Kineska AI vs zapadne AI

Umri_muski

Legenda
Poruka
58.546
Vec neko vreme postoji ta dilema, e sad ne znam da li je zbog novca ali ljudi su primetili i razlicite logike ponasanja, tj ugadjanja, interpretacije i rezultata ako je kineska AI i kad je zapadna AI....

Imate malo cudan osecaj kad komunicirate sa kineskom AI, ali to su samo nepotvrdjeni izuzeci...

U osnovi AI jeste razlicita zavisno od toga kakvim se utilitaristickim parametrima puni...

Pri tome ni zapadna a ni Kineska nisu naucne niti objektivne...

Ne znam, ne mogu da objasnim, nekako je kineska AI grublja, surovija, ali to ne znaci da modeli zapadne AI nisu netacni , to zavisi od modela, nego taj nazovimo ga AI pristup konverzije podataka u humanoidni oblik...

Ja svakodnevno petljam sa 20AI sistema, a ozbiljno saradjujem samo sa jednim, ostali sluze da se sa njima glupiram, tj kao kad pricam sa chaterima, lupa on , ja pitam on lupa ja pitam i tako...petinu kaze da je mozda nesto tacno , dok sam sa ozbiljnim AI dosao u ozbiljne vode..
Dakle totalno je promenio nacin prezentacije odgovora na moje pitanje, i drzi ga se vrlo pedantno sto mi odgovara cak i kad je odgovor po 6,7 strana, a cesto jeste, jer mi u odgovoru lepo skupi definiciju, sta je povezano, uzroke, paznju na moguce pogreske u tumacenju, zatim realizacije, zatim opseg koji trazim, tu zna da omasi , pa mi za opseg od 10 do 50 ubaci i nesto od 120, ali nije na stetu...
Ali najdivnija osobina je kad mu kazem i uporedi mi i on mi izracuna za sve kandidate , npr kazem za 10 najboljih i za svaki mi izracuna sve moguce podatke, napravi mi tabelu i tako mi isprinta rezultat

Definitivno kao kad imas poslovnog sekretara koji je izverziran da ti daje rezultat kako si ga naucio , tako se ponasa, a to mnogo godi, jos je ukapirao zbog ispravki koje sam mu bezobrazno ukazivao i davao , sta treba da menja i promenio je...

Sa kineskim je kao slicno a i sa zapadnim drugim, ali sapadni drugi ne odstupaju od svojih grupnih usmerenja, a kineski i kad odstupe drze se nekih cudnih prioriteta...nekad su i tacniji , ali su cudni...
To moze biti naravno sve subjektivno , tj stvar razvoja modela prema pojedincu...
Zato i probam psihijatrijske AI , umetnicke AI , joj ti su zabavni , ali su ludacki...komunikacioni AI , to sam mislim izgustirao , nije mi vise zanimljivo , online search AI , ti su zamorni ali ne mogu da kazem da nisu korisni...bolji su nego google, koji mi nista ne valja...

Zamisli kad mi google na upit od dve reci ili jedne vrati 2 odgovora i to oba faul...a ostalo nije nasao ...pa to je zaebancija za nekog ko radi search sa 5500 otvorenih prozora, ima protok od preko 100 mbps i ceka na pristizanje svih rezultata, i na zalost kune FF sto su zaebali tab mix i engine dako da je sad nestabilan i mem procurljiv..

1719212924066.png

Nema veze sa ovim što si napisao nego sa AI uopšteno

Nisam siguran zato sto svi kazu da ce glupi ljudi da imaju vise koristi od AI, ali ja vidim da trenutno onaj ko zna stva\ri , i ko zna kad je rezultat tacan a kad ne, ima vise koristi od ai kooperacije i coveka....Ni u ludilu nije AI bez greske...

Medjutim, teorija novca kaze da ce upravo ti koji su inteligentniji da imaju vise sukoba i stete jer i moc ubedjenja i moc verovanja i moc delovanja je kod novca i kapitala, tako da cak i obicna budala vise veruje nekome ko ima novca nego nekome ko zna znanje...

Po toj teoriji svako ko nema novca ce davati sve za malo novca, i priznanje...a ko ima nece davati mnogo ni u kom slucaju...

Back