiljada dolara sve do nekoliko miliona dolara, što zavisi o veličini i pogodnostima.


The Aristocrat - Nemačka


The Aristocrat luksuzni je bunker smešten u Nemačkoj. Ovaj bunker nudi privatne apartmane sa visokim novoom sigurnosti i luksuznim sadržajima poput bazena, teretane, spa centra i privatnog heliodroma. Cena ulaganja u The Aristocrat procenjuje se na više miliona dolara.

Važno je napomenuti da su ovi bunkeri namenjeni vrlo bogatim i uticajnim pojedincima, koji su spremni uložiti velike svote novca u ličnu sigurnost i udobnost u slučaju vanrednih situacija. Cene bunkera mogu se razlikovati zavisno o individualnim zahtevima.

Neki bunkeri se smatraju turističkim atrakcijama i privlače brojne posetioce, pre svega zbog svoje istorijske, arhitektonske ili jedinstvene vrednosti. Zavisno o njihovoj istorijskoj važnosti ili zanimljivosti, bunkeri se mogu otvoriti za javnost kao muzeji, turističke destinacije ili delovi vođenih tura. Posetioci imaju priliku istražiti podzemne komplekse, saznati o njihovoj istoriji, a mogu svedočiti sa originalnom opremom, ali i dobiti uvid u njihovu svrhu i funkciju u prošlosti.

Važno je napomenuti da neki bunkeri, posebno oni koji su bili ili još uvek služe u vojne svrhe, možda nisu otvoreni za posetioce iz sigurnosnih ili drugih razloga. Stoga je uvek preporučljivo proveriti dostupnost i mogućnosti poseta bunkera pre putovanja.

Verovatno retko ko zna da u Karlovačkim Vinogradima kraj Sremskih Karlovaca-Srbija, postoji sačuvan bunker koji je izgrađen za vreme drugog svetskog rata.

Ceo tekst o istoriji bunkera na linku
 

Back
Top