Ko može da se poredi sa Peleom?

Sve su klase, plus oba Ronalda, Maradona, Zidane, i još mnogi drugi, ali Pele je bio bog ove igre.
Jesu klase. Za Pelea ne znam, nisam se nikada potrudio da ga pogledam. Msm jesam davno, ali nešto nisam bio Bog zna kako oduševljen i ostalo je na tome. A i teško je porediti današnje fudbalere sa onim od pre više decenija. Na kraju, uvek samo malo sumnjičav kada se o nečemu priča na sav glas.
 
Jesu klase. Za Pelea ne znam, nisam se nikada potrudio da ga pogledam. Msm jesam davno, ali nešto nisam bio Bog zna kako oduševljen i ostalo je na tome. A i teško je porediti današnje fudbalere sa onim od pre više decenija. Na kraju, uvek samo malo sumnjičav kada se o nečemu priča na sav glas.
Pa sada je lakše da se igra kada nema više onih grdosija što te sve vreme biju dok te ne obore na zemlju. Ja se dobro sećam onog Fernanda Kouta kako je lomio igrače, a zamisli kako je tek bilo ranije.
 
mlad si, pamtim njegove igre još iz 70 tih , tada je fudbal bio sport No1 , ima na desetine snimakae kada pravi poprilično grube faulove , i povlači se unazad, to je bilo karakteristično za njegaz , ali sudijee su mu gledali kroz prste za takvo ponašanje
Meni on nije delovao kao igrač koji ttaži kavgu, već pustu me da igram svoju igru. Ali kada te non stop udaraju teško je ne odgovoriti. Tada je fudbal bio grubijanski sport. Tako je bilo sve dok nije uvedena moderna tehnologija.

 
Мени су омиљени фудбалери с краја 90их и почетка 2000их, првенствено Бразилци, Реал, Италијани и Премијерлигаши.
R9, Bergkamp, Ronaldinho, Cafu, Gerrard, Beckham, Shearer, Denilson, Rivaldo, R. Carlos, Owen, Batistuta, Totti, Figo, Rui Costa, Montella, Trezeguet, Henry, Zizou.... pa romantični EPL sa Di Caniom, Viallijem, Gullitom, Bokšićem, Šukerom, Payetom, Vieirom, Keaneom, Schmeichelom, Giggsom, braćom Neville, Carragherom, Okochom.....
 
Pa sada je lakše da se igra kada nema više onih grdosija što te sve vreme biju dok te ne obore na zemlju. Ja se dobro sećam onog Fernanda Kouta kako je lomio igrače, a zamisli kako je tek bilo ranije.
Svi su tukli. Ta priča kako su postojali umjetnici lopte s jedne, i buzdovani s druge strane mi ne drži vodu. Ko bi pustio da ga mlate 90 min bez da vrati. Pa svi pamtimo Barcelona vs Bilbao kup utakmicu. Kada imaš mesara u 11, pitanje je vremena kada će i netko iz protivničke ekipe izvaditi sataru.
 
Šekularac , Džajić magovi sa loptom, i što tolika frka oko Pelea, ne kažem da nije bio klasa , ali previše se afirmira njegova igra , a plus i to što je često znao i prljavo da odigra , i onako mangupski se povuče
po meni , stvarno je bio vrh , ali ima i drugih
Ima onaj video na YouTubeu, gdje je prilazano kako Pele sve današnje trikove radi prije 60-70 godina. Možda nije mogao kao Šeki i Đaja, ali nešto je mogao.
 
Piksi je bio opasan igrač, jedina greška mu je što je otišao iz Zvezde baš te sezone kada je Zvezda osvojila Kup šampiona. Tek kada je Zvezda osvojila KŠ počeli su da cene igrače iza gvozdene zavese što bi se reklo.

Ne pamtim da se neko pre toga proslavio u inostranstvu, jedino malo Pižon što je igrao za Arsenal.
Sušić, Lacatus, Hagi...? da se ne vraćamo na laku konjicu
 
Poslednja izmena:
Pa i on, mada igrao za PSŽ koji tada nije bio top francuski klub, mada jesu osvojili jednu titulu.
Ali je bio godinama glavni igrač tamo. Rumunji Lacatus i Hagi u Fiorentini i Realu. Zavarov i Belanov u Juventusu i Borussiji M. Kuznetsov u Glasgow Rangersima, Mykhaylychenko u Sampdoriji i Rangersima, Shalimov u Interu, Kulkov Benfica i Porto, Radchenko u Deporu, Mostovoi u Benfici i Celti, Dasaev u Sevilli, Karpin u Sociedadu i Benfici, Aleinikov u Juventusu, Protasov Olympiacos.....
 
Ali je bio godinama glavni igrač tamo. Rumunji Lacatus i Hagi u Fiorentini i Realu. Zavarov i Belanov u Juventusu i Borussiji M. Kuznetsov u Glasgow Rangersima, Mykhaylychenko u Sampdoriji i Rangersima, Shalimov u Interu, Kulkov Benfica i Porto, Radchenko u Deporu, Mostovoi u Benfici i Celti, Dasaev u Sevilli, Karpin u Sociedadu i Benfici, Aleinikov u Juventusu, Protasov Olympiacos.....
Pa sada ima samo fudbalera iz Srbije u zapadnim ligama otprilike onoliko koliko si naveo fudbalera koji su poticali sa one strane ,,gvozdene zavese". Sad da li je zbog Zvezde ili zbog pada te iste ,,zavese" nisam siguran, ali sada fudbalera iz Istočne Evrope ima znatno više u zapadnim ligama nego pre 90-tih.
 

Back
Top