Kako podnosite ove vrucine ?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.178
Vec duzi vremenski period suoceni smo sa tropskim vrucinama.
Danas na Siciliji 49 stepeni a u Tunisu 50 .Kod nas je temperatura isla i preko 40.
A kazu da ce kod nas biti visokih temperatura sve do sredine sledece nedelje

Slušate preporuke lekara ili imate svoj nacin preživljavanja na ovim visokim temperaturama.
Nosite i maske i dalje iako je toplo ?
Da li ste promenili svoj nacin zivota ili se ponasate normalno kao da je idelanih 25 stepeni u hladu ?
Šta radite da bi sebi olakšali ove tropske dane ?
 
Vec duzi vremenski period suoceni smo sa tropskim vrucinama.
Danas na Siciliji 49 stepeni a u Tunisu 50 .Kod nas je temperatura isla i preko 40.
A kazu da ce kod nas biti visokih temperatura sve do sredine sledece nedelje

Slušate preporuke lekara ili imate svoj nacin preživljavanja na ovim visokim temperaturama.
Nosite i maske i dalje iako je toplo ?
Da li ste promenili svoj nacin zivota ili se ponasate normalno kao da je idelanih 25 stepeni u hladu ?
Šta radite da bi sebi olakšali ove tropske dane ?
Ne izlazim nigde iz kuce,rade ventilatori i zatamnio prozore i vrata,a unutra sve otvoreno i promaja.Moze se izdrzati
 
Vec duzi vremenski period suoceni smo sa tropskim vrucinama.
Danas na Siciliji 49 stepeni a u Tunisu 50 .Kod nas je temperatura isla i preko 40.
A kazu da ce kod nas biti visokih temperatura sve do sredine sledece nedelje

Slušate preporuke lekara ili imate svoj nacin preživljavanja na ovim visokim temperaturama.
Nosite i maske i dalje iako je toplo ?
Da li ste promenili svoj nacin zivota ili se ponasate normalno kao da je idelanih 25 stepeni u hladu ?
Šta radite da bi sebi olakšali ove tropske dane ?

Prilicno sam izdrzljiva sto se tice vrucine, smeta mi samo dok spavam jer mi udara na sklonost ka nesanici.
Medjutim, kada sam videla danas u novinama 48,8C na Siciliji, zabrinula sam se.
Tako ce priroda da nam naplati prepotenciju...sa zateznom kamatom.
Poslednji letnji led ovde, vrsta koja nestaje onde, gas koji izlazi iz zemlje tamo, pozari ovamo...i retko koga zanima a kada krenu da se mesaju pozari, gasovi I zagadjenje češaćemo se po ušima.
 
Bukvalno ništa od svega toga, nemam čak ni nesanicu, ja se od vrućine komiram.
Ovaj sad topli talas mi ne smeta uopšte, naviklo se telo. Ali sada ni nije toplo kao ono pre mesec dana, em su noći duže, bolje se rashladimo noću, em nisu ni tolike temperature.
Pijem vodu, jedem breskve i lubenice, supu iz kesice ili šunku, ako mi padne pritisak. Mi na poslu čak ni nemamo klimu, stara kuća, debeli zidovi, prirodna izolacija.
Bilo je i toplijih leta, pa smo ih preživeli.
Bilo je i sušnijih. Moja mama se seća sitne prašine u koju upadneš do kolena, velikih ispucalih polja, okupljanje dodola da kiša najzad padne.
Ne brinu me suše ili temperature, kao takve. Već taj užasno nemarni odnos prema jedinom domu kojeg imamo. Što reke stavljamo u cevi (zarad profita). Što prodajemo dedovinu da bi neko trovao Drinu i Savu i Dunav. Što sad već, komotno, pola Srbije nema dostupnu vodu za piće, mi je prvi na poslu kupujemo. Što hektare i hektare žitnica pretvaraš u prljavu industriju.
A šta smo mi, samo kap u moru, spram cele planete.
Najbolja mi je bila izjava neke gospoje iz Nemačke, recimo, sad kad su bile poplave - mislila sam da se ovo događa samo u nekim zemljama trećeg sveta, e j.bga, ne funkcioniše to sve baš tako kako je beli čovek bele mekane gujice zamislio.
 
Bukvalno ništa od svega toga, nemam čak ni nesanicu, ja se od vrućine komiram.
Ovaj sad topli talas mi ne smeta uopšte, naviklo se telo. Ali sada ni nije toplo kao ono pre mesec dana, em su noći duže, bolje se rashladimo noću, em nisu ni tolike temperature.
Pijem vodu, jedem breskve i lubenice, supu iz kesice ili šunku, ako mi padne pritisak. Mi na poslu čak ni nemamo klimu, stara kuća, debeli zidovi, prirodna izolacija.
Bilo je i toplijih leta, pa smo ih preživeli.
Bilo je i sušnijih. Moja mama se seća sitne prašine u koju upadneš do kolena, velikih ispucalih polja, okupljanje dodola da kiša najzad padne.
Ne brinu me suše ili temperature, kao takve. Već taj užasno nemarni odnos prema jedinom domu kojeg imamo. Što reke stavljamo u cevi (zarad profita). Što prodajemo dedovinu da bi neko trovao Drinu i Savu i Dunav. Što sad već, komotno, pola Srbije nema dostupnu vodu za piće, mi je prvi na poslu kupujemo. Što hektare i hektare žitnica pretvaraš u prljavu industriju.
A šta smo mi, samo kap u moru, spram cele planete.
Najbolja mi je bila izjava neke gospoje iz Nemačke, recimo, sad kad su bile poplave - mislila sam da se ovo događa samo u nekim zemljama trećeg sveta, e j.bga, ne funkcioniše to sve baš tako kako je beli čovek bele mekane gujice zamislio.
Сагласна.
И да нам којекакви Весићи и њима слични не секу дрвеће и не узурпирају зелене површине, да се уместо бесмислених ТЦ и сличних глупости (,док рушевине зјапе празне и врло лепо се могу искористити) саде паркове, чувају дрвореде дуж булевара и не дозвољавају да се тамо где би их требало бити крче због паркинг места, а од гаража праве дивљи дворишни станови... сасвим лепо би се дисало и у граду.


Сада када крену да нас затварају, за наше добро него чије, и због климатских промена.
 
Ua za mekane guzice!!!! Ua!
Odeš na more, pa na planinu. Klimatizacija svuda.
Sinoć sedimo na terasi kod prijatelja koji imaju vanredno lep pogled. Sa jedne strane se diže smrad iz Vince, atomski zdesna, zapalili i KIneski TC.
Strava i užas.
 
Vec duzi vremenski period suoceni smo sa tropskim vrucinama.
Danas na Siciliji 49 stepeni a u Tunisu 50 .Kod nas je temperatura isla i preko 40.
A kazu da ce kod nas biti visokih temperatura sve do sredine sledece nedelje

Slušate preporuke lekara ili imate svoj nacin preživljavanja na ovim visokim temperaturama.
Nosite i maske i dalje iako je toplo ?
Da li ste promenili svoj nacin zivota ili se ponasate normalno kao da je idelanih 25 stepeni u hladu ?
Šta radite da bi sebi olakšali ove tropske dane ?


Vrućina je kao sve drugo lični doživljaj i pitanje mentalnog sklopa.
Ignorišem razmišljanje o vrućini. Masku nosim gde treba.
Držim se hladovine i hladne vode za tuširanje i piće.
 
Vec duzi vremenski period suoceni smo sa tropskim vrucinama.
Danas na Siciliji 49 stepeni a u Tunisu 50 .Kod nas je temperatura isla i preko 40.
A kazu da ce kod nas biti visokih temperatura sve do sredine sledece nedelje

Slušate preporuke lekara ili imate svoj nacin preživljavanja na ovim visokim temperaturama.
Nosite i maske i dalje iako je toplo ?
Da li ste promenili svoj nacin zivota ili se ponasate normalno kao da je idelanih 25 stepeni u hladu ?
Šta radite da bi sebi olakšali ove tropske dane ?
Jako teško! Mnogo gore, nego hladnoću.
Ali iz ove kože se ne može!
Po suncu i ne izlazim, sedim pod klimom, ne mogu ni da se " pržim" na plaži, kad su ovakve žege.
 
Dobro podnosim vrućine što ranijih godina kod mene nije bio slučaj. Ne patim više ni od prekomernog znojenja. U stanu mi je dosta zamračeno i hladovina je. Izbegavam hladnu vodu sa česme, umesto nje pijem filtriranu vodu iz bokala, srebrnu vodu i dosta čajeva. Nosim laganu odeću, kako u kući tako i napolju. Prostorije redovno provetravam, najsvežije je ujutru i uveče. Idem sunčanom stranom ulice jer mi je potrebno što više vitamina D i radi lečenja.
 

Back
Top