Lecenje zavisnosti

@kami83
Glavni problem kod tih zavisnika je njihova svest koja im ne dozvoljava da se izbore sa problemom.
Psihičko nasilje je verovatno jedino pravo rešenje.
Један је предао меч(трава па доцније хероин), а два су травари(шта трава уради после 25-30 година коришћења:sad2:)... њихова свест је заправо била окидач да постану то што јесу.
Особе с мало контакта са стварношћу оптерећене неким метфизичким и халуцинантским погледима на свет(терасе свести, нијансе разума и слине шизовске замисли) биле су идеалне да закораче у свет наркотика.
Врста природног одабирања, крепаће(или су већ крепали) и ником неће недостајати.
Друга крајност су разне стратегије које користе нарко картели за привлачење и увећавање броја зависника који сами по себи и не морају бити склони девијантном понашању, чак и неки од крајње егзотичних приступа као у САД где су средњошколским библиотекама донирали књиге са страницама контаминираним синтетичким наркотицима!!!.:eek:
 
Ne razumem kontekst tvog posta. Istina je da vecina tih zavisnika prebrodi fizicku krizu mali milion puta, i da oni nisu zavisnici zbog fizickih stvari, nego zbog psihickih. Nije tu stvar izbora, svako ima izbor, narocito za te psihicke stvari, stvar je u slabosti i jacini. Ovde se slabost pljuje, jer ta slabost povredjuje druge. Ok, ja onda kazem- ne povredjuje samo psihicka slabost druge, vec i fizicka bolest povredjuje druge. Ne povredjuje samo alkoholicar svoju porodicu, vec i sizofrenicar, i oboleli od raka, i onaj ko ima Alchajmerovu, i onaj ko je nepokretan. A psihicke bolesti se ne lece stvaom 'Sljamu i olosu, povredio si svoju porodicu!'. Ok je da neko ima takav stav, ali nemoj da se folira da je takav stav nesto sto doprinosi izlecenju slabe osobe.

- - - - - - - - - -



Napusti prostoriju.

Nemoj da mesas obolela od raka,Alchajmera,sizofrenije...sa narkomanima.To je pre svega bezobrazno i pakosno od tebe.Svi ti ljudi nisu birali da budu psihicki oboleli vec im se to desilo...kako...to je tema za lekare.Narkoman je pre svega sam odabrao da se svesno unisti!!!Svaki od njih je dobro znao sta radi i kuda ga to vodi.Izuzimam neobavestene klince koji su to probali i nije tacno da su se tek tako navukli odjednom.Narkomani su za mene niza bica,iz prostog razloga jer u svoju propast pre svega vuku za sobom one koje vole.Ako svesno postajes narkos onda izvini molim te,znas da ce to one koje volis kad tad jako povrediti.Slabici,licemeri,propalice!Nisam za to da se uniste do kraja ali ako im se pruzi ruka spasa a oni je pljunu i zasluzuju da umru pa ma koliko to surovo zvucalo.Mozes se ti sada vaditi retoricki koliko hoces ali i sama pomisao da ovde pises o takvim bljuvotinama mi je odvratna.Ako si pao...leci se i pusti one koji te vole da ti pomognu ili pusti svet da se vrti svojim tokom a ti propadni sam!
 
Nemoj da mesas obolela od raka,Alchajmera,sizofrenije...sa narkomanima.To je pre svega bezobrazno i pakosno od tebe.Svi ti ljudi nisu birali da budu psihicki oboleli vec im se to desilo...kako...to je tema za lekare.Narkoman je pre svega sam odabrao da se svesno unisti!!!Svaki od njih je dobro znao sta radi i kuda ga to vodi.Izuzimam neobavestene klince koji su to probali i nije tacno da su se tek tako navukli odjednom.Narkomani su za mene niza bica,iz prostog razloga jer u svoju propast pre svega vuku za sobom one koje vole.Ako svesno postajes narkos onda izvini molim te,znas da ce to one koje volis kad tad jako povrediti.Slabici,licemeri,propalice!Nisam za to da se uniste do kraja ali ako im se pruzi ruka spasa a oni je pljunu i zasluzuju da umru pa ma koliko to surovo zvucalo.Mozes se ti sada vaditi retoricki koliko hoces ali i sama pomisao da ovde pises o takvim bljuvotinama mi je odvratna.Ako si pao...leci se i pusti one koji te vole da ti pomognu ili pusti svet da se vrti svojim tokom a ti propadni sam!

Ma boli me bre patka sta je tebi odvratno.
 

Back
Top