Kako izračunati koliko je amper čas (Ah) običnih vremenskih sati?

Holy1

Ističe se
Poruka
2.622
Dobar dan.
Tema autorska..


Merna jedinica koja označava kapacitet akumulatora za čuvanje električne energije; dobija se množenjem jačine struje u amperima i vremena pražnjenja u satima. (Primer: akumulator koji daje struju od 5 ampera 20 sati, kapaciteta je 5 ampera x 20 sati = 100 Ah.)

E sad mi nije jasno, ako imam tablet koji ima 2850Ah kako da izračunam koliko sati može da radi bez prestanka, kada počne sa trošenjem posle punjenja i dostizanja max kapaciteta baterije ukoliko ne znam koliko struje daje akumulator? Na proizvodimo mnogima piše samo npr - 2850Ah, 4000Ah, 6000Ah..Ali nigde nema potrošnja struje kako bi se izračunalo kao u predhodnom primeru? Totalno sam zbunjen...
 
Potrosnja, narocito kod multipurpose baterijskih uredjaja uzasno varira u zavisnosti od toga sta se na njima "vrti"
Recimo, ako ako tablet koristis samo kao mp3 player, drzace mnoogo duze nego kad ukljucis wifi i krenes neku online igricu zahtevnije grafike.
Naravno, mogli bi oni da napisu vreme trajanja baterije pri maximalnom opterecenju, ali bi to biloa razocaravajuca cifra, da ne pominjemo i irelevantna jer max opterecenje je u realnoj situaciji jako tesko postici.
Neki "prozdiraci" baterije:
GPU, tj grafika
CPU, odnosno procesor
Ekran, osvetljenje i sl
Wifi, Bluetooth i ostali RF-ovi
Camera
 
Mislim da je to prosto....ljudi napravili racunar da izracunava i cak je u standardnoj ponudi windowsa, tako da mozes da pratis i sta i koliko trosis i to vizuelno...
Промашио си тему. Лако је мерити тренутну потрошњу на било чему. За лаике, питање се своди на ''колико дуго ће да ми траје 500 еура?'' Одговор је наравно, ''бем ли га, зависи колико трошиш''
 
Промашио си тему. Лако је мерити тренутну потрошњу на било чему. За лаике, питање се своди на ''колико дуго ће да ми траје 500 еура?'' Одговор је наравно, ''бем ли га, зависи колико трошиш''
Sve češće: Trajaće dok traje garancija! :zcepanje:
 
Промашио си тему. Лако је мерити тренутну потрошњу на било чему. За лаике, питање се своди на ''колико дуго ће да ми траје 500 еура?'' Одговор је наравно, ''бем ли га, зависи колико трошиш''
Mislim da si zalutao u prostor koji ne razumes, a narocito ne znas ni da procitas zahtev...

Dobar dan.
Tema autorska..


Merna jedinica koja označava kapacitet akumulatora za čuvanje električne energije; dobija se množenjem jačine struje u amperima i vremena pražnjenja u satima. (Primer: akumulator koji daje struju od 5 ampera 20 sati, kapaciteta je 5 ampera x 20 sati = 100 Ah.)

E sad mi nije jasno, ako imam tablet koji ima 2850Ah kako da izračunam koliko sati može da radi bez prestanka, kada počne sa trošenjem posle punjenja i dostizanja max kapaciteta baterije ukoliko ne znam koliko struje daje akumulator? Na proizvodimo mnogima piše samo npr - 2850Ah, 4000Ah, 6000Ah..Ali nigde nema potrošnja struje kako bi se izračunalo kao u predhodnom primeru? Totalno sam zbunjen...
Radi se o akumulatoru koji program prepoznaje jer je ugradjen u tablet, pa je tako procitan njegov kapacitet i vreme koje bi radio po uslovima koji su trenutno, a to znaci da moze da prati potrosnju i prilagodjava vreme trajanja baterije.
Pravilo je, sto veci kapacitet koji moze da isprati punjac baterija.
 

Back
Top