Kako dobiti makedonsko državljanstvo?

ako smem da pitam... a koji ce ti .l. jedno bezvredno drzavljanstvo?
pa bolji su ljudi u Makedoniji ,nego u Njemackoj,Austriji,Americi. Ti se stidis svoje zemlje ili omalovazavas Makedonce jer nemaju para kao zapadnjaci. Bitniji je duh kod tih ljudi nego sto svi gledate pare kod losih ljudi. Takvom logikom ko sto se sluzi vecina,onda mozes ostaviti svoje roditelje jer nemaju para i otici kod drugih ljudi koji imaju vise. Na sta spadosmo mi Srbi ,kakav duh poprimismo,i jesmo za okupaciju opet zreli.
 
pa bolji su ljudi u Makedoniji ,nego u Njemackoj,Austriji,Americi. Ti se stidis svoje zemlje ili omalovazavas Makedonce jer nemaju para kao zapadnjaci. Bitniji je duh kod tih ljudi nego sto svi gledate pare kod losih ljudi. Takvom logikom ko sto se sluzi vecina,onda mozes ostaviti svoje roditelje jer nemaju para i otici kod drugih ljudi koji imaju vise. Na sta spadosmo mi Srbi ,kakav duh poprimismo,i jesmo za okupaciju opet zreli.
Mislio je to čisto sa tehničke strane - možeš da putuješ i radiš sa njim po svetu manje nego sa srpskim. Emotivna strana je druga priča, ako neko baš zbog toga hoće makedonski pasoš
Moj drugar njemu otac poreklom iz Makedonije ali radi bugarski pasoš na osnovu toga
 
Ne znam. Nešto se predomišljam da li uopšte da se petljam u to. Imam rodjake puno dole, ali kad sam nekima rekao u fazonu su koji će ti q. Koliko vidim oni svi zive u glavnom gradu, bolje stoje nego ja u nekim situacijama npr ne rentaju stan i imaju dvospratne kuće. Kod mene neće da dodju, zabole ih za Bg, pre će u Grčku. Niko nije rekao ajde uzmi, nije Nemačka, ali bićeš naš građanin, pa ćemo naći posla i ovde ako nema kod tebe. Dodji bar malo da promeniš sredinu, pomoći ćemo ti. Ma jok, zabole ih.
 

Back
Top