Lažna sjećanja

mačka zagrebačka

Stara legenda
Moderator
Poruka
83.595
1716544361122.png


zanimljiv tekst objavljen na portalu https://www.naturala.hr/lazna-sjecanja-zasto-se-javljaju-i-sto-se-krije-iza-njih/

mislim da je to ono što se u narodu kaže da nekoliko puta izrečena laž postaje "istina"
da li ste svjesni takvih događanja kada možda iz nekih svojih razloga jednostavno kreirate sjećanja iz prošlosti "po vašoj mjeri" :think:
mislim da se to najčešće događa kada se partneri raziđu i onda iskrivljuju pojedine dijelove svojega odnosa (to sam nekako najčešće susrela u praksi)
Koja su vaša mišljenja, iskustva...
 
Vecina ljudi ima drugaciji zivot od onog koji je zelo za sebe. Tu dolazimo do jednog trenda da se namece "sta je to pravi lep i sadrzajan zivot". Optereceni i izbombardovani raznim savetima sa raznih medija (tv, drustvene mreze...) stvaramo sliku jednog zivota koji nije nas u vecini slucajeva. Odbrambeni mehanizam mozga za sve sto nije u redu u materijalnom zivotu u snu nam projektuje nase zelje. Mahom nisu ostvarene ali su toliko jake da nam se cine kao realnost. Lazem sebe i kada sami u svoju "laz" poverujemo nije tesko i druge ljude uveriti da nam je zivot svece-prolece-divnoca-sreca-radost

Treb se truditi da ostvarujemo mikrosnove koje imamo a oni ce biti MAKRKO kada budemo uvideli njihovu velicinu u danasnjem svetu koji je postao "cudan"

Sami sebe najbolje lazemo zar nije lepse tako ziveti ?
Vrlo sam realna i ne zivim tako i primecujem mnogo ljudi oko sebe sa se lazu da su im zivoti isunjeniji nego sto su nepriznajuci da su im apetiti preveliki za njihov intelektualno drustveni prosek.
 
mislim da se to najčešće događa kada se partneri raziđu i onda iskrivljuju pojedine dijelove svojega odnosa (to sam nekako najčešće susrela u praksi)

Imam iskustva sa takvim sećanjima. Romantizujem prvu ljubav i stvorila sam neka lepa sećanja. Isto mi se dešava kada pričam (pišem ) o ljubavi koja se nesrećno završila. Nešto svesno izmenim ili prećutim, a nešto nesvesno.


Naucio me zivot da su sjecanja kako vrieme odmice sve vise romantizovana.
Da li je to neki odbrambeni mehanizam?
Mislim da ovo jeste odbrambeni mehanizam.
 
Pogledajte prilog 1552875

zanimljiv tekst objavljen na portalu https://www.naturala.hr/lazna-sjecanja-zasto-se-javljaju-i-sto-se-krije-iza-njih/

mislim da je to ono što se u narodu kaže da nekoliko puta izrečena laž postaje "istina"
da li ste svjesni takvih događanja kada možda iz nekih svojih razloga jednostavno kreirate sjećanja iz prošlosti "po vašoj mjeri" :think:
mislim da se to najčešće događa kada se partneri raziđu i onda iskrivljuju pojedine dijelove svojega odnosa (to sam nekako najčešće susrela u praksi)
Koja su vaša mišljenja, iskustva...
Stvar ubedjenja.
 

Back
Top