Kako saopstiti detetu

Poruka
2.688
Не лажите децу осим ако је баш неопходно и неизбежно, јер деца памте кад их лажу, па сећате се ваљда свог детињства, нисте излапели још увек. :D

Мене склањали од бабе кад ју је рак покосио, био сам љут што ми нису дали да седим с њом док је још била жива, него оно сељачко не треба дете ту да буде, ух како сам плакао касније јер је нисам данима видео, а била је омиљена особа после мајке у мом седмогодишњем животу, нас шесторо браће и сестара очувала, имам више успомена из тог периода живота него из наредних 7 година, махом њеном заслугом. Данас је то мање битно него тад колико ми је било, што се нисам ни опростио од ње. :confused:

Кад је ћале умро, сестричина имала 4 године, и све су јој мама и тата објаснили у вези с дедом; да је био јако болестан, да је то нормално код већине старијих људи, да се некад разболе и деца, да људи умиру кад буду јако болесни и да их довезу на гробље и оставе ту да спавају заувек и да их више ништа не боли, да се може доћи на гроб и причати деди и да деда све чује, само не може да одговори. Све је прошло без негативних реакција, а то мало лагања о спавању и причању, мислим да нам је опростила. :)

tab503

Ministar foruma
Administrator
Poruka
87.676
Ја се сећам када је моја прабаба умрла. Исто сам имала 3-4 године. Па су ми рекли да је отишла ГОРЕ код Боге. Мислим, знала сам да је умрла. Али ме је бунило то што су рекли да је ГОРЕ, а сређивали гроб доле :lol:
jbt ti i na ovoj ozbiljnoj temi uspes da se iskidam od smeha :rotf:

4thman

Iskusan
Poruka
5.818
Znam da sam zamrzeo babu kad mi je rekla da mi je mama umrla. Osam ipo godina sam bio.

Nikad se taj odnos nije popravio, mada je nisam mrzeo kako sam rastao više samo smo se otuđili. Kad je baba umrla trebao sam baš tada na redovni iz vojske ali nisam otišao na sahranu nego ostao sa devojkom u Zemunu tih nedelju dana.

Nemam dece. Ni roditelje više.

Zavisno od situacije u ovom primeru treba pažljivo udaljiti dete od odlazaće osobe u njenom životu. Kad pita za nju? Treba joj odgovoriti iskreno gde je. Bolnica/umrla. Oporavila.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.