Kris Kornel iz Soundgardena možda bio G.O.A.T.

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.385
Gitarista Pearl Jam-a Stone Gossard priseća se da ga je oduševio Kris Kornel iz Soundgardena i kaže da je možda bio najveći svih vremena.

Gossard kaže za Riff TV: „Što više slušam Krisa i što više zadubljujem u ono što je radio dok je bio ovde, ja sam sve više impresioniran njime i zadivljen njegovim prirodnim talentom.

Gossard je sa Kornelom radio na Temple of the Dog, supergrupi koja je nastala nakon smrti pevača Mother Love Bone Endrua Vuda


Ne znam da li je GOAT ali meni je jako dobar
 
Bio je odlican, izuzetno kompletan gitarista, ali ne verujem da je bas najbolji svih vremena. Mislim da je verovatno bio najbolji od svih gitarista iz grupa te Sietl muzicke scene.
izgleda da je naslov malo dvosmislen. Radi se o Kris Kornelu, pevaču, za koga gitarista Perl Džema kaže da je bio najbolji (muzičar)
Promenio sam naslov

 
izgleda da je naslov malo dvosmislen. Radi se o Kris Kornelu, pevaču, za koga gitarista Perl Džema kaže da je bio najbolji (muzičar)
Promenio sam naslov.
Kris Kornel je takodje odlican gitarista i ja jesam mislio na njega kao gitaristu kada sam napisao prethodni komentar. On je odlican pevac ali takodje je i odlican ritam gitarista i inovativan kompozitor na gitari. On nije svirao virtuozne solaze na gitari, to je ostavio solo gitaristi u grupi, ali Kris je poznat gitarista po inovacijama u svojim pesmama i moj omiljeni gitarista Sietl scene. Neverovatne varijacije akorda i stimovanje gitare, razliciti unison tonova na zicama, unikatno zvicanje arpedjija u njegovim akordima, itd. On je zaista bio odlican gitarista.
 
Kris Kornel je takodje odlican gitarista i ja jesam mislio na njega kao gitaristu kada sam napisao prethodni komentar. On je odlican pevac ali takodje je i odlican ritam gitarista i inovativan kompozitor na gitari. On nije svirao virtuozne solaze na gitari, to je ostavio solo gitaristi u grupi, ali Kris je poznat gitarista po inovacijama u svojim pesmama i moj omiljeni gitarista Sietl scene. Neverovatne varijacije akorda i stimovanje gitare, razliciti unison tonova na zicama, unikatno zvicanje arpedjija u njegovim akordima, itd. On je zaista bio odlican gitarista.
Da, mada mislim je daleko poznatiji kao pevač. Gosard iz PJ je mislio na njega kao kompletnog muzuičara kada je rekao da je možda najbolji svih vremena
 

Back
Top