gost 186661
Elita
- Poruka
- 24.166
Posle dvadeset godina školovanja i obrazovanja koje na zapadu košta preko sto hiljada dolara - jedan lekar u Srbiji trenutno čuva koze.
Doktor Danijel Stevanović bio je brilijantan student medicine, završio je studije redovno i sa visokim prosekom.
Posle dve decenije školovanja, danas , na porodičnoj farmi u okolini Vladičinog Hana - čuva koze.
Danijel Stevanović studirao je u Kragujevcu, stažirao na klinici za pulmologiju, međutim, posle toga nije mogao da nađe posao i sada je na birou.
Doktor Stevanović nije član nijedne političke partije, otac mu nije uticajna ličnost, bavi se uzgojem koza i nema novca kojim bi mogao da kupi radno mesto.
Na institutima gde je volontirao, kaže da su se zapošljavali lekari bez stažiranja i konkursa.
Farma koza, na siromašnom jugu Srbije i nije privlačna opcija za karijeru mladog lekara.
Njegov otac Zoran zbog teške ekonomske situacije prodaje kozji sir za svega 400 dinara po kilogramu.
Međutim, ako u Srbiji ne može da nadje posao bez članstva , novca ili poznanstva u Nemačkoj može.
Zbog visokog proseka i uspešno položenih testova primljen je na kliniku u Nemačkoj gde će odmah dobiti i specijalizaciju.
U Srbiji se na specijalizaciju čeka dugo, a Danijel ne želi da bude specijalista sa 40 godina, želi da se usavršava i zato je izabrao Nemačku.
http://vesti.krstarica.com/vesti-dana/lekar-cuva-koze-video/
пишите што год вам воља
постављач сматра да нема никаког смисла било шта писати о тзв. држави брез алтернативе.....