Klub radoznalih biologa

Ja stvarno ne razumem zbog čega je ova tema već pola godine mrtva! Zar više nema biologa optimista koji bi promenili svet ? Na nekom od prethodnih postova piše da je biologija nauka 21. veka. Slažem se sa tim i želim da doprinesemo popularizaciji nauke i kod nas. Mi mladi nemamo nikakve časopise koji bi pratili ovakvu tematiku, a oskudevamo i u sajtovima. Ja sam za to da se ova tema obnovi !!!! Ako ni zbog čega drugog, barem imajte u vidu da se biologijom žele baviti i neke mlađe generacije koje nisu u potpunosti upoznate sa njom. Vi, već iskusni biolozi, ili možda samo zaljubljenici u biologiju, trebali bi sve nas da zainteresujete. Za početak, jedna veoma zanimljiva tema, ujedno i naša budućnost ( dobro ili loše ??? ): genetski inženjering, da li nam je potreban, koje su prednosti, posledice... Pišite, jer, kako sami rekosmo BIOLOGIJA JE NAUKA BUDUĆNOSTI [/COLOR] !!!!
 
Ima li ko herbarijum i insektarijum na prodaju ili poklon? Ili znate gde mogu da ih nadjem? Ne moraju da budu u savrsenom stanju i posebno ekskluzivni jer nece biti koristeni u naucne, vec u umetnicke svrhe, za jednu instalaciju u prostoru. Naravno, nista nece biti unisteno ni raskupusano, vec vise izlozeno kao scenografija takvo kakvo jeste. Imah i jedno i drugo u osnovnoj skoli, ali je to sve nestalo u selidbama...
Hvala unapred
jadna mala...prevrnuta torta
 
jao,,,ovo moram da postujem...nadam se da necete zameriti - nista u vezi biologije...ili jeste? :D

''slatka mala prevrnuta torto...Vrh ti na dnu stoji''
(zmaj...crtani film iz detinjstva...vitez,decak i zmaj...mozda se neko seca...zmaj pise poeziju)
 
Mh,obozavam taj crtani!!! e pa da se pohvalim-upisah EKOLOGIJU!!! jos malo pa prvi oktobar a ja malom imam tremu ,imam utisak da moooraam SVE da znam,i znam da je nemoguce a valjda me to i plasi...previse ocekujem!!!!

I dajte biolozi budite se,vicite,svi zelite ZDRAVU PLANETU!!!!!!!!!
 
Moze li mi neko reci nesto vise o lecenju pcelinje nozemoze? Nameravam da radim projekat vezan za stetno dejstvo fumagilina (tj. dicikloheksilamina,koji se inace koristi u lecenju nozemoze) na ljudski organizam pa mi je potrebna pomoc biologa... :?
Postoje li druge metode lecenja ove bolesti i koje su? :?:
Prvo treba de se raspitas zasto je fumagilin zabranjen u EZ.
Inace ja protiv nozeme koristim nozecid kao preventivu. Dajem ga u avgustovskoj stimulativnoj prihrani.
 

Back
Top