Kratak kurs za roditelje prvaka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ali niko bre ne ide zajedno kući...uglavnom dolaze i odlaze autom,90 posto razreda...ujedno se u školi trazi potpisana odgovornost z aroditelje koji ne sacekuju dercu!jel mi j****e zivimo u istoj drzavi, pošto ocigledno ne zivimo u istom gradu..pravila su skroz drugacija...nidje veze...:worth:

e da traže potpis, to prvi put čujem....
vraćaju se deca sama kući, pa i prvaci....
a to za voženje kolima mi je malo bzvz, nemojte mi zameriti sad...naročito za decu kojažive relativno blizu, i po lepom vremenu
a za one što su dalje postoji valjda školski bus
no hajd...svako zna svoje
 
Ја не знам у ком милионском граду ти живиш и где је толико незапослених родитеља да би могли да воде децу у школу годинама.:dontunderstand:
И не знам о каквим дрогама причаш, ич те не разумем!:eek:
Али, осамостаљивање не долази с годинама, него са одговорношћу за своје поступке.:rtfm:

Данас сам била са деветнаестогодишњакињом која је први пут подгревала ручак пре неки дан. И кад је видела како се ,,хвата нешто горе'', дошла је до закључка да је то све покварено, и бацила!
Девојка је одличан ђак, дивно васпитана, али навикла да мама све ради уместо ње.
Моји су синови у првом основне знали да себи испеку јаја и скувају супу из кесице. И ишли сами и у вртић и у школу.
И замисли, још се не дрогирају, а имају 17 и 18 година!
a što bi i znala sa 6 godina da kuva ručak?šta ce nana da radi u medjuvremenu...kao šatro neće imat vremena da ga kuva za nekog skota od 20 pa do smrti jedino ako ne nadje necijeg sina da to radi umesto nje...što i ne bi bilo loše...inače zivim u gradu od 0 stanovnika, odvezem je u 7 i dodjem u 5 po nju..nemam vremena da je pustim da baulja jer prosto moramo malo ovremena provest s decom..zar ne?:think:
 
Ја не знам у ком милионском граду ти живиш и где је толико незапослених родитеља да би могли да воде децу у школу годинама.:dontunderstand:
И не знам о каквим дрогама причаш, ич те не разумем!:eek:
Али, осамостаљивање не долази с годинама, него са одговорношћу за своје поступке.:rtfm:

Данас сам била са деветнаестогодишњакињом која је први пут подгревала ручак пре неки дан. И кад је видела како се ,,хвата нешто горе'', дошла је до закључка да је то све покварено, и бацила!
Девојка је одличан ђак, дивно васпитана, али навикла да мама све ради уместо ње.
Моји су синови у првом основне знали да себи испеку јаја и скувају супу из кесице. И ишли сами и у вртић и у школу.
И замисли, још се не дрогирају, а имају 17 и 18 година!
a što bi i znala sa 6 godina da kuva ručak?šta ce na da radi u medjuvremenu...kao šatro neće imat vremena da ga kuva za nekog skota od 20 pa do smrti jedino ako ne nadje necijeg sina da to radi umesto nje...što i ne bi bilo loše...inače zivim u gradu od 0 stanovnika, odvezem je u 7 i dodjem u 5 po nju..nemam vremena da je pustim da baulja jer prosto moramo malo ovremena provest s decom..zar ne?:think:
 
e da traže potpis, to prvi put čujem....
vraćaju se deca sama kući, pa i prvaci....
a to za voženje kolima mi je malo bzvz, nemojte mi zameriti sad...naročito za decu kojažive relativno blizu, i po lepom vremenu
a za one što su dalje postoji valjda školski bus
no hajd...svako zna svoje

kakav crni školski bus...nisam u americi....a pretpostavljam da nema takvih bolida da zive preko puta a dovoze decu djipom...znači svak je iz svojih razloga upisao decu baš u tu školu...a druzimo se posle dolaska iz škole, panam deca dodju i odu kod nekog drugara...ulica više nije sredina za igru osim retkih koji mogu šicnut sa prozora u nekom neplrometnom dvorištu po dnevnom svetlu....mada tema postaje priglupa .....cini mi se što se samostalnosti tiče moze se ostvariti i na druge nacine, manje rizične po decu....pa svak nek odabere svoj!:whistling:inače onaj ko nemoze ispracati decu mora da potpiše da se dete šalje van objekta škole uz njegovu saglasnost, dotle ih učiteljica i obezbedjenje škole otpraća do onih koji dodju po njih....mada pošto je i ovde svaka škola uzela različit pristup nije ni cudo da to tek od grada do grada nije ništa isto...ni knjige ama baš nikom nisu iste...svak svoje sranje uvodi, kako se kom cefne:dash:
 
Poslednja izmena:
a što bi i znala sa 6 godina da kuva ručak?šta ce na da radi u medjuvremenu...kao šatro neće imat vremena da ga kuva za nekog skota od 20 pa do smrti jedino ako ne nadje necijeg sina da to radi umesto nje...što i ne bi bilo loše...inače zivim u gradu od 0 stanovnika, odvezem je u 7 i dodjem u 5 po nju..nemam vremena da je pustim da baulja jer prosto moramo malo ovremena provest s decom..zar ne?:think:

odlaziš u drugu krajnost
dete sa 7 god je spremno da se na par sati odvoji od roditelja, da bude sa vršnjacima..i sl
spremno je da uči slova i brojeve
i spremno je između ostalog da zapamti put do kuće, u toku prvog razreda bi trebalo da se vreti samo kući iz škole

dete od 7 god nije spremno da kuva, da zarađuje, da organizuje vreme na duže staze...
 
kakav crni školski bus...nisam u americi....a pretpostavljam da nema takvih bolida da zive preko puta a dovoze decu djipom...znači svak je iz svojih razloga upisao decu baš u tu školu...a druzimo se posle dolaska iz škole, panam deca dodju i odu kod nekog drugara...ulica više nije sredina za igru osim retkih koji mogu šicnut sa prozora u nekom neplrometnom dvorištu po dnevnom svetlu....mada tema postaje priglupa .....cini mi se što se samostalnosti tiče moze se ostvariti i na druge nacine, manje rizične po decu....pa svak nek odabere svoj!:whistling:
na Paliću ima školski autobus:whistling:
dobro, izgleda da je palić malo napredovao :kafa::mrgreen:
i, na žalost, ima i te kako ljudi koji blizu žive, voze decu kolima, zato sam i komentarisala tako...
ako se vraća kući samo ne znači daće se igrati...i ja ću mog pustiti da se sam vraća kad budem sigurna da će ići kući a ne igrati se sa drugom decom i zaboraviti se....
i tako :kafa:
tema uopšte nije glupa
uopšte
 
odlaziš u drugu krajnost
dete sa 7 god je spremno da se na par sati odvoji od roditelja, da bude sa vršnjacima..i sl
spremno je da uči slova i brojeve
i spremno je između ostalog da zapamti put do kuće, u toku prvog razreda bi trebalo da se vreti samo kući iz škole

dete od 7 god nije spremno da kuva, da zarađuje, da organizuje vreme na duže staze...

da da naravno sve je to istina , samo ne shvatam što bi trebalo da pamti put do kuće ako ga neko odvodi u školu koja je u drugom delu grada?a to je bila tema ili ne?:dontunderstand:
 
Nego ono kad treba da dođe kući u pola dva, a njega nema ni sat vremena kasnije. A ono se ispostavi da se zaigrao usput i nema pojma koliko je sati, a ja kose čupam i već planiram da zovem miliciju. :rumenko:
"Četiri sata, Cico, četiri sata!"
to smo imali u lektiri u školi. Majka je poslala ćerku da kupi hleb ( "Molim hleb, pečen i slan" ) a ona se nije vraćala satima. Ispostavilo se da je prolazila pored razne dece koja su se igrala pa se priključila.
 
Није рано. Месец дана вођења, максимум!
Дете мора да се оспособи, то је улога родитеља, да оспособи своје дете, а не да га води за руку до женидбе или удаје!
Kada smo mi prvaci išli hodnikom u maloj školskoj zgradi i videli učiteljicu drugog odeljenja u crnini kako suze roni lelečući i hvata se za zid a njeno odeljenje prebledelo ćuti, pošto su dete zgazila kola na deset metara od škole, bio je ja mislim novembar
Kod sadašnje škole postoji druga crna tačka i kada prođete i vidite vence okačene na ogradu školskog dvorišta prema pešačkom prelazu (a umrlica za šestaka iz moje zgrade je stajala na školskoj kapiji dve godine dok mu odeljenje nije diplomiralo) onda dolazimo do razmišljanja da je u nekim slučajevima možda bolje uložiti još neko vreme
Mene je doduše mama vodila duže vreme jer nije bilo šanse da ponesem celu školsku torbu dok se nisam raskrupnjao. Nastavnica srpskog ju je jednom pred svima u školskom dvorištu otvoreno izgrdila kako stvara razmaženo dete, na šta joj je ona odgovorila da će videti kada stignem do njenog razreda. Ta ista nastavnica me je posle obožavala jer sam bio vredno ljubazno dete sa radnom navikom, koje nosi sa sobom debele knjige da čita u slobodno vreme
 
o cemu ja pričam celo vreme...još mi se nagrbače sa replikama......to je poenta sve moje uzaludne priče...nek su shvatile, pa makar ja nisam ta koja je uspela da ih uveri da se samostalnost ne gradi rizičnim potezima koji mogu imati koban ishod...a ko nam je posle kriv....ioneko nisam čula da postoji neko ko je nesamostalan kad mu vreme nije(ako je prosečno intelegentan)-ono posle se zove lenjost, al to je svakako i u genetskom kodu...
 
Mi smo cerki dali mobilni pre jedno 6 meseci kad je pocela da izlazi u park ispred zgrade u delu koji ja sa terase ne vidim. Samo tada ga i koristi.

Uciteljica nam je rekla da ne saljemo mobilni u skolu i to se naravno postuje a i ne treba joj u skoli, osim da šalje one MMS - ove, od kojih se čovek prosto raspilavi :D
, obzirom da je non stop pod kontrolom. Za sve sto mi treba znam ko od starijih mi je dostupan.

Ne vidim nista lose u tome da ima mobilni kad mi nije na oku.
To dal je rano il nije propisuje surovi 21 vek u kome ne mogu da visim sa njom u parku bas ceo dan i da mi se drzi za suknju.

Imamo dogovor da ako se javlja povremeno.
Svaki put kad menja mesto igre ili odluci da ide kuci ili pak da ide kod komsije.

Za one dusebriznike koji se ovde muvaju zajedljivo cekajuci da neko nesto napise po cemu ce moci da se po.ke.njaju evo i informacija da je dobila moj stari telefon nokiju koju niko ziv ne bi nosio osim deteta koje nema pojma sta je u trendu. Ja sam zadovoljna sto je savladala koriscenje mobilnog sama i sto ume da posalje cak i mms kojim me eto s vremana na vreme obraduje.

Se izvinjavam, nekako se osećam prozvan, mada sam ovde više k'o duh Hamletovog oca ( mis' : prisutan, ali nevidljiv, jer svi moji postovi vremenom blede i blede, pa ih, konačno, i nestane ! ), nemam ništa protiv mobilnog, Nokie, MMS - ova, koji dušu blaže, ali zašto ne kupiti detetu i neki skromniji mobilni sa GPRS - om, tek da se bolje snađe oko puta u školu i nazad, a da se ne vraća, siroto, po tragu kamenčića, kao u nekoj bajci, već po kolor - mapi sa proračunom distance kuća - škola, škola - kuća, itd. ?!? :eek:

To bi bio, ako opet volšebno ne izbledi, moj skromni doprinos temi, kojim obuhvatam i pitanje : " dokle voditi dete u školu ? ", dakle, upotrebom nečeg ovako skromnog, kao takav mobilni, osetno bi se skratio i taj period, pa bi se izgubila potreba da oficir ( ako je dete muško, stasalo za vojsku, a vezano za školu ! ) šalje patrolu ili da joj ( ako je dete žensko ! ) dečko, bajker, povede po nju lokalne " Hell's angelse ", da se ne izgubi !!! :D

To je moj stav ...ne kazem da je ispravan al ja sam srecna sa njim i ne zanima me nista osim toga.
.....
 

mislim da je ovo najbolji odgovor na gornju temu....mobilni...put do škole...uf...pardon ako nije suviše ljubopitivo od mene zbunjuje me post krvoloka koji se u tekstu pojavljuje i u muškom i u zenskom rodu?nisam pri temi znam,niti nedaj boze iman nešto protiv bipolarnih ličnosti...samo me zbunjuje...valjda nisam kafu popila a vreme mi je......zašto je ovo pismo ovoliko glupo razvučeno...zašto su menjali...stvarno uzas...
 
mislim da je ovo najbolji odgovor na gornju temu....mobilni...put do škole...uf...pardon ako nije suviše ljubopitivo od mene zbunjuje me post krvoloka koji se u tekstu pojavljuje i u muškom i u zenskom rodu?nisam pri temi znam,niti nedaj boze iman nešto protiv bipolarnih ličnosti...samo me zbunjuje...valjda nisam kafu popila a vreme mi je......zašto je ovo pismo ovoliko glupo razvučeno...zašto su menjali...stvarno uzas...
Nije da ne biram društvo u krevetu, ali treba biti nastrojen u Europskom trendu ( danas - sutra je i " parada ponosa ", ili kako je u mom malom, dosadnom gradu, zovu " ***** - bal " :D ! ), pa dal' sučem mrke brke do pivskog stomaka il' lakiram nokte na nogama, u " Prada " trenerki ( to je ona što ne izbija kolena :lol: ! ), nije ni važno, osim ako baš, lično ne insistiraš na preciznom odgovoru, do u milimetar ?!? :D
 
Nije da ne biram društvo u krevetu, ali treba biti nastrojen u Europskom trendu ( danas - sutra je i " parada ponosa ", ili kako je u mom malom, dosadnom gradu, zovu " ***** - bal " :D ! ), pa dal' sučem mrke brke do pivskog stomaka il' lakiram nokte na nogama, u " Prada " trenerki ( to je ona što ne izbija kolena :lol: ! ), nije ni važno, osim ako baš, lično ne insistiraš na preciznom odgovoru, do u milimetar ?!? :D

ne ne taman posla ne bi da budem previše lična....popila sam kafu u medjuvremenu pa sam stekla neki sud o polu Vaše ličnosti...prosto razlikuje se odgovor zene i muškarca.....svoj sud bih ostavila za sebe a to da cemo jednog veka u evropsku uniju i da se zato trebamo pripremiti apsolutno se slazem!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top