Ljubavna skandal-intriga oko "Vitalove" nagrade

stace ovo na pdf knjizevnost ?
ovo je cist LJIS.
Nije baš sasvim tačno. ;) Evo ima vrednih misli vezanih za teoriju književnosti.. Kao, npr. ova:

– Taj uroboros misli i dela nameće nam se kao jedina mera vrednosti, dok pametne, pismene i srdačne persone moraju da ćute, misleći da nešto s njima nije u redu, jer nemaju talenta da budu „mnogostrani diletanti“. Ne, jednostavno ne. I tačka!

Ovde vidimo određeni vrednosni sud o literaturi. Čista aksiomatika. Odatle zaključujemo da dobra književnost plovi po svom unutrašnjem ritmu,
dok se loša rasipa na sve strane, površno se vezujući za mnoštvo, tako da joj preostaje samo da postiže neubedljiv rezultat, koji se na kraju svodi
na ono odakle je i krenula, mršavih premisa, zato se i kaže da je to samo zmija koja sebi guta rep...
Pisac se samo previše zabrinuo, digao glas, pre sopstvene literature : šta raditi s ovakvom zmijom kad na nju naletite...?
P.S. ako je tema za LjiS, nek bude najgrđa, zoofilska...:p:mrgreen::cool:;):lol:
 
Nisam pročitala te dve knjige. Sve ovo što sam pročitala u uvodnom postu, liči mi na favorizovanje Vitalove nagrade, pošto će ovogodišnja Ninova nagrada biti verovatno i poslednja. Promenio se gl.urednik Nina i pitanje je da li će ostati ta nagrada.

Što se tiče ovog trača, podsetio me je na dvoje pisaca, tj na jednog pisca i na jednu spisateljicu.

Koliko znam nisu u vezi ni bili niti je planiraju. I...ne volim da tračarim, eto mislim samo da Tabašević pokušava da skrene pažnju na tu nagradu.

Šta mislim o Tabaševiću, neću javno da pišem.
 
Tabašević mi je bio zanimljiv lik ali sada ne mogu da ne vidim Viktora kada god progovori.
Ko ga je uopšte savjetovao da se autuje, nije mogao da izdrži da ona nešto radi, postiže i stvara?

Ovo omalovažavanje njenog rada Viktor je već izgovorio u knjizi Smrtni ishod atletskih povreda:
"Vi privilegovani ljudi ste tako kratkovidi", rekao je i ubrzao korak. "Svakako", rekao je posle par koraka, "ne zanima me tvoja ponika, ali bi bolje bilo da tebe ne zanimaju reči i jezičke igre. Svako treba da se drži svog posla. To ti govorim od srca, za tvoje dobro." Ponika, kolena, ponovila sam još jednom u sebi. Ovoga puta zazvučalo je glupo.
 

Back
Top