Kaznjavanje buducih narastaja

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
113.348
Ovaj koncept u religiji nikad nisam razumeo.

Postoji veliki strah kao i prica da se Bog sveti na buducim generacijama.

Da ce zbog vasih greha vasa deca ili unuci ispastati.

Ne razumem ovaj koncept.

Prvo nije usaglasen sa pricom da je Bog dobar i da nas voli.

Drugo, ko i kako uopste moze da se sveti nad nevinima koji nemaju veze sa ucinjenim grehom.

Paralela bi bila kao kad bi vas neko prevario i pokrao i vi odete i ubijete mu dete..Da li je to normalno da se uradi?
Naravno da nije.

Tako da licno mislim da je ovaj koncept price izmisljen i da su ga ljudi izmisli da bi druge ljude drzali u strahu posto po svemu sta se kaze o Bogu, on nije osvetoljubiv...
 
Poslednja izmena:
Ovaj koncept u religiji nikad nisam razumeo.

Postoji veliki strah kao i prica da se Bog sveti na buducim generacijama.

Da ce zbog vasih greha vasa deca ili unuci ispastati.

Ne razumem ovaj koncept.

Prvo nije usaglasen sa pricom da je Bog dobar i da nas voli.

Drugo, ko i kako uopste moze da se sveti nad nevinima koji nemaju veze sa ucinjenim grehom.

Paralela bi bila kao kad bi vas neko prevario i pokrao i vi odete i ubijete mu dete..Da li je to normalno da se uradi?
Naravno da nije.

Tako da licno mislim da je ovaj koncept price izmisljen i da su ga ljudi izmisli da bi druge ljude drzali u strahu posto po svemu sta se kaze o Bogu, on nije osvetoljubiv...ili jeste?
Bilo i odavno ne važi...

Svako će odgovor za sebe dati...
 
Upravo tako, ni meni to nije jasno. Kako je moguće da religija govori kako smo mi odgovorni za svoje grehe i svoja dela, a onda čuješ da neko nasledi grehe prethodnih generacija. Potpuno nevin čovek nadrlja jer je neko pravio greške u životu.

To definitivno nije religijski, to je neko izmislio i prikačio.
 
Prvo nije usaglasen sa pricom da je Bog dobar i da nas voli.
a postojanje pakla je usaglašeno sa pričom da je Bog dobar i da nas voli?
Drugo, ko i kako uopste moze da se sveti nad nevinima koji nemaju veze sa ucinjenim grehom.
Biblijski bog naređuje genocid nad Amalićanima i eksplicitno traži da se ubiju i deca na sisi i domaće životinje....isti bog pravi potop i ubija sve ljude sem Noja i njegove porodice jer mu nisu po volji...
 
Ovaj koncept u religiji nikad nisam razumeo.

Postoji veliki strah kao i prica da se Bog sveti na buducim generacijama.

Da ce zbog vasih greha vasa deca ili unuci ispastati.

Ne razumem ovaj koncept.

Prvo nije usaglasen sa pricom da je Bog dobar i da nas voli.

Drugo, ko i kako uopste moze da se sveti nad nevinima koji nemaju veze sa ucinjenim grehom.

Paralela bi bila kao kad bi vas neko prevario i pokrao i vi odete i ubijete mu dete..Da li je to normalno da se uradi?
Naravno da nije.

Tako da licno mislim da je ovaj koncept price izmisljen i da su ga ljudi izmisli da bi druge ljude drzali u strahu posto po svemu sta se kaze o Bogu, on nije osvetoljubiv...
slušao sam nekog dosta poznatog bioenergetičara sa naših prostora...i on tvrdi da susreće u praksi slučajeve porodičnog prokletstva...dešava se da je neki predak uradio nešto zlo i da potomci ispaštaju zbog toga...takođe je potvrdio da se susreće sa slučajevima gde demoni parazitiraju na ljudima, i sa slučajevima da je neko bolestan jer otplaćuje karmu iz prethodnih života...takođe je potvrdio postojanje magije i kaže da su oni koji rade magiju sklopili pakt sa đavolom...

koncept porodičnog prokletstva nije suprotan Bibliji po meni...jer ako Bog može da blagoslovi nečije potomke onda može i da ih kazni
 
Ovaj koncept u religiji nikad nisam razumeo.

Postoji veliki strah kao i prica da se Bog sveti na buducim generacijama.

Da ce zbog vasih greha vasa deca ili unuci ispastati.

Ne razumem ovaj koncept.

Prvo nije usaglasen sa pricom da je Bog dobar i da nas voli.

Drugo, ko i kako uopste moze da se sveti nad nevinima koji nemaju veze sa ucinjenim grehom.

Paralela bi bila kao kad bi vas neko prevario i pokrao i vi odete i ubijete mu dete..Da li je to normalno da se uradi?
Naravno da nije.

Tako da licno mislim da je ovaj koncept price izmisljen i da su ga ljudi izmisli da bi druge ljude drzali u strahu posto po svemu sta se kaze o Bogu, on nije osvetoljubiv...
Znaš kako majmuni vole da imitiraju? E tako naša deca imitiraju nas.
Ne samo fizičke pokrete, mimiku i govor, nego usvajaju i naše emotivne
obrasce. To u psihologiji nije nepoznato. Pa tako, sve emovitne rane
i oblike samopovređivanja od roditelja naučimo, jer mislimo da tako treba.
Ponosimo se često time. A i da se ne ponosimo, ne znamo kako se
osloboditi. Prostom odlukom ''ja to neću'' ne biva..

Konstrakta ima dobru pesmu o tome:

Tako da, ovo jeste delimično tačno. Tačno je da će moji potomci ispaštati
zbog svega što ja ne osvestim i naslediće sve ako lanac ne prekinem.
Ono što nije tačno, jeste da Bog sa tim nema nikakve veze i ne kažnjava
on nikoga.
 
pa ne...on navodi jedan primer da je bukvalno saznao sve o zločinu tog pretka i da je kasnije dobio informacije od starijih članova familije onog koga je lečio da je to stvarno bilo tako ali da mlađe generacije nisu hteli da opterećuju znanjem o tome...
pa dobro, nesto se desilo u proslosti ali ko kaze da je povezano sa desavanjem u sadasnjosti?
mozda ljudi samo zele da nadju neko olaksanje za to sta im se desilo?
 
Meni je preneto od vernika da će mene bog kazniti kroz moju decu i da će ona ispaštati za moje grehe...po vernicima su ta bolesna deca zaslužila rak ili drugu neku boleštinu, bog ih kaznjava za zlodela iz prošlih života.
Da je tako zamisljeno stvarno bi bilo bolesno zamisljeno
Kod ovakvih stvari osetim olaksanje sto je sve bajka, jer je to bolje nego da smo igracke bolesnog uma.
 
Ovaj koncept u religiji nikad nisam razumeo.

Postoji veliki strah kao i prica da se Bog sveti na buducim generacijama.

Da ce zbog vasih greha vasa deca ili unuci ispastati.

Ne razumem ovaj koncept.

Prvo nije usaglasen sa pricom da je Bog dobar i da nas voli.

Drugo, ko i kako uopste moze da se sveti nad nevinima koji nemaju veze sa ucinjenim grehom.

Paralela bi bila kao kad bi vas neko prevario i pokrao i vi odete i ubijete mu dete..Da li je to normalno da se uradi?
Naravno da nije.

Tako da licno mislim da je ovaj koncept price izmisljen i da su ga ljudi izmisli da bi druge ljude drzali u strahu posto po svemu sta se kaze o Bogu, on nije osvetoljubiv...
To bi bilo nepravedno a Bog je pravedan.
Prema Bibliji svako odgovara sam pred Bogom.
 

Back
Top