Lomljenje šake

mnogo lood

Zainteresovan član
Poruka
150
Pozdrav
Pre tri nedelje sam imao nezgodu, pap sam niz stepenice i lose se docekao na desnu ruku. Osetio sam bol u spoljašnjem delu šake. Ispipao sam rukom i ucinilo mi se da nije bilo preloma, ali mi se isto tako ucinilo da je mali prst iskocio iz zgloba koji da povezuje sa šakom. Otišao sam kod lekara. Dobio sam uput za Zvezdaru gde su mi lekari stavili ruku u gips i rekli da nosim tri nedelje, a da na kontrolu dodjem za četiri i po. Ja sam juče skinuo gips pošto je prošlo tri nedelje (da budem precizniji, longetu). Ruka izgleda isto kao što je izgledala i prilikom odlaska kod lekara. Problem je u tome što mi doktori uopšte nisu nameštali zglob, već saml stavili gips i rekli da imam naprslinu na 5. metakarpalnoj kosti. Čini mi se da zglob i dalje pogrešno stoji i to me brine. Da li je to normalno posle držanja ruke u gips toliko dugo ili nije? Da li treba da se opet obratim lekaru zbog ovoga? Da li je pametno otići kod kostolomca (s kojim imam do sada samo pozitivna iskustva) da on proveri stanje zglobova?
 
Džabe ti lekari.
Oni samo stave gips i
kost onda zaraste pogrešno.
Imao taj problem, rešio mi ga čovek koji
namesta kosti.

Sin isto:
6 god, na skijanju pao i ne može na mogu.
Kod doktora. mesec dana gipsa do kuka.
Posle slidanja gipsa, isto.

Otišao kao čoveka, samo ga je pritisnuo
oko kolena i sve je bilo u najboljem redu.
Objašnjenje:
Bile se uplele tetive.
On je samo "raspleo"
A tetive se na nikakvom snimku ne vide.
 
Pozdrav
Pre tri nedelje sam imao nezgodu, pap sam niz stepenice i lose se docekao na desnu ruku. Osetio sam bol u spoljašnjem delu šake. Ispipao sam rukom i ucinilo mi se da nije bilo preloma, ali mi se isto tako ucinilo da je mali prst iskocio iz zgloba koji da povezuje sa šakom. Otišao sam kod lekara. Dobio sam uput za Zvezdaru gde su mi lekari stavili ruku u gips i rekli da nosim tri nedelje, a da na kontrolu dodjem za četiri i po. Ja sam juče skinuo gips pošto je prošlo tri nedelje (da budem precizniji, longetu). Ruka izgleda isto kao što je izgledala i prilikom odlaska kod lekara. Problem je u tome što mi doktori uopšte nisu nameštali zglob, već saml stavili gips i rekli da imam naprslinu na 5. metakarpalnoj kosti. Čini mi se da zglob i dalje pogrešno stoji i to me brine. Da li je to normalno posle držanja ruke u gips toliko dugo ili nije? Da li treba da se opet obratim lekaru zbog ovoga? Da li je pametno otići kod kostolomca (s kojim imam do sada samo pozitivna iskustva) da on proveri stanje zglobova?
Ne, ( boldovano) nikako nije pametno jer ti nemas problem sa kostima nego sa tetivama, a to je prilicno dugotrajan
proces, traje nekada i pola godine.
Ja ne bih isla kod nekoga ko je po zanimanju kostolomac da me ubijes ;)
 
Džabe ti lekari.
Oni samo stave gips i
kost onda zaraste pogrešno.
Imao taj problem, rešio mi ga čovek koji
namesta kosti.

Sin isto:
6 god, na skijanju pao i ne može na mogu.
Kod doktora. mesec dana gipsa do kuka.
Posle slidanja gipsa, isto.

Otišao kao čoveka, samo ga je pritisnuo
oko kolena i sve je bilo u najboljem redu.
Objašnjenje:
Bile se uplele tetive.
On je samo "raspleo"
A tetive se na nikakvom snimku ne vide.
Tetive se vide i tekako . Ne znam ko vam je to rekao. Jedino ako ste radili RTG na nekom praistirijskom aparatu kome je bila pomerena katodna cev. Tetiva se vidi na najobičnijem ultrazvuku a da ne govorimo o magnetnoj rezonanci koja može da vidi i micro ruputuru na tetivi.
 
Ne, ( boldovano) nikako nije pametno jer ti nemas problem sa kostima nego sa tetivama, a to je prilicno dugotrajan
proces, traje nekada i pola godine.
Ja ne bih isla kod nekoga ko je po zanimanju kostolomac da me ubijes ;)


Tetiva može biti upaljena i po 10 godina a da tebe leče od nekih totalno levih indikacija . Nadji dobrog ortopeda. koji saradjuje sa nekim odličnim fizioterapeutom, bilo da ga ima u timu ili saradjuje sa njim.
 

Back
Top