Kako nauciti Web Design?

Pozdrav svima, ovde sam jer mog druga zanima sledece: kako da nauci veb dizajn?

Ja bih mu predlozio da za pocetak nadje na internetu besplatne tutorijale (ja sam npr. ucio uz "thenewboston", dok me to zanimalo), ali postoji problem - ne zna dobro engleski.
Pitao me je za IT akademiju i licno mislim da je to bacanje para.

Bio bih zahvalan na bilo kakvom savetu :)
 
Ja sam samostalno naučio web dizajn pre svega preko w3schools, mada sigurno ima još dobrih tutorijala, ali mislim da je ovde sve dovoljno jednostavno objašnjeno. Za dizajn naročito ne bih plaćao nikakve kurseve, jer je 90% u praksi.
Na studijama sam radio gotovo isključivo programiranje i tek nakon diplomiranja sam prvi put bacio pogled na html/css i bez previše muke ušao u štos. Ali, kao što rekoh, praksa praksa praksa. To te ne mogu na kursu naučiti. Takođe, nije loše naći neke sajtove koji su lepog ali jednostavnog dizajna i probati nešto slično tome napraviti dok se ne razvije osećaj za sam dizajn.
I evo, bavim se dizajnom profesionalno već 8-9 godina.
 
Нек учи онда енглески. Web design не може да се научи једном за свагда јер се стално појављују нове технологије и мора константно да се учи.
 
Pozdrav Stefane,

Kazes ...
Ovde sam jer mog druga zanima sledece: kako da nauci veb dizajn?

Sto se taj tvoj drug nije prijavio na forum s' obzirom na to da bi nam bilo lakse da skontamo sta on hoce da nauci ?

Tvoj drug ukoliko ne zna engleski time prvo treba da se pozabavi jer ce mu dosta olaksati kodiranje ako zna sta koje reci znace a da ne racunam sto je 10000x vise tutorijala i knjiga na engleskom u vezi web dizajna nego na srpskom

Isto tako, kao sto ti kolega cronnin rece,

Web design не може да се научи једном за свагда јер се стално појављују нове технологије и мора константно да се учи.

... on mora biti spreman da UVEK bude "u trendu" i da nesto novo uci

Ja se web dizajnom bavim vec 15ak godina i bukvalno i dan danas nesto ucim i obnavljam ili nadogradjujem. Konkretno sada obucavam i naogradjujem svoje znanje integracijom web sajtova za gluve, neme itd.

Uvek ima nesto da se uci ;)

Good luck :ok:
 

Back
Top