Južni vetar ponovo duva

Poruka
21.521
Godinu dana nakon neverovatnog uspeha, "Južni vetar" ponovo počinje da duva! Dobitnička ekipa predvođena rediteljem Milošem Avramovićem ponovo se okupila i počela da radi na snimanju nastavka filma, koji je prošle godine videlo više od milion ljudi i koji je, posle mnogo godina, vratio gledaoce bioskopu, kao i igrane televizijske serije "Južni vetar".

Na različitim lokacijama u Srbiji započelo je snimanje filma "Južni vetar 2", ali i TV serijala koji realizuju Radio-televizija Srbije i produkcijska kuća "Režim". Po prvi put, imaćemo priliku da u istoj godini gledamo dva potpuno različita projekta, koje će vezivati jedna zajednička linija priče. Za sve one koji su zavoleli lik Petra Maraša (koga tumači Miloš Biković) film i serija biće potpuno novi izazov.

http://www.rts.rs/page/rts/sr/rtspredstavlja/story/211/snima-se/3539463/juzni-vetar-ponovo-duva.html

Dokle vise ovi krimici??? Ubice, Senke, Besa, Drzavni sluzbenik, Pet, Juzni vetar, Grupa, Anatomija zlocina..... I to sve za manje od 3 godine... Uvek je lakse nabacati bezbroj likova i stvoriti neku vestacku tenziju nego snimiti kvalitetnu dramu, pogotovo istorijsku smestenu u epohu koja ne moze da prodje bez izuzetnog teksta, dijaloga i glume, jer u takvoj seriji nema prevare, tu se vidi da li znas ili ne znas. Serija poput Korena ostaje kao kulturno blago dok se npr. Pet zaboravi posle sat vremena.

Film Juzni vetar je jeftina kopija Holivuda, zovu ga akcioni, a ima svega jednu scenu sa kolima i dve scene pucacine od po 5 sekundi i sad smo dosli u apsurdnu situaciju da RTS snima seriju Juzni vetar, a Vreme smrti i Vreme zla snima Nova S.

Naravno i krimic moze da bude dobar to dokazuju Senke nad Balkanom i Drzavni sluzbenik nije los, ova Grupa sto krece na jesen moze biti dobra, isto tako ovo sranje sto Mitrovic snima Crveni mesec ono sto sam video trailer na njegovom instagramu je katastrofa, gluma bedna, gore nego na skolskoj priredbi, samo hocu da kazem da nam treba neki balans, ako stancujes te krimi serije, onda snimi bar upola toliko kvalitetnih dramskih serija po mogucstvu smestenih u epohu jer postoji publika koja i to voli.
 
Meni baš smeta to što se poslednjih nekoliko godina sve svelo samo na ubistva, nasilja, svađe. Muzika, filmovi, serije, emisije, novine, portali: ne može da se vidi gotovo ništa pozivitno i veselo. Nije ni čudo što su ljudi toliko negativni i nesrećni, iako žive u mnogo boljim uslovima i imaju mnogo više prilika nego njihovi preci pre npr. 100 godina. Sve mi je jasno kad uporedim Zonu Zamfirovu i Južni vetar. Čak i ne mora da bude nešto veselo, nego da barem bude poučno, kao što je npr. Nebeska udica. Mislim da za decu i tinejdžere nije dobro toliko forsiranje kriminalaca i likova koji su sve u životu stekli na nepošten i nemoralan način. Javnost im stvara pogrešne uzore tako što stalno forsira takve ljude.
 

Back
Top