Kako prestati biti melodramatičan

7. Nemojte učestvovati u ogovaranju.

Nema ništa korisno u tome da se mešate u tračeve. Možda bi bilo zabavno slušati kada se ne radi o vama. Ali kada se priča o vama ili se vaše ime pominje u hronikama on-rekla-ona-rekla, to može biti štetno, sramotno i štetno po vašu reputaciju.

Da li ste primetili da čak i ako samo slušate tračeve, vaše ime se nekako umotava u dramu ili možda sama osoba koja nosi informacije drugih ljudi takođe deli vaš posao sa drugima?

Kada je u pitanju drama, najbolje je u potpunosti izbjeći tračeve.

Sledeći put kada vam neko donese tračeve, pokušajte da umesto toga pohvalite osobu o kojoj se priča. Ima tendenciju da usisava zamah u ogovaranju. Na primer,

„Da li ste čuli šta se dogodilo Keli?“

„Ne, ali primetio sam kako je sastavljen njen izveštaj o projektu. Ona se uvek zalaže na svom poslu.”

U zavisnosti od toga koliko ste bili ukorenjeni u mlinovima glasina, možda će vam trebati neko vreme da izađete iz petlje. Ali kada to učinite, videćete da imate manje drame u svom životu i više vremena da se bavite svojim poslom.

Auuuu od ovog su neki napravili milijarde, recimo gosn. Cukerberg. Da ne pominjemo popularne polu-emisije.

Kad bi ovaj svet prestao da se bavi ovom aktivnoscu i svako se posvetio necem korisnijem od ogovaranja, i/ili prezvakavanja tudjih zivota, kakav bi to bio svet!!!! Ne mogu ni da zamislim. Ali nazalost to nece bas to tako lako da ide, s obzirom da nam je ta metoda zapravo osnovni ugradjeni nacin ucenja.
 
8. Pusti i oprosti.

Da li ponovo proživljavate događaje koji su se desili u prošlosti? Da li stalno razmišljate o tome kako su vas ljudi povredili, starim svađama i prošlim dramama?

Da li pravite pretpostavke o sadašnjim ili budućim postupcima neke osobe na osnovu onoga što su vam uradili u prošlosti?

Fiksacija na prošlim događajima vas drži zarobljenim i ne možete da rastete i idete dalje. Opraštanje, otpuštanje i kretanje dalje se manje odnose na osobu koja vas je uvredila, a više na to da vi spuštate to teško breme. Opsednutost time kako su vas ljudi povredili iscrpljuje vam energiju i krade vam radost.

Kada odlučite da se prepustite i oprostite, vraćate kontrolu nad svojim emocijama. Sada možete prestati da se ljutite, pripremate se da budete povređeni ili razmišljate o tome da vratite ljude.
Pustim ,da,da ! A ne oprastam ! Oprost trazim kroz Boga....

11. Razgovarajte sa terapeutom.

Teško je pomoći sebi da prevaziđemo prošlu traumu. Previše smo blizu problemu da bismo ga objektivno sagledali ili pronašli rešenje. Licencirani terapeut je objektivna treća strana koja će slušati bez osuđivanja i pružiti metode za rješavanje i rješavanje vaših problema.

Razgovarajte sa terapeutom koji vam može pomoći da raspakujete traumu koja može da podstakne vašu žeđ da tražite negativnu pažnju ili zavisnost od drame.
Ne radim ishitreno. Nekada sam bila impulsivna,sada brojim do 10.Ha, ha..nema tog terapeuta koji moze da zna bolje moju dusu od mene..
 

Back
Top