Keyboard/Interface Error

Stratosphere8

Zainteresovan član
Poruka
189
Pozz svima,imam sledeci problem koji mi se pojavljuje kada su mi ukljuceni tastatura i mis.Oboje su na usb.
Kada ih iskljucim sve je normalno.
Zna li neko rjesenje da ne moram svaki put prije ukljucenja da ih vadim? I kada probam da kliknem f1,f2 ne radi tastatura.Prosto ne reaguje.Pomazite ako neko zna..
IMG_20200406_190042.jpg
 
Jesi li probao da prikljucis tastaturu i mis na druge usb portove? I pozadi i napred. Imas li neku staru tastaturu koliko da proveris da nije mozda do nje?
Produvaj USB portove, mozda je prasina?
U najgorem slucaju moze biti do same maticne.

Mozes li nekako da upravljas BIOS-om ? Pa da probas da disable "wait for "F1" Error.
 
Poslednja izmena:
Pozz svima,imam sledeci problem koji mi se pojavljuje kada su mi ukljuceni tastatura i mis.Oboje su na usb.
Kada ih iskljucim sve je normalno.
Zna li neko rjesenje da ne moram svaki put prije ukljucenja da ih vadim? I kada probam da kliknem f1,f2 ne radi tastatura.Prosto ne reaguje.Pomazite ako neko zna..Pogledajte prilog 677838
Ispraznila ti se baterija za CMOS BIOS-a. Dobio si Default postavke BIOS-a, a to je verovatno nešto zabrljalo oko USB podrške kod bootanja! Mada piše da je našao nešto na USB? A miš i tastatura rade nakon što se digne sistem pa ih uključiš?
 
CMOS Settings Wrong?

Promjeni bateriju na matičnoj, ali prije toga resetuj matičnu ploču.
KOd svakog resetovanja matične ploče OBAVEZNO isključi napojni kabal 220V iz računara.
Dakle, izvadiš postojeću bateriju sa matične i nekim metalnim predmetom (alatkom) spojiš pinove za plus i minus. Tim postupkom se isprazne svi elektroliti na matičnoj i "izgube" sve podatke i postojeća podešavanja, tako da kad vratiš bateriju, sva podešavanja će biti na defaultu.
Ako sve prodje, obavezno podesiti datum i vrijeme jer bez toga mnogo programa neće raditi kako treba.
 
Kada udje u sistem ukljucim tastaturu i mis i rade.Ne mogu nikako da udjem u bios jer mi ne rade.Jedini nacin da mi udje u sistem jeste da izbacim tastaturu i mis inace mi se pojavi ova greska

Jel si uključio tast i miša u USB 3.0 priključke?
To su oni plavi.
Ako jesi, uključi ih u USB 2.0, to su oni crni.
A nadji i onaj lopov za miša i tast, ima i USB i PS/2 vrsta, pa priključi oba preko tog lopova na jedan USB 2.0 priključak.

Aha... Osim ako mu mašina NEMA PS2 portove?
...
Ima ps/2 > USB pretvarač da se nadje, al doduše sve manje...
 
Kada udje u sistem ukljucim tastaturu i mis i rade.Ne mogu nikako da udjem u bios jer mi ne rade.Jedini nacin da mi udje u sistem jeste da izbacim tastaturu i mis inace mi se pojavi ova greska
Imas adaptere za USB na PS-2.Kada je tastatura prikljucena na PS-2, ne pravi problema za ulazak u BIOS.Onda podesi misa i tastaturu sa pokretanjem sa USB-a.Ostaje ti adapter uvek,kada budes imao problema.Vaznija ti je u tom momentu tastatura,a mis ce da se pokrene kada se podigne OS.
ps2 usb.jpg
 
Imas adaptere za USB na PS-2.Kada je tastatura prikljucena na PS-2, ne pravi problema za ulazak u BIOS.Onda podesi misa i tastaturu sa pokretanjem sa USB-a.Ostaje ti adapter uvek,kada budes imao problema.Vaznija ti je u tom momentu tastatura,a mis ce da se pokrene kada se podigne OS.Pogledajte prilog 678344
?? Ovo je adapter kojim PS-2 tastaturu priključuješ na USB kompjutera ( PS-2 to USB!!)! Ti verovatno misliš na SUPROTNI adapter kojim USB-tastaturu priključuje na PS-2, kakvoga nikada nisam vidio, a ni ne pomaže mu ako ploča NEMA PS-2 port.
 
Jel si uključio tast i miša u USB 3.0 priključke?
To su oni plavi.
Ako jesi, uključi ih u USB 2.0, to su oni crni.
A nadji i onaj lopov za miša i tast, ima i USB i PS/2 vrsta, pa priključi oba preko tog lopova na jedan USB 2.0 priključak.


...
Ima ps/2 > USB pretvarač da se nadje, al doduše sve manje...
Misliš na USB > PS/2 jer on ima USB tastaturu?
 

Back
Top