Koja je ovo ptica?

zorglub76

Početnik
Poruka
8
Pozdrav svima,
Malopre su mi u prozor lupile dve zute ptice. Jedna je odmah odletela, a druga je, nazalost, uginula :(. Dosad nisam video ovakvu pticu, pa me interesuje da li neko zna koja je ovo vrsta (lici mi na detlica, imali smo ih u komsiluku, ali jos nisam video zutog). Ptica je dugacka tacno 20cm (od temena do vrha repa) i na glavi nema nikakve sare.
Inace, zivim u Nisu.
 
Greota... Sreca u nesreci je da nije ugrozena vrsta. Ali lepo pevusi, a prosle godine je u komsiluku bilo bas malo pevacica. Ove godine se rascvrkutale, pa je milina izaci na terasu predvece.. Navijam da ih bude sto vise, pa mi svaka znaci...
 

Ovo je slavuj

Luscinia_megarhynchos_Istria_01.jpg
 
Pozdrav svima,
Malopre su mi u prozor lupile dve zute ptice. Jedna je odmah odletela, a druga je, nazalost, uginula :(. Dosad nisam video ovakvu pticu, pa me interesuje da li neko zna koja je ovo vrsta (lici mi na detlica, imali smo ih u komsiluku, ali jos nisam video zutog). Ptica je dugacka tacno 20cm (od temena do vrha repa) i na glavi nema nikakve sare.
Inace, zivim u Nisu.

Senica. Klasičan primerak.
 
Ti nemas pojma o pticama.

Jok ti imaš, po običaju lupetaš i svaka ozbiljna rasprava sa tobom nije moguća. Sa vremena na vreme napišeš nešto pametno i na sledećoj temi kontradiktuješ sam sebi (valjda u tim godinama počinje senilnost)

Ovo je senica, štiglić ili štiglica.

plava_senica_c_katarina_paunovic.jpg


Slavuja ima više vrsta ali ni jedan ne izgleda kao ptica sa slike

666px-Black-billed_Nightingale-thrush.jpg
 
Poslednja izmena:
To je golub grivnjaš, Columba palumbus, najveća Europska vrsta golubova. https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Golub_grivnjaš
Taj doskora plahi golub koji je donedavno obitavao u šumama se sve češće može vidjeti po gradovima. Čak vam je i veća šansa da ga vidite u gradu nego u šumi. :mrgreen: Više im ne smetaju ni najprometnija gradska središta, ja sam ga viđao u parkovima u samom centru Zagreba.Za razliku od običnog goluba uličara ovi prave gnijezda na drveću.
 

Back
Top