Leto u Grckoj

Gde otici?

  • Stavros

  • Paralia

  • Hanioti

  • Pefkohori

  • Polihrono

  • Tasos

  • Krf

  • Olympic Beach

  • Nea Vrasna

  • Neos Marmaras

  • Skiatos

  • Krit

  • Atos

  • Zakintos

  • Krit


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ове године сам од грчких забити одабрао

(там..там..там..там... бубњеви исчекивања)






- Кефалонију!!!

:ok:

Ajde ako se vratiš pre nego ja odem ono...osnovne servisne informacije....pošto benzin i giros i gde valja jagnjeći kleftiko....da ne lutam mnogo, treba xx plaža obići za desetak dana :lol:

Meni ostalo da odlučim da li trajekt is Astakosa, Kilinija ili Nidri(otpisano već u suštini) i odoh i ja krajem meseca.
 
:ok:

Ajde ako se vratiš pre nego ja odem ono...osnovne servisne informacije....pošto benzin i giros i gde valja jagnjeći kleftiko....da ne lutam mnogo, treba xx plaža obići za desetak dana :lol:

Meni ostalo da odlučim da li trajekt is Astakosa, Kilinija ili Nidri(otpisano već u suštini) i odoh i ja krajem meseca.
Ja sam isla avionom .Giros i nije za preloruku.Bolji izbor plodovi mora.Bila sam smestena u Skali.Mesto tiho plaza lepa,more cisto.Putevi po ostrvu uski.Treba minimum 3 dana da se obidju sve plaze.
 
IMG_20170629_103550-1.jpg
 
Ja idem u seoce južno od Argostolija kod Pesada plaže. Svesno se biralo malo "divljine" a opet da je sve lako dostupno,počev od većeg mesta,puteva i plaža.
Naći će se jagnjetine već negde.

Autom idem,biće aktivan odmor u tom smislu :ok:
 
Lepše su plaze na suprotnoj strani od Argostolija.I Sklala je polu divlje mesto.Momo Kapor je obožavao Kefaloniju.
Idi malo u planine i oprezno vozi pogotovo nocu. Ako nisi bio na Zakintosu idi na izlet brodom. Ja sam na plaži organozovala grupu i dobila povoljniju cenu nego što nude agencije.Agencije tražila 30 Eura ja se iscenklaa za grupu od 20 ljudi za 23Eura
 
Poslednja izmena:
Lepše su plaze na suprotnoj strani od Argostolija.I Sklala je polu divlje mesto.Momo Kapor je obožavao Kefaloniju.
Idi malo u planine i oprezno vozi pogotovo nocu. Ako nisi bio na Zakintosu idi na izlet brodom. Ja sam na plaži organozovala grupu i dobila povoljniju cenu nego što nude agencije.Agencije tražila 30 Eura ja se iscenklaa za grupu od 20 ljudi za 23Eura

Po onome što vidim Fteri,Mirtos,Petani.... sve na strani Argostolija. Ali kao što rekoh kolima se ide tako da nameravam pun đir oko ostrva da napravim i sopstvenim očima se uverim :ok:

Jedva čekam,btw Sitonija je lepa isto,samo opet trebaju kola da se ne zaglavi u Neos Marmarasu.
 
U Marmaras idem zbog relativno cistog mora.Obisla sam sve plaze na Sitoniji.Zato sam odabrala smestaj kod stadiona.Da budem blizu mora .Necu puno da setam ove godine.Eventualno na onu lepu plazu na izlazu iz Nikiti i Toroni.
Po sredini ostrva ima put sa jedne na drugu stranu.Meni je i crvena plaza OK .Med je odlican.Prave med od timijana Ima selo gde prodaju taj med.
 
Ako budes isao u Skalu,idi obavezno na vrh mesta.Tu je bila stara Skala pre zemljotresa.Ima samo restoran gde setaju slobodno koze i brste lisce.Pogled je fenomenalan.Kao sa vrha planine.
 
Po onome što vidim Fteri,Mirtos,Petani.... sve na strani Argostolija. Ali kao što rekoh kolima se ide tako da nameravam pun đir oko ostrva da napravim i sopstvenim očima se uverim :ok:

Jedva čekam,btw Sitonija je lepa isto,samo opet trebaju kola da se ne zaglavi u Neos Marmarasu.
I na plažu gde je snimana "Mandolina kapetana Korelija" i gore na vrh u restoran.
Imaš utisak da sediš iznad oblaka, bukvalno.
 

Back
Top