Ko to izdiže meksičku slikarku Fridu Kalo?

Pa dobro, ne znam koja bi reč bila adekvatnija za neku ko se zalepi za uspešnog i bogatag sponzora?.


Ko određuje vrednost umetnina? I po kojim kriterijumima?

Do juče je bila vrlo malo poznata ail kada su ameri počeli da guraju Latino u sve svere umetnosti onda su oni vispreni koji znaju kako se te stvari rade naduvali priču o Fridi i počeli da nabijaju cene za njene radove. Sve je to namešteno. Ne vredi jedna Frida više nego njen muž Dijego, realno gledajući. Mogli su oni i Dijega da guraju, ali Fridina priča je mnogo zanimljivija.
Сам си себи дао одговор , али ми није јасно шта то све тебе тангира :)
 
I ja htedoh već nekoliko puta da pomenem ludaka Dalija. To tačno kao da izabereš nekog lika iz Laze i namamiš masu da ga obožavaju
Šta je tebi čovece, pa vredjaš slikare kao što je Frida Kalo i Dali a pri tom nemaš pojma o slikarstvu a ni o njihovom celokupnom umetnickom radu
Umesto što vredjaš slikare..išcitaj malo Istoriju umetnosti o njima dvoje
 
Šta je tebi čovece, pa vredjaš slikare kao što je Frida Kalo i Dali a pri tom nemaš pojma o slikarstvu a ni o njihovom celokupnom umetnickom radu
Umesto što vredjaš slikare..išcitaj malo Istoriju umetnosti o njima dvoje
Ako moram da im čitam biografiju da bi ih razumeo onda oni i nisu takvi umetnici. Treba valjda na prvi pogled da mi bude jasno.
 

Back
Top