Kolike su penzije glumaca?

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.094

ZORAN CVIJANOVIĆ ISPRAĆEN U PENZIJU, A NA LETO TO ČEKA I RADIO MILEVU​


Screenshot_29.png


Glumac Zoran Cvijanović je na svoj 66. rođendan, 25. januara, odigrao poslednju pozorišnu predstavu "Pigmalion"
u stalnom radnom odnosu i otišao u zasluženu penziju.
Ipak, ovaj simbolični događaj Cvijanoviću neće mnogo toga promeniti, jer će nastaviti da igra svoje stare predstave.

Večiti epizodista

Cvijanović je svoju prvu ulogu kurira odigrao u filmu "Sutjeska".

Za sebe voli da kaže da je glumac epizodnih uloga, a među najpopularnijim su mu role u serijama "Sivi dom",
"Otvorena vrata", "Mile protiv tranzicije", "Policajac s Petlovog brda", kao i u filmovima "Mi nismo anđeli" i
"Lepa sela lepo gore".

Screenshot_32.png


- Ljudi me više pamte po epizodama. I sam sam se trudio da budem epizodista.
Igrao sam i velike uloge, ali nekako sam više voleo te male koje sam osećao kao svoj teren.
Velika je obaveza nositi celu priču. Kad si epizoda, to je neki prostor koji možeš da kontrolišeš.
S druge strane, opet možeš da pomogneš filmu i seriji.
Epizodisti su najbolji igrači u timu, jer igraju dobro odbranu.
Oni nikad nisu popularni, ni u prvom planu, ali vrlo korisni. Meni se to uvek nekako više sviđalo...

Nedavno su u penziju otišli i Ljiljana Blagojević, Radmila Živković, Svetozar Cvetković i Dara Džokić.

Ovi glumci iz Narodnog pozorišta tokom ovog meseca menjaju svoj status iz stalnog zaposlenja u
penzionerski, a među njima su Lepomir Ivković i Suzana Petričević.
Na jesen u penziju odlaze Stela Cvetković, Dragan Nikolić Gidža i Bane Vidaković.
Pre njih, u avgustu, u zasluženu penziju otići će i Olga Odanović.

Otkako su penzioneri, neumorni su i najviše rade Gorica Popović, Svetlana Ceca Bojković,
Tanja Bošković i Rade Marjanović, upravnik Pozorišta na Terazijama.

Penzije glumaca su od 50.000 do 70.000 dinara

Glumci su od Nove godine su dobili povišice plata, tako da za prvake pozorišta plate iznose
oko 100.000 dinara.
Penzije se za glumce kreću od 50.000 do 70.000 dinara.
Na njihovu visinu utiče i to da li su bili u pozorištu, ili su radili kao slobodni umetnici.
 
Ako su im male penzije mogu snimati reklame.A sta da rade obicni smrtnici
Skoro su sve reklame već snimljene...
A nove snimaju za džabe mlađi glumci, ili oni koji se zadovoljavaju sa upola ispunjenim željama...
Inače... svi mi - obični smrtnici - već živimo, ili ćemo tek da živimo od penzije...
Sličnim kao što su glumačke, ili manjim...

Inače, u Srbiji svake godine dobije diplomu glumca oko 100 ljudi...
Koji - nikada ne vide ni daske koje život znače, niti filmsku traku, niti reklamu za pelene...
U nekakvom traganju za samodokazivanjem u svetu glumaca, o kome ih je neko ubedio
da je umetnički, prolazi im vreme perući čaše za nekim šankom i fantazirajući da je život
sa druge strane...

Za 10 godina, Srbija (naplati) i proizvede armiju od 1.000 (HILJADU) glumaca, koje bi
eventualno indijska kinematografija mogla da zaposli...

Zabasala ja u druge teme
Hvala na komentaru
:D
 
mislim da ona sledeće godine puni 66 godinica, pa ide u penziju..
I ja volim tu glumicu.. baš je karakterna...
Nacionalna penzija se daje pride, uz zarađenu penziju...
Pre desetak godina se delila kao socijalna pomoć, pa su dobijali i oni koji je baš i nisu zaslužili...
1707775809638.jpeg

Medicinsko čudo? Izgleda ko da ima 46 ili manje.
PS.
Nela je '69. godište.
Rešen nesporazum. :)
 
meni je ona super bila oduvek, ali nešto je ne smatram baš ultra-žešćom glumicom... vidim da joj genetika mnogo ide na ruku,
a ne usuđujem se da kažem da više glumi telom, nego duhom, jer bi se primetilo, odskočilo bi...ovako...pa...ima i šta da odskače. :mrgreen: :lol:
 

Back
Top