Ko je Zana Cimili?

Сећам се једног лика са краја 90-тих, био много гласан да се укину рецидиви социјализма, да се уведе тржиште и да Србија постане "пристојна земља".Ватрени присталица Ђинђића, Г17 плус и других "реформатора".

Ја сам био тинејџер на крају средње школе , и питао сам га тамо негде 2000 године "Шта ти имаш да понудиш на тржишту, које толико жељно очекујеш?".Тада је био средовечан лик од око 50 година, службеничић у некој друштвеној фирми.


После пар година дошли његови реформатори, разбуцали му фирму и остао без посла, наредних 15 година је таворио и радио само повремено.У пензију је отишао тек са 65 година, и сада има око 200 евра пензије.
Činjenica da si sa 40 godina postao boljševik ne ukazuje na neke životne uspehe.
 
nisu efikasni ko privatni sektor :evil:
Јефтиније је за државу да то раде судови.Преко 90% свих извршења су предмети у којима јавна предузећа утужују неплаћене рачуне(ЕПС, Телеком, Србијагас, локална комунална предузећа итд.).Та предузећа за сваки предмет мора да плате извршитељима неколико хиљада динара као предујам плус друге трошкове , доста извршења се обустави јер дужник нема имовину, или није запослен и слично.Уплаћени предујам се не враћа у случају обуставе извршења.Тако јавна предузећа губе велики део прихода.

Када би то судови радили, јавна предузећа би плаћала судску таксу држави и држава не би ништа губила.
 
Јефтиније је за државу да то раде судови.Преко 90% свих извршења су предмети у којима јавна предузећа утужују неплаћене рачуне(ЕПС, Телеком, Србијагас, локална комунална предузећа итд.).Та предузећа за сваки предмет мора да плате извршитељима неколико хиљада динара као предујам плус друге трошкове , доста извршења се обустави јер дужник нема имовину, или није запослен и слично.Уплаћени предујам се не враћа у случају обуставе извршења.Тако јавна предузећа губе велики део прихода.

Када би то судови радили, јавна предузећа би плаћала судску таксу држави и држава не би ништа губила.

šta biva s dugovima i izvršenjima kad je siromašan dužnik?
ipak ih izbacuju iz kućica, podruma i sl...?
 

Back
Top