Ko se bavi politikom i iz kojih razloga?

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.446
Prica na drugoj temi mi dade ideju za ovu kad je neko rekao da ce kao novo lice doci neka nova lopina.
Ajmo opet da probamo da ozbiljno pricamo o politici.

Ko se uopste bavi politikom?

Bora Corba je davno rekao "Za ideale ginu budale"

Neko moje misljenje je da se uglavnom politikom ljudi bave da bi njima bilo dobro a ne da bi meni (pre tome "meni" mislim kao narodu) bilo dobro.

Svojevremeno je cuveni Pasic kad je bio reizbor izjavio (parafraziram) "Ljudi, glasajte za mene, ja sam se u proslom mandatu navukao para i sad cu raditi za vas, ove golje koje su protivkandidati ce raditi za sebe a kod mene ste sad vi na redu jer sam u proslom mandatu uzeo za sebe"

Da li postoji politicar u nasoj zemlji koji zivi od minimalca ili ajde da kazemo kao vecina ljudi u zemlji?

Zasto se iko bavi politikom a da nije iz razloga sopstvene koristi?
 
Pazi kad narod jedva ceka da nekog opljuje, znaci u politiku se ulazi samo iz licne koristi...

Zbog vladanja ko ulazi , a verovatno neko ulazi i zbog toga, onda su u pocetku male mace...

Lokalni politicari su totalno drugi soj od nacionalnih....
Nacionalni sad eliminisu lokalne koji su bili zbog neke licne koristi , sad moze samo kolektivni lopovluk, i po hijararhiji , sto ce dovesti do nestanka politicara po ideji , tj onih koji su npr hteli lokalni sportski centar ili bolje zdravstveno....sve je to sad regulisano da se radi na nacionalnom nivou i da narod pati ako nije povezan sa nacionalnom politickom scenom..

To nemivnovno vodi iseljavanju mladih, jer oni mogu , dok stariji ne mogu da se odvajaju od takvog sistema...
Ko ostane od mladih u zemlji gde moras biti deo necijeg politickog harema, taj se sam zaebao....
Stariji vec nemaju tih moralnih i primacih problema, oni su vec izgubili nevinost pa im je lakse biti deo harema...ako bas ne mogu da podnesu , i sami ce se pro...urvati...
 
Prica na drugoj temi mi dade ideju za ovu kad je neko rekao da ce kao novo lice doci neka nova lopina.
Ajmo opet da probamo da ozbiljno pricamo o politici.

Ko se uopste bavi politikom?

Bora Corba je davno rekao "Za ideale ginu budale"

Neko moje misljenje je da se uglavnom politikom ljudi bave da bi njima bilo dobro a ne da bi meni (pre tome "meni" mislim kao narodu) bilo dobro.

Svojevremeno je cuveni Pasic kad je bio reizbor izjavio (parafraziram) "Ljudi, glasajte za mene, ja sam se u proslom mandatu navukao para i sad cu raditi za vas, ove golje koje su protivkandidati ce raditi za sebe a kod mene ste sad vi na redu jer sam u proslom mandatu uzeo za sebe"

Da li postoji politicar u nasoj zemlji koji zivi od minimalca ili ajde da kazemo kao vecina ljudi u zemlji?

Zasto se iko bavi politikom a da nije iz razloga sopstvene koristi?
Mi glas iz naroda za sad deluju kao da nisu tu iz razloga sopstvene koristi...videćemo
 

Back
Top