Quantcast

Lampa Vs. Tranzistor

Lampashka ili tranzistorska pojachala

• Lampa

• Tranzistor

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Zilijen007

Početnik
Poruka
9
Da se i ja nadovezem,
da li neko moze da da odokativnu procenu pojacala koje prilazem ?
Bas me zanima vase misljenje pa cu nastaviti sa objasnjenjem.
Pozdrav
Zika

Prilozi

• Pojacalo LAMPA.JPG
    Pojacalo LAMPA.JPG
    24 KB · Pregleda: 25

Zilijen007

Početnik
Poruka
9
Pa posto niko nije komentarisao, da se nadovezem na moju pricu.
U pitanju je lampasko pojacalo iz Kine. Drugar ih je doneo jedno 15 kom
raznih snaga, velicina i oblika. Da vidite taj rad, predomislili bi ste se oko
kvaliteta robe iz Kine. Ima pojacala cije je kuciste frezovano od komada aluminijuma,
vrhunska izrada i dizajn. Kvalitet zvuka je takodje OK.
U Kini se cena krece sto kazu reklame, vec od 99E.
Bolji modeli se krecu oko 400-700E. Ko kaze da je lampas skup.
To su samo predrasude jer se smatra da je to bauk koji retko ko moze uraditi.
Izlazni trafo? Pa sta, ako moze kod nas da se rucno kvalitetno namota, sto ne bi
tamo neki kinez napravio masinu pa da isto tako mota kvalitetno u seriji od 10000000 kom
godisnje.
Zika

strumffirer

Zainteresovan član
Poruka
329
Koliko para toliko i muzike.
To sto lepo izgleda ne znaci da dobro svira.
Cevno pojacalo,ako je dobro koncipirano ostavlja te bez daha,tako da i ne stizes da komentarises njegov izgled.
Imao sam prilike da cujem par kineza,tako da sam stekao utisak da bi ih kod nas klinci na praksi bolje sklepali.Mada voleo bih da me neko uveri u suprotno.
pozdrav

Zilijen007

Početnik
Poruka
9
Veruj mi, te sto sam ja video, a bogami i cuo, tesko mozes kod nas da napravis. Moze, ali poznavajuci cene nasih "majstora" (mislim na bravare, limare i sl) kutija za pojacalo bi kostala jedno 2000E.
Za mane kao "laika" sasvim su korektno zvucali. Verijem da postoje i bolja, ali za ovoliko para dobije se i suvise dobre muzika
Zika

strumffirer

Zainteresovan član
Poruka
329
Verujem ja tebi,ali nemoj se uvrediti razmisljas kao laik.
Do sada sam napravio par cevasa,nesto o tome sam pomenuo na 2 stanice pre ove,nesto i obzirom da je komercijala nisam ni pominjao.
Ako se u startu krene sa stavom da je to nemoguca misija,onda izgleda sve tesko.
Kutiju koju ti pominjes je moguce napraviti verovao ili ne samo za 4000-5000 dinara.
Ovih dana zavrsavam jednu takvu,i to od Al debljine 3cm,tezine 12kg,obrada na CNC strugu itd.Postoje i oni majstori koji ce za pice ili za minimalnu nadoknadu odraditi nesto.Bitno je samo znati prave ljude i znati raditi sa ljudima.
ko hoce da se uhvati u kostac sa time da sam mota trafoe,da sam dizajnira pojacalo ono se moze napraviti za ne vise od 300eura.
Druga je prica sto vecina po deflaut-u pri pomisli na lampe odmah se klanja poznatim imenima u Srbiji koji se bave izradom i slusa price tipa ako ste neiskusni ne upustajte se u tu avanturu.
Da te podsetim i ti veliki su imali svoje prvo pojacalo i svoj prvi projekat.

Zilijen007

Početnik
Poruka
9
Odosmo malo daleko pa sam mozda pogresano shvacen. Namera mi je bila da pokazem da se danas za razumnu svotu novca moze kupiti sasvim solidno cevno pojacalo, kako po kvalitetu izrade i dizajna, tako i po kvalitetu zvuka. Razumnu svotu smatram sumu do 1000E, mozda ce nekom ovo biti previse, ali je onda on po mom skromnom misljenju na pogresnoj temi.
Sto se tice kutije od Aluminijuma, ova koju sam ja video je frezovana od komada debljine jedno 12 cm. Veruj mi kada ti kazem da bi to ovde kostalo ko Svetog Petra kajgana :-)
Zika

strumffirer

Zainteresovan član
Poruka
329
Odosmo malo daleko pa sam mozda pogresano shvacen. Namera mi je bila da pokazem da se danas za razumnu svotu novca moze kupiti sasvim solidno cevno pojacalo, kako po kvalitetu izrade i dizajna, tako i po kvalitetu zvuka. Razumnu svotu smatram sumu do 1000E, mozda ce nekom ovo biti previse, ali je onda on po mom skromnom misljenju na pogresnoj temi.
Sto se tice kutije od Aluminijuma, ova koju sam ja video je frezovana od komada debljine jedno 12 cm. Veruj mi kada ti kazem da bi to ovde kostalo ko Svetog Petra kajgana :-)
Zika

Ja ti reko da ih pravim a ti me ubedjujes u suprotno.Kinezi generalno ne zvuce dobro.Za 1000evra mozes birati DIY cevna pojacala,a ne kupovati Kineze. I 1000e je mala svota za brendirano cevno pojacalo,tako da to samo po sebi govori o njegovom kvalitetu.Ja tebi reko da zavrsavam kutiju od Al tezine 12kg,a ti mi opet govoris o svetom Petru-NE RAZUMEM.

PS: Za 1000evra mozes kupiti dosta kvalitetnije SE cevno pojacalo od tih tvojih solidnih Kineza.

Branez

Početnik
Poruka
4
.........ko hoce da se uhvati u kostac sa time da sam mota trafoe,da sam dizajnira pojacalo ono se moze napraviti za ne vise od 300eura.
Druga je prica sto vecina po deflaut-u pri pomisli na lampe odmah se klanja poznatim imenima u Srbiji koji se bave izradom i slusa price tipa ako ste neiskusni ne upustajte se u tu avanturu.
Da te podsetim i ti veliki su imali svoje prvo pojacalo i svoj prvi projekat.
:ok: Potpuno se slažem!

White Rabbit

Primećen član
Poruka
713
u vreme mp3, aac, divx i ostalih kompresionih formata ukljucujici i .wav, lampas mu dodje kao gubljenje vremena.

Glasam za trandze, svih narodnosti, jer sta mi vredi lampas kad gramofonskih ploca i metal traka... nema vise. :(
Svi komprimovani i ustrojeni digitalni formati muzike meni zvuce tako golo i sterilno na lampasu da im izoblicenje iz trandzi nekako dodje prirodno poboljsavajuce. Poput Old Spice dezodoransa za domaceg obicnog zidara vlazog pazuha.

Onomad sam popravljao neki trakas sa koturima, lampas pojacalo (signal/sum <20dB) ali zvuk je nezamenjiv. Snimak iz dalekih 50'tih nekakva svadba snimana ugljenim mirkofonom, blago zavijanje, sum tek dozvoljava da se jasno razume sta govore i da se cuje muzika u pozadini ali je sve nekako prirodno, ne smeta, prija dusi... vremenom sam prestao i sum da cujem kada me je omadjijalo magicno oko vu-metra (ona ranija sa 2 lepeze u krugu). Izoblicenja postaju nekako prirodnija i neprimetna, nema zasicenja i zakucavanja. Ima li cega da je sterilno cisto u prirodi? Cak i tisina nije bez ikakvog suma.
Onda se vratih da slusam iPod na pro-logic AB Marancu... jer sve zvuci dovoljno odlicno

Nego da dopunim moj glas trandzama... jednim posebnim koji me je odusevio zvukom jer ima izoblicenja koja su najbliza lampasima: Proton D540 sa "DPD" kolom (izguglati: Dynamic Power On Demand). Jos uvek ga nisam cuo na pogodnim zvucnicima, tek sam nabavio dovoljno dobar gramofon... imam osecaj da bi razbio Infinity Kappa 6 zvucnike na atome i molekule samo jos da ih nadjem polovnjake.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.