Лудило мозга

86bogomoljka

Legenda
Poruka
55.338
Када девојка хоће да се уда пре 18. године мора пристанак родитеља иако брак није тешко развести.
Када хоће да абортира, то може већ са 16. без знања родитеља иако су ту последице неупоредиво веће и ситуација много озбиљнија.
А, ево, негде може да се и замонаши са 8 и направи тако велик корак у животу иако у том узрасту не зна честито ништа.
Да не пишем о оним девојчицама које чак и родитељи продају за дугове, са 6-8 година мушким лицима од 40 и више, и које нертко изгубе и живот прве ”брачне” ноћи од последица повреда приликом силовања- назовимо ствари правим именом.
Где су заштитници права деце када заиста треба да реагују?

Zanimljivosti DEVOJČICA (8) SE ZAMONAŠILA I ODREKLA NASLEDSTVA OD 61 MILIONA $: Spavaće na podu, ićiće svuda peške i prosiće ulicama 1 pre 17h 51m Osmogodišnja ćerka bogatog indijskog trgovca dijamantima odlučila je da se odrekne nasledstva i da postane monahinja u strogom verskom redu.
 
U moje vreme (1977.) devojka koja hoće da abortira, punoletna, morala je da dobije odobrenje komisije.
Zamisli tek taj užas. Doduše, ta komisija je bila formalnosti radi, platiš 100 maraka u to vreme i na totalnu anesteziju ali ipak to "rešetanje" pitanjima od strane komisije ostavi traume za ceo život.

No, tema. Ta devojčica je izmanipulisana sigurno, ne kažem da je nemoguće imati čvrstu želju/ odluku sa 8 godina, moguće je ali sumnjivo mi zbog 61 miliona dolara.
 
Ма шта ти можеш знати са 8 година?
Да ли се осећаш као други пол, или као кактус, или хоћеш да си монахиња, или да скачеш са кишобраном са 8. спрата убеђена да ћеш летети?
Злоупотреба деца. Још ћемо доћи до тога да траже са 8 година еутаназију и буде им одобрена из неког разлога. Живи били па видели ако се лудило настави.
Онда деца не би имала родитеље и старатеље. Радила би шта им се прохте.
 
Može o ovoj temi da se priča vekovima unazad. Niko ne želi ništa da nazove pravim imenom.
Ovakve teme se izbegavaju.
@86bogomoljka za vreme rata u BiH postojale su javne kuće za vojsku koju su sačinjavale otete devojčice od 12-15 (znači prosek 14) godina.
Bile su non stop vezane i svakodnevno drogirane heroinom a gledao sam u nekoj dokumentarnoj emisiji koja naravno nije "naša" jer naši to kriju gde je jedan vojnik bio poznat po tome da njegov sex nikada nije nijedna preživela.
Video sam scenu, čovek je bukvalno razvalio dete, karlične kosti su slomljene na više mesta, unutrašnje krvarenje i prekinuću sad.
Možda je u ovom svetu manastir bolja opcija.
 
Ма шта ти можеш знати са 8 година?
...

Свако "знање" пре провере у пракси је - несигурно !

Питате се сад, кад је човек заиста упућен у ствари ?!
Можемо рећи да неко нешто зна тек кад теорију надогради праксом !

Значи, жена која зна је она

- која је кућно васпитана
- која је одрасла у некој заједници (другови, другарице, родбина, комшилук ...)
- која је школована
- која се удала
- која има децу

Е та жена има релативно квалитетно знање о животу,
а оно 8 година и слично то је спрдачина, неко нас прави будалама !
 
Када девојка хоће да се уда пре 18. године мора пристанак родитеља иако брак није тешко развести.
Када хоће да абортира, то може већ са 16. без знања родитеља иако су ту последице неупоредиво веће и ситуација много озбиљнија.
А, ево, негде може да се и замонаши са 8 и направи тако велик корак у животу иако у том узрасту не зна честито ништа.
Да не пишем о оним девојчицама које чак и родитељи продају за дугове, са 6-8 година мушким лицима од 40 и више, и које нертко изгубе и живот прве ”брачне” ноћи од последица повреда приликом силовања- назовимо ствари правим именом.
Где су заштитници права деце када заиста треба да реагују?

Zanimljivosti DEVOJČICA (8) SE ZAMONAŠILA I ODREKLA NASLEDSTVA OD 61 MILIONA $: Spavaće na podu, ićiće svuda peške i prosiće ulicama 1 pre 17h 51m Osmogodišnja ćerka bogatog indijskog trgovca dijamantima odlučila je da se odrekne nasledstva i da postane monahinja u strogom verskom redu.

Jos jedan dokaz koliko su organizovane religije opasne i koliko su drzave koje prilagodjavaju svoje zakone religiji, imbecilne drzave.
 
kako drugacije da se oslobode nezeljenog zenskog deteta?

Devanši Sangvi je trebalo da nasledi juvelirnice “Sanghvi and Sons” čiji vlasnici su njeni roditelji

ovo su joj roditelji od detinjstva ubacivali u glavu. dete samo nece da posti sa 2 godine.

"Devanši nikada nije gledala televiziju, filmove, niti je išla u tržne centre i restorane. Molila se tri puta dnevno i postila sa samo dve godine", izvestili su tamošnji mediji.
 
Када девојка хоће да се уда пре 18. године мора пристанак родитеља иако брак није тешко развести.
Када хоће да абортира, то може већ са 16. без знања родитеља иако су ту последице неупоредиво веће и ситуација много озбиљнија.
А, ево, негде може да се и замонаши са 8 и направи тако велик корак у животу иако у том узрасту не зна честито ништа.
Да не пишем о оним девојчицама које чак и родитељи продају за дугове, са 6-8 година мушким лицима од 40 и више, и које нертко изгубе и живот прве ”брачне” ноћи од последица повреда приликом силовања- назовимо ствари правим именом.
Где су заштитници права деце када заиста треба да реагују?

Zanimljivosti DEVOJČICA (8) SE ZAMONAŠILA I ODREKLA NASLEDSTVA OD 61 MILIONA $: Spavaće na podu, ićiće svuda peške i prosiće ulicama 1 pre 17h 51m Osmogodišnja ćerka bogatog indijskog trgovca dijamantima odlučila je da se odrekne nasledstva i da postane monahinja u strogom verskom redu.
u indiji su
kao i pomenuta djevojcica
 
kod nas su neke druge djevojcice koje takodjer prodaju i udaju za 10 12 godina
dok nadlezne sluzbe i drzava okrecu glavu
kod nas su i djevojcice i djecaci koje mlate i zlostavljaju clanovi porodica
nadlezni nista, drustvo nista
kod nas su i djeca koja rastu ispod granice siromastva pa opet nista
 
Može o ovoj temi da se priča vekovima unazad. Niko ne želi ništa da nazove pravim imenom.
Ovakve teme se izbegavaju.
@86bogomoljka za vreme rata u BiH postojale su javne kuće za vojsku koju su sačinjavale otete devojčice od 12-15 (znači prosek 14) godina.
Bile su non stop vezane i svakodnevno drogirane heroinom a gledao sam u nekoj dokumentarnoj emisiji koja naravno nije "naša" jer naši to kriju gde je jedan vojnik bio poznat po tome da njegov sex nikada nije nijedna preživela.
Video sam scenu, čovek je bukvalno razvalio dete, karlične kosti su slomljene na više mesta, unutrašnje krvarenje i prekinuću sad.
Možda je u ovom svetu manastir bolja opcija.
Strašno...ali ja nikad nisam čula za ovako nešto,a čula sam mnogo o ratu u BiH.
Gdje se to tačno dešavalo?
 
Može o ovoj temi da se priča vekovima unazad. Niko ne želi ništa da nazove pravim imenom.
Ovakve teme se izbegavaju.
@86bogomoljka za vreme rata u BiH postojale su javne kuće za vojsku koju su sačinjavale otete devojčice od 12-15 (znači prosek 14) godina.
Bile su non stop vezane i svakodnevno drogirane heroinom a gledao sam u nekoj dokumentarnoj emisiji koja naravno nije "naša" jer naši to kriju gde je jedan vojnik bio poznat po tome da njegov sex nikada nije nijedna preživela.
Video sam scenu, čovek je bukvalno razvalio dete, karlične kosti su slomljene na više mesta, unutrašnje krvarenje i prekinuću sad.
Možda je u ovom svetu manastir bolja opcija.
Naše emisije kriju a njihove su nepristrasne, o kako da ne.

Činite zlo tim neproverenim informacijama, pokupljenim ko zna gde.
 
Naše emisije kriju a njihove su nepristrasne, o kako da ne.

Činite zlo tim neproverenim informacijama, pokupljenim ko zna gde.
Sve se krije ili filtrira. Naši, vaši, njihovi...sve ti je to isto. Ako iko misli da je vojska jednog naroda nešto posebno milosrdnija ili nemilosrdnija, ja se sa tim ne slažem.
Psihopata ima u ratu najviše jer se ne kriju. Takvim ljudima rat odgovara, nije bitna nacionalnost nego "ludilo mozga".
 
Sve se krije ili filtrira. Naši, vaši, njihovi...sve ti je to isto. Ako iko misli da je vojska jednog naroda nešto posebno milosrdnija ili nemilosrdnija, ja se sa tim ne slažem.
Psihopata ima u ratu najviše jer se ne kriju. Takvim ljudima rat odgovara, nije bitna nacionalnost nego "ludilo mozga".
Čovjek koga sam poznavala čitav svoj život je radio slične stvari. 10 godina poslije rata se ubio. Stiglo ga. Nikad ni naznake nije bilo da je zvijer.
Njegov pogled poslije svega šta je uradio je bio pogled ludaka
Svagdje im gamadi i zvijeri. Prilika čini lopova ili u ovakvim slučajevima zvijer.
 

Back
Top